Вбивство Гетьмана та Кушнарьова, загибель Бойка, Чорновола, Кравченка, Кирпи, Шуби… незкінченні запитання

1 343

Відновлення розгляду справи про вбивство Євгена Щербаня створює небезпечний прецедент в українському судочинстві. Відтепер будь-яка гучна справа минулого може знову потрапити до суду.З новими доказами, з новими свідками і новими підозрюваними.
Вбивство Гетьмана та Кушнарьова, загибель Бойка, Чорновола, Кравченка, Кирпи, Шуби. В українській політиці достатньо трагічних епізодів, у яких і надалі залишається більше запитань, аніж знайдено відповідей. І хто знає, яка із цих справ може бути реанімована наступною владою. А найголовніше – хто із нинішніх політиків може сісти на лаву підсудних.
Згадаймо про найгучніші вбивства та трагічну загибель українських політиків упродовж останніх 20 років.
14 лютого 1992 року. У власній квартирі загинув тележурналіст, ведучий програми «Гарт», народний депутат Вадим Бойко. За попередньою версією, на балконі вибухнули цистерни із бензином. Тодішній президент Кравчук стверджував, що у квартирі вибухнув телевізор. Причини загибелі Бойка так і залишаються до кінця не з’ясованими.
17 травня 1996 року. У автокатастрофі загинули народні депутати Сергій Драгомерецький та Михайло М’ясковський. Перший опікувався питання приватизації і очолював парламентську спеціальну комісію з питань приватизації та був опонентом Леоніда Кучми. Висновок слідства – ДТП.


22 квітня 1998 року. У ліфті власного будинку на Печерську був застрелений колишній голова Національного банку України Вадим Гетьман. За даними слідства, Гетьмани вбили представники банди Кушніра (того самого, який розстріляв Євгена Щербаня у донецькому аеропорту).
25 березня 1999 року. У автокатастрофі загинув лідер Народного Руху України В’ячеслав Чорновіл. За версію слідства, це була випадковість. Сталося це у рік президентських виборів. Чорновіл розглядався як один із потенційних кандидатів у президенти.
21 січня 2001 року. У автокатастрофі загинув народний депутат Олександр Ємець. В той час він претендував на посаду міністра внутрішніх справ. Слідство твердить, що це було ДТП.
6 березня 2002 року. У автокатастрофі загинув генеральний директор найбільшої компанії з продажу зброї «Укрспецекспорт» Валерій Малєв. Як довело слідство, це було ДТП.
22 березня 2002 року. У під’їзді власного будинку застрелений віце-губернатор Івано-Франківської області Микола Шкрібляк. Знайшли вбивць і замовників, яких засудили. Суд визнав, що це було не політичне вбивство.
12 лютого 2003 року. У автокатастрофі загинув співголова депутатського об’єднання «Антимафія» Анатолій Єрмак. Слідство стверджує, що це було ДТП.
З грудня 2004 року. У власному кабінеті загинув голова правління ЗАТ «Український кредитний банк» Юрій Лях. За версією слідчих, він перерізав канцелярським ножем собі горло. Лях входив до так званої «чудової сімки» — Валентин Згурський, Віктор Медведчук, Григорій Суркіс, Ігор Суркіс, Юрій Карпенко, Богдан Губський.
27 грудня 2004 року. У власному літньому будиночку було знайдено мертвим міністра транспорту і зв’язку Григорія Кирпу. За даними слідства, він пустив собі кулю у скроню.
4 березня 2005 року. На території власного будинку було знайдено тіло колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка із двома кулями у голові. Висновок слідства – самогубство.
19 січня 2007 року. Під час полювання загинув один із лідерів Партії регіонів Євген Кушнарьов. За версією слідства, він загинув від рикошету кулі, що випадково була випущена із рушниці.
15 жовтня 2008 року. Трагічно загинув прокурор Дніпропетровської області Володимир Шуба. Його з вогнепальними пораненнями знайшли у приміщенні тиру приватного спортивного комплексу «Беркут». Попередня версія – необережне поводження зі зброєю.

По материалам: ord-ua.com