ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПЕНСІОНЕРІВ ТА ВЕТЕРАНІВ КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІЛІЦІЇ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА МІНІСТРА ВНУТРІШНІХ СПРАВ

276

Президенту України Януковичу В.Ф.

Міністру внутрішніх справ України Могільову А.В.

Пенсіонера ОВС члена Кіровоградської обласної спілки ветеранів та пенсіонерів Міністерства Внутрішніх Справ України полковника міліції Янішевського Веніаміна Михайловича м. Кіровоград, вул. Кропивницького 10, кв 143

Шановні Вікторе Федоровичу та Анатолю Володимировичу!

Понад 20 років я віддав службі в органах внутрішніх справ, майже всю службу пропрацював в карному розшуку, достатньо побачив на своєму віці сповненому глибокою мудрістю і багатим життєвим досвідом, і таких як я багато.

Я, та всі ветерани органів внутрішніх справ, а нас по Україні біля 200 тисяч, розуміємо і бачимо, що команда яка знаходиться при владі, намагається покращити роботу правоохоронних органів а саме міліції. Президент України, Керівництво держави та МВС України категорично незадоволені роботою правоохоронних органів по забезпеченню законності в державі, яка не відповідає сьогоденню, і потребують від керівників підрозділів ОВС вжити рішучих заходів для боротьби із злочинністю.

Для цього були залучені професіонали, які все життя пропрацювали в органах внутрішніх справ. На Кіровоградщині був відкликаний з пенсії Віктор Михайлович Пащенко, який також пропрацював значний термін в міліції і пройшов всі щаблі від рядового оперуповноваженого до першого заступника начальника УМВС в області.

Щойно призначений начальник УМВС України в Кіровоградській області Пащенко В.М. вже пропрацював на посаді понад три місяці (100 днів), достатній термін, щоб якось проявити себе в ролі нового керівника міліції, а що ми бачимо. Бачимо критику з боку Президента України, що на території Кіровоградської області злочинність зросла на 40 відсотків, тобто ближчим часом по вулиці спокійно пройти буде не можливо, пограбують або принизять ганебними хуліганськими діями.

Виникає питання, навіщо було відривати людину від заробленої чесною службою пенсії, якщо вона не тягне, не може виконати поставленні завдання по боротьбі зі злочинністю та охороні громадського порядку?

Особисто я є прихильником Партії регіонів постійно на всіх виборах голосую за Партію регіонів і її представників і мені не зрозуміло, чому коли пройшов у Президенти представник моєї партії, а начальником УМВС України в Кіровоградській області призначили особу, яка підтримує «НУ-НС»?

Милиция предотвратила нарушения на выборах

Адже не є секретом дружні стосунки між Пащенком В.М. та колишнім губернатором області Зєйналовим Е.Д., який керував областю в пік розквіту помаранчевих сил, навіть перебуваючи на пенсії Віктор Михайлович здійснював охорону бізнесу колишнього губернатора.

Де ж Ваша послідовність Вікторе Федоровичу? Невже Ви вірите що «помаранчевий» начальник управління буде втілювати в життя політику Партії Регіонів? Як наслідок, маємо в стратегічних питаннях ріст злочинності, гальмування політики та рішень керівництва держави в цілому, а в практичних питаннях підтягування «помаранчевими» керівниками до керівництва правоохоронних органів своїх політичних однодумців, що є кадровим укріпленням політичних «помаранчевих» ланок у владній структурі.

У жовтні місяці поточного року будуть вибори, хто як не працівники органів внутрішніх справ, будуть приймати участь у охороні громадського порядку під час їх проведення. Хто, як не працівники міліції будуть потужним адміністративним ресурсом, який буде проводити в життя завдання Президента та Уряду? Що чекати від керівника в майбутньому, який за 100 днів керування не знизив ріст загальної злочинності, а допустив його збільшення на 40%, а вчинення тяжких резонансних злочинів, в т.ч. проти особи, зросло на 60%.

