Суд не дозволив дорозслідувати справу загибелі студента в райвідділі міліції

436

Деснянський районний суд Києва відмовився відправити на додаткове розслідування кримінальну справу щодо смерті при нез’ясованих обставинах в Шевченківському райвідділі столичної міліції студента Ігоря Індила. Про це повідомив адвокат родичів Індила Олександр Заруцький.
За його словами, на першому судовому засіданні, яке відбулося 30 вересня в Деснянському райсуді Києва в оновленому складі судової колегії, ним було заявлене відповідне клопотання щодо необхідності додаткового розслідування у справі. Він мотивував цю необхідність тим, що матеріали судово-медичного обстеження тіла потерпілого містять низку розбіжностей.

Втім, як зазначив адвокат, суд відмовив у задоволенні клопотання, пославшись на те, що вказані в ньому зауваження будуть досліджуватися в ході судового слідства.

Як зазначив Заруцький, наразі у судовому засіданні через зайнятість його учасників в інших судових процесах оголошено перерву до 24 жовтня.

Нагадаємо, 26 травня минулого року в одному із гуртожитків Києва дільничний міліціонер забрав студента Ігоря Індила у районний відділ міліції Шевченківського району, а на ранок батькам запропонували забрати тіло хлопця із моргу. Головне управління МВС у Києві назвало причиною його смерті закриту черепно-мозкову травму, якої він зазнав нібито після падіння з ліжка через сильне алкогольне сп'яніння.

Прокуратура Шевченківського району Києва порушила кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень працівниками Шевченківського райуправління міліції, в якому загинув Індило. Пізніше справа була передана для розслідування в прокуратуру Києва. Двом працівникам міліції пред`явлені обвинувачення за статтями Кримінального кодексу "Перевищення влади" і "Службова недбалість". На лаві підсудних - Сергій Коваленко (черговий) і Сергій Приходько (дільничний).

13 квітня цього року суд відправив справу Індила на повторне розслідування. Прокуратура подала на апеляцію проти дорозслідування. Пізніше адвокат повідомив, що цю справу судді розглядатимуть з самого початку.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International висловлювала занепокоєння через серйозні недоліки слідства у справі.

Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов підписав наказ, згідно з яким до розслідування загибелі студента Ігора Індило у Шевченківському райуправлінні міліції, залучено правозахисників та журналістів.

За матеріалами: tyzhden.ua