Ще кілька авто для державних потреб

44

ПАТ «Укргідроенерго» 22 грудня за результатам тендеру уклало угоду з ПрАТ «Прага авто» на придбання автомобілю «Skoda Superb» вартістю 245 тис грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Згідно з конкурсною документацією, придбано автомобіль в комплектації «Comfort» з двигуном 1.8 TSI (DSG). Авто повинно мати клімат-контроль “Climatronic”, багатофункціональний дисплей Maxi – Dot, бортовий комп’ютер (час, t 0С, витрата палива, середня швидкість), хромовані накладки на внутрішні ручки дверей з підсвічуванням.

ДП «Боринське лісове господарство» також 22 грудня уклало угоду з ТОВ «Ніко – Захід» на придбання легкового автомобілю вартістю 269 тис грн.

В конкурсній документації не вказано ні марку, ні технічних вимог до бажаного автомобілю. Разом з тим, переможець тендеру зобов’язаний в разі акцепту його пропозиції оплатити юридичний супровід даної процедури у розмірі 3 000 грн. невказаному бенефіціару.

ПАТ по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз» 23 грудня уклало угоду з ТОВ «Автоцентр – Україна плюс» на придбання п’яти легкових автомобілів за 920 тис грн.

На момент публікації цієї інформації документація конкурсних торгів на сайті «ВДЗ» відсутня всупереч закону про держзакупівлі (на фото). Середня вартість авто склала 184 тис грн., хоча «Дніпропетровськгаз» міг придбати одне або кілька розкішніших авто і кілька більш дешевих.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Мінекономрозвитку протягом листопада-грудня 2011 року виявило 32 факти порушення розпорядниками держкоштів вимог постанови Кабміну «Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання державними органами…». Неефективне використання держкоштів перевищує 18 млн грн.

Як повідомляється, у ході останньої перевірки виявлено, що протягом грудня здійснено кілька неправомірних закупівель легкових автомобілів за цінами, які перевищують встановлені постановою.

Зокрема, придбання ДТГО «Південно-Західна залізниця» трьох легкових автомобілів (Volkswagen Passat 2,0 – 1 од., І Volkswagen Passat 1,8 – 2 од.) загальною вартістю 889 878 грн. Також ПАТ з газопостачання та газифікації «Хмельницькгаз» придбало Toyota Camry Premium 3.5 6AT за 422 948 грн., ДП «Український державний центр залізничних рефрижераторних перевезень «Укррефтранс» придбав Toyota Camry класу Prestige вартістю 321 493 грн, ДП «Куп’янський ветеринарно-санітарний завод «Ветсанзавод» придбало Toyota Camry NG 2011 комплектації Lux за 346 315 грн., Національна філармонія України купила Hyundai Sonata YF за 250 250 грн.

Згідно з повідомлення Мінеконорозвитку, перший віце-прем’єр Андрій Клюєв повідомив про створення системи автоматичного реагування. Якщо є спроби здійснити державну закупівлю предметів розкоші, Мінекономрозвитку відразу ж фіксує цю операцію і відповідні матеріали передає до ГПУ. Клюєв також висловив подяку ЗМІ, які пильно стежать за ходом державних закупівель.

За матеріалами: nashigroshi.org