Відсутній принцип монолітності. Прикладом є призначення в заступники начальника УМВС в області Дубенка О.І., який в 40 років поступив на службу в органи внутрішніх справ, має в особистій власності заводи, автомобілі, підприємства тощо. Зазначена особа є парламентером, який при призначенні працівників міліції на ключові керівні посади проводить з ними переговори, визначається з дивідендами у грошовому еквіваленті, отримує ці дивіденди і передає першій особі. Окрема тема це ремонти приміщень в підрозділах. Зараз повсюди в підрозділах йдуть будівельні роботи. Гроші вкладаються та перераховуються і відповідно назад повертаються, але вже відмиті.

Президент України вимагає посилення боротьби з наркоманією як з негативним злочинним явищем в суспільстві, але як може йти ця боротьба в області, коли начальник ВБНОН УМВС в області Очеретнюк В.В. протягом короткого терміну вже замінив три автомобілі, починав з сором’язливого «ДЕУ», потім була «ТОЙОТА КАМРІ» а потім появилася «ТОЙОТА КОРОЛЛА». Україна намагається потрапити до Європи, але як можна потрапити до Європейської спільноти, коли начальник Управління по боротьбі з організованою злочинністю Паніотов І.Л. протягом 10 років тримає у себе в дворі лазню зі спецконтингентом високооплачуваємих шльондр, які здійснюють обслуговування заможних людей та людей при владі. А його заступник (Колєснік С.П.) їздить на роботу та з роботи на джипі, що належить злочинцю, який на даний час перебуває під вартою, спочатку мешкав в скромному будинку, а зараз побудував двохповерхову будівлю європейського стандарту, власник ресторанів.

Розкривати тяжкі резонансні злочини не розкривають, а перерозподіл фінансових та горілчаних потоків здійснюють.

Тобто з сторінок газет ми читаємо про чистку міліції, викорінення оборотнів в погонах, боротьбу з корупцією, а реально ставлять на керівні посади тих, що самі здійснюють корупційні діяння і вимагають їх вчинення від підлеглих. І все це вершина айсбергу.

Ми пам’ятаємо ті часи, коли Кіровоградською міліцією керував Кравченко Ю.Ф., тоді таких ганебних проявів не було.

Якщо зробити рейтинг найбагатших працівників міліції Кіровоградщини, то вони розподіляться наступним чином:

- перше місце безумовно достається Дубенку О.І., потужний капітал вкладений в будівельні підприємства, підприємства по виготовленню будматеріалів, помножений на науку;

- друге місце достається Колєсніку С.П., має суттєво розвинену мережу ресторанів загальною вартістю понад 500 тис. грн.;

- третє місце досталося Очеретнюку В.В., людина готується на пенсію, обклала даниною місцевих наркоманів, особисті вкладення в тіньовий бізнес на рівні середнього;

- четверте місце посів Паніотов І.Л., банний бізнес добрий, але не масштабний;

- п’яте місце посів Шепілєв О.В., основний прибуток йде від масових заліків по службовій та фізичній підготовкам перед призначенням працівників міліції на вищі посади, перед отриманням чергового спеціального звання та в кінці учбового року. В армії такого механізму отримування грошів не придумали а в ОВС ця система працює по всій Україні, а ну хто здасть заліки без блату чи грошей? А той хто ходить регулярно на заняття та не платить, той по три місяці здає, але ж все рівно змушений заплатити;

- чемпіоном є звісно перший міліціянт Кіровоградщини Пащенко В.М., всі начальники райвідділів, служб, кандидати на доходні посади під час кадрових призначень, всі фінансово допомагають керівництву (платять за посаду). Все йде начеб то для міністра, для отримання необхідних погоджень та підписів. Кіровоградська обласна спілка ветеранів та пенсіонерів ОВС тримає під контролем всі суспільно-службові процеси, які відбуваються в підрозділах ОВС на Кіровоградщині. В нас є багато інформації про окремих керівників вищої ланки, яка вказує на низьких професіоналізм та корупцію в Кіровоградській міліції. Просимо Вас вплинути на ситуацію що склалася в керівному складі Кіровоградської міліції.

З повагою Янішевський В.М.

job-sbu.org