Корупційні хроніки київського УСБУ

34

Наприкінці листопада 2010 року співзасновники одного з конвертаційних центрів, що діють в Києві і, який займається відмиванням брудних коштів, з’ясували, що вся їхня діяльність знаходиться під контролем СБУ та прокуратури м. Києва. Ім стало відомо, що нібито порушено кримінальну справу щодо службового підроблення з боку одного з директорів трьох фіктивних фірм — засновників цього конвертцентру- ТОВ “Енергопак”, ТОВ “Медіаактивіті”, ТОВ “РБ Реал Естет”.

На нараді керівництва конвертаційного центру проведено обговорення ситуації, що склалася та прийнято рішення про здійснення заходів щодо припинення переслідування діяльності цієї комерційної структури з боку правоохоронних органів. Для цього було знайдено “вихід” на заступника начальника київського УСБУ полковника Беглицю В.П. і на зустрічі ( комерсантами проводилася фіксація розмови) з ним було висловлено прохання припинити здійснення оперативно- розшукових заходів відносно вказаних структур та їх керівників. Водночас з метою закріплення контакту з представником УСБУ йому було передано гроші у сумі 70 000 доларів США і запропоновано взяти цей “бізнес” під “кришу” УСБУ.

Будучи дисциплінованим військовослужбовцем, Беглиця В.П. доповів про вказані події своєму безпосередньому керівникові – начальнику УСБУ в м. Києві контр-адміралу “сухопутних військ” Парамонову Ю.М., передав отримані від бізнесменів гроші і їхню просьбу. В свою чергу, Парамонов Ю.М. гроші прийняв та передав через свого підлеглого найкращі побажання комерсантам та гарантії в тому, що співробітники його управління не будуть заважати їм далі працювати в цьому кримінальному бізнесі.

Чи то команди Парамонова Ю.М. своїм підлеглим не дійшли до останніх, чи то такі неслухняні опера в управлінні, але, 30 листопада за вказівкою начальника підрозділу “К” Киричишина А.А. за адресами засновників конвертаційного центру було проведено ряд слідчих дій та вилучені документи про діяльність “центру”, комп’ютери та печатки. Проведено арешт декількох банківських рахунків “фіктивних” фірм ( банк “ТК Кредит”). У той же час , співробітники Альфи, які були задіяні в цих заходах, не змогли з якихось причин затримати кур’єра з сумкою грошей, не дивлячись на те, що відносно нього була застосована вогнепальна зброя. А кур’єр попросту втік.

Конвертатори, як то кажуть, “випали в осадок” та стали вимагати або негайного припинення їхнього переслідування, або повернення грошей, погрожуючи при цьому розголошенням інформації про домовленості керівництва УСБУ в м. Києві та ними.

Ну хто із крупних військових керівників СБУ колись повертав отримані гроші за не здійсненні “послуги”!? Краще ж “розібратися” зі своїми підлеглими! Що і почало перетворюватися на життя.

Киричишин А.А. отримав від Парамонова Ю.М. п….й та строгий наказ будь-яким способом вирішити з прокуратурою питання по припиненню оперативно-розшукових заходів за даною справою.

Над цим слухняним офіцером останні дні згущуються хмари. Попереду річний звіт. І вже відомо, що Парамонов Ю.М. має намір змінити керівництво підрозділу “К” свого управління, фактично розігнати “неслухняних” на його думку офіцерів і набрати інших “слухняних”. Прізвища цих співробітників нам відомі. Подивимося через деякий час наскільки дана інформація відповідає дійсності і наскільки Парамонов Ю.М. піде далеко в бажанні бути корисним кримінальним комерсантам.

Про те, як Парамонов Ю.М. займається кришуванням контрабандних оборудок через Київську регіональну митницю, яку участь в цьому “бізнесі” приймає один з керівників ГУ “К” СБУ Байдуков І.С., які команди він дає Киричишину А.А. у цих питаннях — ми розповімо в наступних інформуваннях.

(далі буде)

Член “ОРД”, “Тіберій”