УКРАЇНСЬКА МЕДИЦИНА В НЕБЕЗПЕЦІ! Криза досягла межі!

22 859

6 червня 2020 року на українському телеканалі «News One» в прямому ефірі дивився програму «Політика здоров’я» з Ланою Шевчук. Учасниками надзвичайної за своїми фактами і розмахом дискусії були: заступник міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак , директор інституту серця Борис Тодуров, голова медичної палати України Сергій Кравченко, головний лікар київського центру мікрохірургії ока Любов Денисюк, генеральний директор київського обласного психіатрично-наркологічного об’єднання Геннадій Зільберблат і відомий професор В’ячеслав Камінський. Компанія фахівців солідна, всі науковці та спеціалісти із великим стажем.Тому й конкретизував це, щоб ніхто не мав сумнівів щодо їх фаховості і обізнаності в медичній галузі. Поки нічого не коментуючи, наведу окремі жахливі факти, які почу в під час цієї телепрограми: новий міністр охорони здоров’я країни Максим Степанов не підтримує медичної реформи, яка була нав’язана нам колишнею очильницею Супрун та її американськими господарями, вона дала тільки негативні результати і багато цих відірваних від життя і медицини програм сплачували американські платники податків. А результати негативні, всюди посилюються протести українських медиків !! .Учасники дискусії в студії гостро критикували цю реформу, а Борис Тодуров назвав її « авантюрою проти народу». І Заступниця міністра І.Микичак також дала реформі негативну оцінку.

Позиція Степанова- не подобається Супрун, яка й понині сидить в Україні і не повертається додому у США, а також її покровителям, причому не тільки за кордоном, а й в Україні. Зараз проводиться деструктивна робота у Верховній Раді, в офісі Президента, збираються якісь підписи, щоб звільнити М.Степанова з посади міністра. А зі слів учасників телепередачі, Міжнародний Валютний Фонд прямо втручається в цей процес і ультимативно «рекомендує», щоб отримати від них кредит маємо повернути знову Супрун на посаду міністра!!! Далі вже нікуди ! Брудний корумпований тиск! Невже втратимо національну гордість, честь і гідність щоб по-рабські виконувати всі ганебні й принизливі для нас вказівки ???

Мільярди бюджетних коштів, які призначались на лікування людей, під час роботи Супрун в міністерстві виводились через співробітників та інших осіб (всього 72 особи , а може й більше ??) за заздалегідь підготовленими угодами (на фізичну особу підприємця), кожна з яких була на суму понад 150 тис. грн. Рахункова палата України проводила аудит фінансової діяльності міністерства, є відповідні документи з виявлених порушень і сумнівних витрат. Проте, правоохоронні органи не вживають заходів, а може їм цього не дозволяють зробити. Сотні мільйонів , що призначалися на транспланталогію і онкологічні захворювання витрачені не за призначенням, знищуються лікарні, особливо в сільській місцевості, 12 млрд. гривень кудись пішли за кордон…Всіх негативних наведених фактів просто не перелічити в одній публікації, це все на томи карних справ щодо розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах і масштабної корупційної діяльності у медичній сфері, і особливо у міністерстві охорони здоров’я за часів Супрун.

За подібне в Китаї чи Таїланді такі злодії були б страчені, а в США отримали б років 50 тюрми з конфіскаціями і великими штрафами. Наша ж, стала система безкарності, де зачерпнуті інтереси владних чиновників і міжнародних фармацевтичних бізнесменів, дозволяє всім викручуватися у будь-якій ситуації, бо існує повна безвідповідальність, гарантована не українськими законами, а власними інтересами великих людей і компаній.
«Лікарі вийдуть на всеукраїнський безстроковий медичний страйк, якщо влада продовжить ганебну медичну реформу і будуть зачинятися лікарні та туберкульозні диспансери,-сказав Борис Тодуров.- Ми також робимо офіційну заяву для правоохоронних і владних органів,-підкреслив Тодуров, щоб залишили в спокої міністра М.Степанова, бо до масових мітингів протесту приєднаються не тільки медики, а й пацієнти».

Неприємні і жахливі в душі відчуття були в мене, коли дивився цю телепрограму, а тепер про частину баченого і почутого писати ще й цю статтю. Бо відчуваю, що всім тим, хто причетний до корупційних схем в українській системі охорони здоров’я, начхати на Україну та її проблеми, а також очевидна повна байдужість до життя і здоров’я людей. Це державні злочини. Особливо тяжкі ! Зухвало порушуються конституційні права громадян і закон України “ про Національну безпеку», про що мають знати президент, прем’єр-міністр і у Раді національної безпеки і оборони.

У своїй інавгураційній промові, Ви пане Президент В.Зеленський, обіцяли зробити все, щоб українці не плакали, тобто покращити рівень їх життя. А медична галузь впливає на це, як один з головних напрямків Ваших сказаних тоді слів. Попри можливий тиск на Вас, допоможіть українській медицині та людям: зупиніть антинародну медичну реформу і дайте можливість нормально працювати туберкульозним і психіатричним диспансерам із відповідним і достатнім їх фінансуванням.

ОЛЕКСАНДР БОРЩЕВСЬКИЙ — журналіст і блогер

Письма в редакцию: Антикоррупционный информационно-аналитический портал job-sbu.org