Як «Сім’я» Януковича ховає активи

656

Після лютневих подій, коли з країни втік колишній президент Віктор Янукович, більшість наближених до нього осіб почали переховуватися самі та рятувати свої статки.
Українські правоохоронці оголосили в розшук керівників силових структур часів Януковича, колишніх прєм'єра Миколу Азарова, міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького, "сімейного гаманця" – Сергія Курченка та, врешті-решт, сина четвертого президента Олександра Януковича.
У багатьох із цих людей в Україні залишився бізнес. Суди, контролюючі та дозвільні органи були переорієнтовані на інших підприємців. Тому компаніям, що належали оточенню президента-втікача, загрожували проблеми з боку влади чи конкурентів.
У цих умовах "Сім'я" почала ховати свій бізнес. Один із прикладів такого приховування дослідив INSIDER.
2012 року на ринок видобутку газу прийшов новий гравець – "Мiжрегiональна газова компанія" (МГК), створена в грудні 2011 року. Ця фірма отримала спецдозволи на розробку газових родовищ від шахти ім. Засядка, яку контролює народний депутат від Партії регіонів Юхим Звягільський.
Шахта Звягільського увійшла до статутного капіталу МГК, інвестувавши в компанію 25 тисяч грн. Це дозволило передати їй спецдозволи на видобуток газу, які були надані шахті Засадька розпорядженням Кабміну Миколи Азарова в грудні 2010 року.

За інформацією видання "Слідство.інфо", Звягільський провернув цю оборудку в обмін на те, що тодішній президент Віктор Янукович дозволить депутатові приватизувати шахту.

У підсумку МГК отримала від шахти дозволи на розробку чотирьох площ. Серед них Золотарівська в районі станиці Луганської, Сербська в районі Слов'яносербська, Сиротинська в районі Новоайдара Луганської області та Нижньортищівська в Зміївському та Чугуєвському районах Харківської області.

У квітні 2012 року Луганська обласна рада погодила клопотання МГК про надання в користування Бараниківської площі, що розташована в Кремінському, Сватівському, Старобельському та Білокуракінському районах області. За інформацією Держслужби геології та надр, усі п'ять спецдозволів МГК діють і зараз. Джерела "Слідство.інфо" повідомляли, що ці п’ять ділянок мають близько трьох мільярдів запасів газу.

На той момент, згідно з державним реєстром, МГК через ланцюжок компаній належала депутатові Донецької облради Едуарду Слиньку. Власне, МГК належало компанії "Газінвест Груп", нею володіла "СЛ Груп", якою напряму володів Слинько.
Зараз, згідно з інформацією Агентства з розвитку фондового ринку, весь пакет акцій ПАТ "СЛ Груп" належить голландській компанії SL Gas Holding. Утім головою наглядової ради товариства досі є Едуард Слинько.

Кар'єра депутата облради тісно пов’язана з бізнесом Олександра Януковича. До 2011 року він був співзасновником компанії "Донснабтара". Його партнерами в цій фірмі була Валентина Арбузова – мати останнього прем’єра часів Януковича Сергія Арбузова та особисто Олександр Янукович.

Наприкінці 2011 року "Донснабтару" було перейменовано в КУА "ВБР-Інвест". Акронім ВБР означає "Всеукраїнський банк розвитку", який належить Олександрові Януковичу.

Із 2009-го до 2012 року Слинько очолював компанію "Менеджмент Ассетс Компані" (МАКО) – материнську структуру в бізнесі Олександра Януковича.

Урешті-решт, Слинько є співзасновником товариства мисливців і рибалок "Донбас-Фауна" разом з іншими менеджерами Януковича: Володимиром Куліковим і Сергієм Радченком. Як повідомляла Українська правда, ця громадська організація отримала в користування близько 3 тисяч гектарів мисливських угідь на Донеччині.
Зв'язатися з Едуардом Слиньком за номером, який вказано на його сторінці сайту облради, не вдалося. Помічниця, яка взяла слухавку, відповіла, що питання стосовно бізнесу Слинька не коментуватиме.

Нова завіса старого власника

Що зараз відбувається з газовидобувною компанією ГМК? За даними фіскальної служби, 2013 року її дохід становив 41,4 млн грн. За цей час у компанії змінився власник. Тепер вона належить IGC Holding із Кіпру.

Проте керівника компанії - Сергія Воронкова - не було змінено. Цей менеджер був партнером Слинька в інших компаніях. Разом вони володіли фірмами "Вуглесинтез Інжиніринг", "Газінвест-Трейдінг" і "МБ Сервіс".

По материалам: theinsider.ua