Непростий податок на додану вартість

680

Сьогодні в Україні влада з неприхованою насолодою говорить про спрощення життя підприємців. От тільки ці «спрощення» в реальному житті роботу директора простішою не роблять. А менш фінансово затратною - й поготів. Останнім часом за видачу свідоцтва платника ПДВ податківці вимагають у київських підприємців скаженні хабарі. Не якусь там шоколадку - а тисячі доларів.
Кажуть: відкрити новий бізнес стало простіше. Так, і справді, у реєстраторів з‘явилися шаблонні статути, які можна взяти за основу. А що, хіба учора це було проблемою? Заплати півтори тисячі гривень - і тобі підприємство відкриють «під ключ». Але ж вчора тобі це підприємство відкривали разом із отриманням свідоцтва платника ПДВ. Зараз ситуація суттєво погіршилась.

В першу чергу, через законодавче закріплення нижнього порогу для отримання статусу платника ПДВ. Для того, щоб претендувати на статус, через рахунок фірми потрібно «прогнати» 300 тис у якості річного обороту. Але й після того, як ви “покажете” ці гроші - свідоцтво вам це не дадуть. Принаймні, безкоштовно.

Ви будете здивовані – мовляв, а чому це? А от тому: знайомі подавали заповнені анкети на отримання свідоцтва вже вісім разів - і податкова щоразу знаходила привід не видати. На дев‘ятий їх послали до податкової міліції, а там видали інші «форми» для заповнення. В тих формах – питання, дуже важливі для України: «а яке громадянство засновників?», «а який їхній вік?» етс. А крім того – прохання надати фотографію директора в трьох варіантах: навпроти будинку, де у компанії юридична адреса, навпроти вхідних дверей до офісу, де сидить директор, і за столом. І ще вісім сторінок такої вельми важливої для податкової міліції інформації.

Після заповнення цієї анкетки і надання потрібних фотографій було, власне, оголошено суму – три тисячі доларів за вирішення питання. Цікаво, правда? Завітайте до нас, панове інвестори, ми зараз вам в усьому допоможемо.

А ще – це просто диво, як в Україні легко працювати з контрагентами – платниками ПДВ. Сплатити державі ПДВ ви повинні у тому місяці, в якому ваш контрагент підписує акт виконаних робіт, або видаткову накладну. Однак гроші за цими угодами ви можете отримати і наступного місяця, і через півроку. То чому ж я повинен сплачувати державі ПДВ з грошей, які я ще не отримав - просто по факту підписання накладної або акту? Чи не логічніше це робити тоді, коли гроші були отримані на рахунок?

Але і це ще не все. За настанням першої події, як всім відомо, виконавець робіт (або продавець, в залежності від характеру операції) повинен видати замовнику податкову накладну. Так от, якщо в цій податковій накладній невірно кома в адресі стоїть, або вписаний старий номер свідоцтва платника ПДВ – цей документ невірний.

Ви можете спитати – а чому це, хіба так важко взяти документ з вірно вказаними реквізитами? Ні, не важко, коли тобі а) його відразу віддають, б) коли бухгалтер власноруч його забирає. І перше, і друге трапляється вкрай рідко. А уявіть собі, коли у вас оборот на підприємстві великий, а кількість контрагентів – перевищує сотні. Відвантажили вам на склад купу товарів, а ви щойно змінили юридичну адресу і, автоматично, свідоцтво платника ПДВ. А всі ваші контрагенти досі відправляють товари із старими реквізитами у накладних. І так у вас на кінець місяця висить список із сотень податкових накладних, які вам потрібно отримати в новому варіанті.

Знаєте, що буде у разі податкової перевірки, якщо виявлять у вас такі документи? Вони будуть визнані недійсними, а відтак – всі такі операції за ними будуть скасовані. Скасування операції позбавляє вас права на той податковий кредит по ПДВ, який ви заявили у зв‘язку із придбаванням товару. А це автоматично означає, що ви недоплатили в бюджет нашої бідної України суму цього ПДВ у податковій накладній.

З бізнесу "вибили" 57 млрд ПДВ. Податківці святкують

Уявляєте, коли в цій податковій накладній фігурує зобов‘язання по ПДВ у сотні тисяч гривень? Порахуйте, яку пеню, а потім і штраф ви будете змушені заплатити. «Налом».

Варто також нагадати про зобов‘язання сповістити податкову службу відразу після проведення операції з ПДВ, вартість якої за однією накладною перевищує 100 тисяч гривень. Максимум - на наступний день після проведення такої операції.
Ви ще досі дивуєтесь, чому всі біжать і відкривають офшори? Я, наприклад, вже давно не дивуюсь.

Отже, пане Бродський, припиняйте вже нам, власникам бізнесу, розповідати про покращення, які ви тут разом із Клюєвим робите. Проблеми відкрити новий бізнес в нас немає вже років 10, є проблема працювати в Україні. І весь той піар, який ви влаштовуєте навколо тих голограм, чесно – він дратує. Оскільки нам абсолютно байдужа та сотня гривень, що ми переплачуємо за один документ. Отримав його - та й забув. Ви нам працювати дайте. А потім, раптом, і на пенсії, і на підвищення чиновницьких зарплат гроші знайдуться. І інвестори почнуть приходити в Україну. Годі вже проводити операцію по видаленню гланд «болгаркою» через ректальний прохід.

За матеріалами: infoporn.org.ua