Звернення до Президента України Депутата Ананьївської районної ради

3 393

Президенту України П.А.Порошенко

Прем’єр-міністру України А.П.Яценюку

Губернатору Одеської області І.П.Палиці

Народним депутатам України

Керівництву політичної партії «Правий сектор»

«Самообороні Майдану»

«Самообороні Одеси»

В засоби масової інформації

Звернення

Сьогодні я, депутат районної ради трьох скликань, неодноразовий переможець конкурсу «Жінка року» в тому числі й Одеської області в галузі «підприємництво», підприємець з 30-річним стажем вимушена констатувати, що «жити по новому» в Одеській області держави Україна - це насправді означає знищити підприємців як середній клас суспільства хабарами і терором правоохоронних та дозвільних служб.

Сьогодні корупційними діями, цими посадовими злочинами в Україні займаються дуже багато служб, але всіх їх перевершив Департамент державної архітектурно - будівельної інспекції в Одеській області, працівники якого буквально знищують підприємців.

Один невеличкий приклад схеми стягнення хабарів з підприємців Департаментом державної архітектурно - будівельної інспекції в Одеській області. Так, в середині грудня 2014 року, кілька працівників цього департаменту об'їхали підприємців Котовського, Ананьївського, Любашівського та інших районів Одеської області, де підприємці були офіційно попереджені, що їх магазини бу -дуть закриті, а ті що не відкрились і чекають дозволу на відкриття – дозволу не отримають та не відкриються, якщо не буде проведена (як привід для отримання хабара) експертиза, пов'язаної з так званою сейсмологічної активністю. І хоча ніяких будівельних робіт та реконструкцій в крамницях не проводилося - це не стало приводом для того, щоб вони працювали при нинішньому керівництві без відповідних «відкатів».

Хабарниками були озвучена і плата за те, щоб працівники цього Департаменту підписали відпо- відні документи: від 1000 до 1500 американських доларів ( зі знижкою, як жителям сільських районів!...Хоча за 10 000 гривень хабара підписувати документи вони відмовились…). І лише після того, як гроші готівкою отримає довірена особа вимагателів, будуть підписані відповідні Декларації про початок будівельних робіт навіть там, де ці Декларації не потрібні, а потім буде виданий відпо- відний дозвіл і торгові точки зможуть працювати. Підприємці були попереджені, що без цієї опла -ти-хабра їм не дозволяти торгувати ніколи і будуть нещадно штрафувати до тих пір, поки не спла- тять відповідну мзду. Було,також, сказано, що вони можуть писати скарги куди завгодно, фіксувати на відео- та аудіозасоби як завгодно слова працівників департаменту – з цього нічого не вийде, крім неприємностей, тому що вони, ці «архітектурно-будівельні» терористи, діляться грошима з їх керів- ництвом у Києві, яке безпосередньо дало дозвіл зібрати кошти з підприємців готівкою перед Новим роком. Тим більше, що перед цим працівниками Департаменту було оштрафована підприємців на суми від 8000 до 65 000 гривень, щоб знали, що жартів не буде!

Тоді як сьогодні Президент і уряд постійно твердять про розвиток середнього класу, підприєм -ництва - в Одеській області насправді йде цілеспрямоване його знищення.

У зв’язку з цим, у мене є питання до губернатора Одеської області Ігорю Палиці, який знає на ділі, що таке підприємництво і як важко заробляються кошти підприємця : Як же працювати підприємцям, які відмовилися давати хабарі? Чекати нескінченних штрафів (а вони не маленькі –

2.

від 8 000 і вище гривень)? Про який розвиток сільських районів і інвестиції в Одеську область можна взагалі говорити в цій ситуації? Це ж питання я задаю й Президенту України Петру Порошенко, який обіцяв українцям «життя по-новому».Чи може сьогодні підприємці вже й не громадяни України та на них не розповсюджується Конституція та дотримання елементарних прав людини?... В той час коли я, як підприємець, неодноразово в цьому році допомагала своїми коштами воїнам, які захищають нашу країну від сепаратистів в зоні АТО, купляю їм продукти харчування, речі першого вжитку, які відвозять нашим українським військовослужбовцям в Донецьку та Луганську області – мені хабарники з дозвільних служб не тільки не дають працювати, мене елементарно грабують

Дуже багато з цих злочинних дій архітектурно-будівельної контори вимагателів Одеської області записано на відео і аудіо, тобто є конкретні докази. Але при нинішній системі кругової поруки та корупції притягнути їх до відповідальності за допомогою правоохоронних органів або їх безпосе- реднього керівництва неможливо. І відкрити свій маленький бізнес, отримати дозвіл в світлі вище- сказаного сьогодні в Одеській області, якщо не дав хабара – нереально.

Ці хабарники вважають нас, підприємців сільських районів Одещини, за безсловесне бидло, яке повинно платити кошти «господарям життя». Але ж як жити та годувати свої родини тим, хто є основою будь-якого європейського суспільства, тим хто сам, без допомоги держави, будує власне життя - підприємцям ? Як відкривати власний бізнес в цих умовах?

Адже дуже багатьом з них, що вже заплатили десятки тисяч гривень за відповідне оформлення дозвільних документів, вложили кошти в товар та ремонти приміщень, просто не під силу заплати ти 1500 американських доларів хабара за те, щоб магазину, який працює вже багато років, дали платну довідку про те, що він, для прикладу, сейсмологічної стійкий ....

Але той хто сіє вітер – пожне бурю. Вже є конкретні дані про те, що підприємці декількох районів готуються до активної фази відстоювання своїх інтересів в умовах цього державного терору: ведуть переговори з Самообороною і Правим сектором про сміттєву люстрації голови Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції в Одеській області і в Києві, готу- ються протестні акції аж до поїздки до Адміністрації Президента України.

А знахабнілих чиновників у своїх торгових точках зустрічатимуть так, як вони цього заслугову -ють: з коктейлями Молотова і сміттєвими баками. А як інакше в Україні захистити свій бізнес від корупціонерів, які свідомо знищують підприємців в Україні?

Я чітко розумію, що ці корупціонери після мого Звернення найближчим часом зроблять спробу взагалі закрити мій бізнес - причину знайдуть. Але у мене є друзі, діти, онуки і ми всі активно і найрадикальнішим чином виступимо не тільки проти корупції в Одеській області, а й проти влади, яка знищує підприємців, як середній клас. Нічого іншого нам не залишається.

З цією метою я відсилаю копії свого звернення в європейські структури, народним депутатам з різних політичних сил, у засоби масової інформації.

Я звертаюсь до «Правого сектору» та «Самооборони»: Допоможіть мені та іншим підприємцям Одеської області відстояти свої права від хабарників. Зробіть так,щоб ці «бакси» застряли в глотці у корумпованих чиновників, коли їх будуть люструвати в сміттєвих баках. І всі підприємці вам за це скажуть спасибі. Бо інакшими методами добитись справедливості в Україні, і, зокрема, в Одеській області сьогодні просто неможливо.

Бо «жити по новому» сьогодні в Україні - це означає знищення середнього класу нашого сус -пільства хабарами та чиновницьким терором.

Ганна Сєдова, депутат Ананьївської Одеської області районної ради трьох скликань, член виконкому Ананьївської міської ради, неодноразовий переможець конкурсу «Жінка року» Одеської області та Ананьївського району в галузі «торгівля та послуги» ,»підприємництво»

м. Ананьїв Одеської області
23.12.2014 року

Письма в редакцию: Антикоррупционный информационно-аналитический портал job-sbu.org