Антикоррупционный портал job-sbu.org > Экономика > У Києві можуть зникнути усі речові ринки
Голосование

Донбасс. Новороссия или Украина

Результаты опроса

У Києві можуть зникнути усі речові ринки

11:00 08.08.2011 0 918

Речові ринки в Києві незабаром можуть зникнути. Уже зараз на «базарах» стає все більше порожніх точок, оскільки їх господарі йдуть в торгові центри.
Так, продавці з ринку «Троєщина» розповідають, що навіть у розпал сезону покупців немає, а виживають лише ті, хто завіз шкільну форму. В адміністрації ринку підтверджують, що нині стоять порожніми сотні точок, пише Сегодня.

«У кого було два-три місця, залишають одне, у кого було одне — закривають. І це незважаючи на те, що ми оренду не збільшували», — стверджують в адміністрації.

Така ж ситуація і на інших речових ринках: «Петрівці», «Святошино». Продавці відверто кажуть: речовим ринкам у столиці прийшов кінець.

Торгівля з ринків переміщається в невеликі торгові центри, яких стає все більше на околицях, у спальних районах. Якщо на речових ринках ціна за квадратний метр становить 300-500 грн (точка — 2,5-5 кв м), то в дрібних ТЦ вона майже така ж — від 200 до 500 грн. Влаштуватися в центральних і розкручених ТЦ коштуватиме значно дорожче — до 1500 грн за кв м, але там місць майже немає.

«Навіть у таких дрібних центрах зараз покупців більше, ніж на ринку. Та й перевірок менше, прямо скажемо», — стверджує один із продавців.

Експерти підтверджують тенденцію. За їхніми словами, з’являється все більше брендових магазинів, які пропонують величезні знижки, а значить ринок уже не може запропонувати більш низьку ціну, як було раніше. Другий плюс — це зручність. Наприклад, на торгівлю в ТЦ ніколи не впливає погодний фактор.

Зараз торговці з ринків, щоб утримати клієнтів готові навіть змінювати свій бізнес. Наприклад, вони готові купувати франчайзинг, щоб представляти якийсь бренд, готові вкладати гроші в дизайн магазину.

tsn.ua