За що ти платиш «мусорам»?

607

Багато хто з нас стикався із подібною ситуацією: група гопників перестрічає на вулиці і висловлює своє бажання експропріювати ваше майно; зграя бухої молоді щоночі годинами обговорює проблеми людства  та фальшиво, але голосно виконує улюблені пісенні твори; банда злочинців б’є громадського активіста. Добропорядні громадяни не горять бажанням зайвий раз пройти по вулиці у темну пору доби. Адже патрульна служба в цей час переймається якимись власними справами, а на те, що варто б трохи вгомонити бидло-масу - патрулям начхати.

Проте правоохороні органи не забувають час від часу «щемити» ні в чому не винних людей.

Відлупцювати до смерті Ігоря Індила, зламати руку та повісити кримінальну справу на звичайного громадянина Олега Мельника - список можна продовжувати.

Регулярні звіти МВС свідчать, що насправді міліція наполегливо працює. Згідно зі статистикою, зростає рівень розкриття злочинів і кількість покараних негідників. Утім, у цивілізованих країнах головним критерієм ефективності роботи правоохоронців є падіння рівня злочинності. Тут згадується приклад з одним моїм знайомим російським тренером з футболу, який у середині «нульових» повіз дитячу команду на змагання у Фінляндію. Коли вони перетинали автобусом одне з невеликих фінських міст, їх постійно супроводжував поліцейський патруль. Вони зупинилися, щоб з’ясувати, в чому справа. І поліцейські їм відповіли: мовляв, останній злочин в нашому місті був скоєний у 1972 році, а ви – єдине можливо джерело правопорушення.
А в нас чомусь щороку спостерігається загрозлива тенденція – зростання кількості зареєстрованих злочинів. Так, у 2008-му їх було 384 424, у 2009-му – 434 678, а минулого року було скоєно вже 500 902 порушень закону.

Дивним чином ця тенденція збігається зі збільшенням витрат на утримання Міністерства внутрішніх справ. Якщо у 2008 році сума складала 9,054 млрд грн, то у 2011 закладено 13,564 млрд грн бюджетних коштів (дякуємо сайту TEXTY.org.ua за візуалізацію бюджетів України за 2008-2011 рр.). Тобто, українські платники податків стали платити на 50% більше, щоб прогодувати «мусарню» - а кількість злочинів при цьому щороку зростає приблизно на 12-15%. Згідно з цією логікою, 2011 рік також має бути плідним щодо кількості злочинів.

Отже, кожен українець протягом останніх чотирьох років віддав 983 грн 35 коп. ($120) на утримання працівників МВС. Які, у свою чергу, добре себе зарекомендували лише у розгоні мирних студентських протестів (щоправда, на «афганців» та «чорнобильців» професійності не вистачило). Виникає справедливе запитання про доцільність існування цього міністерства. Бо зараз воно представляє собою легалізоване озброєне бандформування, яке гнобить тих, хто його утримує. Абсурд, безумовно!

Більше користі буде, якщо взагалі розігнати «рекетирів у пагонах», а громадянам створити за власною ініціативою «дружини правопорядку». Подібна практика нагадуватиме своєрідне «поліцейське ОСББ», в якому самоорганізовані громадяни обиратимуть «шерифа», визначатимуть бюджет місцевого департаменту поліції та контролюватимуть його діяльність.

Інший можливий шлях – легалізувати вогнепальну зброю. Тим більше, що цієї тисячі гривень ($120) достатньо для придбання пневматичної зброї та недорогого вогнепального пістолета.

Як вперто свідчить статистика, легалізація вогнепальної зброї суттєво зменшує кількість злочинів.

Згідно з американською статистикою, за 2007 рік (на 100 тис. мешканців) в округу Колумбія було скоєно 30,8 вбивств, у штаті Вірджинія – 5,3, а у штаті Вермонт – 1,9. За дивним збігом обставин, в округу Колумбія діють найбільші в країні законодавчі обмеження щодо зброї. Заборонено ввозити зброю в межі округу, також заборонено продавати та купувати зброю, не кажучи вже про носіння. У сусідній Вірджинії, де кожен громадянин, що досягнув віку у 21 рік і пройшов спецкурси, має право приховано носити ствол. Ліцензія на носіння зброї коштує $50. У Вермонті взагалі можна вільно купувати і носити будь-яку стрілецьку зброю, без жодних дозволів та ліцензій. У результаті, в цих штатах відповідно у 6 і 15 разів менше вбивств, ніж у столичному регіоні з його жорсткими обмеженнями.

В 1987 році в штаті Флорида громадянам дозволили купувати зброю. Відтоді злочинність у штаті впала на 21%, у той час як у цілому по країні виросла на 12%. А от у Канаді все навпаки. Там раніше зброя продавалася вільно, а після введення жорстких обмежень злочинність стрибнула вгору на 45%.

Можна обрати різні шляхи. Але вони будуть набагато ефективнішими, ніж нинішня діяльність ментів - яким, схоже, ми платимо лише за утиски, небажання нас захищати та корумпованість.

По материалам infoporn.org.ua