З життя біло-блакитної еліти: маєток Сергія і Андрія Клюєва

669

Перший віце-прем'єр Андрій Клюєв і його брат-депутат Сергій Клюєв втілюють собою "донецьку мрію".
З простої родини, вони побудували бізнес-імперію, паралельно беручи найактивнішу участь у владі. Ні депутатство, ні робота в уряді - тобто державна служба, яку заборонено суміщати з будь-чим іншим - не заважала братам примножувати свої капітали. Скоріше навпаки - допомогала.
При чому не мало принципового значення, хто обіймає посаду президента або прем'єр-міністра України - вони знаходили спільну мову з усіма.
У селі Рудики розташоване земельне володіння Клюєвих, яке розкинулося на 17 гектарах. Будинки братів розташовані на суміжних ділянках і їх можна побачити з космоса завдяки сервісу Google Maps.
Згідно з декларацією першого віце-прем'єра, у власності старшого Клюєва перебуває 9 гектарів землі, на балансі його дружини - ще 2 гектари.

Відповідно, можна припустити, що молодший Клюєв має у власності 6 гектарів. На жаль, сам депутат не відповів на чисельні запити "Української правди" про надання декларації про доходи. Апарат Верховної Ради також відмовився її показати без дозволу Клюєва. Під час зустрічі в кулуарах парламенту молодший брат віце-прем'єра повідомив, що не хоче спілкуватися з "Українською правдою".


Раніше наше видання публікувало знімки величезного маєтку Клюєва-старшого. За декларацією, площа будинку складає 2 тисячі 300 квадратних метрів.

А нещодавно нам вдалося отримати фотографії будинку Клюєва-молодшого. Їх було зроблено декілька років тому одним із найманих працівників під час завершального етапу оздоблювальних робіт в маєтку Сергія Клюєва.
Це не перший випадок, коли громадяни діляться знімками потаємних об’єктів високопосадових осіб, на яких вони працювали. Щонайменше, це вказує на наростання протестних настроїв у суспільстві.
БУДИНОК СЕРГІЯ КЛЮЄВА. ВИГЛЯД ЗЗОВНІ


Отже, завдяки цим фотографіям громадяни України тепер мають уявлення, як виглядають житлові умови депутата-брата першого віце-прем'єра.

З одного боку, Сергій Клюєв має право за власні кошти подібним способом облаштовувати собі життєвий простір.
Але з іншого, такий спосіб життя свідчить, що бізнес у нього процвітає. Тож чи морально йому за цих обставин претендувати ще й на державну підтримку свого бізнесу - підтримку за кошти бюджету, які фактично недоотримають вчителі, лікарі та пенсіонери? Тим більше, якщо ця дотація надається йому власним братом?
Минулого року "Українська правда" писала про те, як Андрій Клюєв, будучи першим віце-прем'єром, очолив Комісію інвестиційних проектів. Одним з перших рішень цей орган виділив державну підтримку в розмірі 200 мільйонів 842 тисяч гривень запорізькому "Заводу напівпровідників" для розвитку їхнього бізнесу, що полягає в створенні елементів сонячних батарей.
За офіційною інформацією, головним акціонером запорізького "Заводу напівпровідників" з часткою 75 відсотків є заснована у Відні компанія "Актив Солар", яка фактично контролюється братами Клюєвими.
Подібна ситуація на Заході викликала шквал критики в пресі, коли з'ясувалося, що урядові аграрні субсидії отримує вища аристократія Британії як власники земельних ділянок.
Журналістське розслідування там встановило, що королева отримала субсидій на 408 тисяч фунтів, Герцог Вестмінстерський - на 562 тисячі фунтів, а Герцог Мальборо - на 452 тисячі фунтів. Таким чином, обурювалася громадськість, частина дотацій була адресована не справжнім аграріям, а латифундистам блакитної крові.
В Україні ж ідеться про зовсім інший порядок цифр бюджетної допомоги - 200 мільйонів гривень державної підтримки, виділених Клюєвим на бізнес Клюєвих. Це - 16 мільйонів фунтів стерлінгів, тобто в тридцять (!) разів більша сума.
БУДИНОК СЕРГІЯ КЛЮЄВА. ВИГЛЯД ЗСЕРЕДИНИ


За матеріалами: pravda.com.ua