Антикоррупционный портал job-sbu.org > Политика > Ющенко відмовився йти до суду над Тимошенко
Голосование

Донбасс. Новороссия или Украина

Результаты опроса

Ющенко відмовився йти до суду над Тимошенко

11:15 15.08.2011 0 645

Екс-президент Віктор Ющенко офіційно відмовився свідчити у суді у справі Юлії Тимошенко.
Про це повідомляють джерела «Української правди».
За інформацією редакції, минулої п’ятниці до канцелярії Печерського суду надійшов лист за підписом Ющенка, в якому він, з одного боку, повністю підтверджує свої свідчення під час досудового слідства, а з іншого — відмовляється прибути для допитів у суді.
За неперевіреною інформацією, на факсі, який отримали в канцелярії суду, стоїть не підпис Ющенка, а факсиміле, яке було проставлене в партійному офісі «Нашої України».
Слід зазначити, що така процедура – неявка в суд і письмове повідомлення про підтвердження раніше наданих свідчень – не передбачена жодною статтею Кримінально-процесуального кодексу України.


Більше того, згідно зі ст. 70 КПК, особа, викликана органом дізнання, слідчим, прокурором або судом як свідок, зобов’язана з’явитися в зазначені місце і час і дати правдиві свідчення про відомі їй обставини в справі.
У разі, якщо свідок без поважних причин не з’явиться, «суд має право застосувати привід через органи внутрішніх справ».
«Отже, вибір методу впливу на Ющенка — за суддею Родіоном Кірєєвим. Єдине, чого не може зробити суддя, – взагалі відмовитись від усних свідчень та перехресного допиту колишнього президента», — йдеться у статті УП.

pravda.com.ua