Riviera Riverside житло чи кабала?

1 574

Власники 208 квартир київського житлового комплексу Riviera Riverside (Окіпної, 18) будуть сплачувати квартирну плату у 4-5 разів більшу від ринкової протягом 20 років, пише Тетяна Монтян у своєму блозі на «Українській правді».

Така ситуація склалась завдяки схемі, яку запровадив забудовник – ТОВ “Д.І.А.Девелопмент” ( входить до бізнес-структур народного депутата Давида Жванії).

Суть схеми полягає в тому, що перші свідоцтва на право власності були видані лише двом власникам квартир, які одразу створили ОСББ і підписали 20-річний договір на утримання будинку із ТОВ “Сент Софія Проперті Менеджмент” – компанією, яка пов’язана із забудовником.

У результаті усі мешканці квартир згідно з цим договором почали сплачувати за утримання будинку в кілька разів вищі суми, ніж звичайно.

«Тоді як для Києва тариф на утримання будинку та прибудинкової території складає 2-3-4 грн. за 1 кв. м загальної площі, мешканці Riviera Riverside мають сплачувати 13,03 грн. за кв.м.! До цього ще треба додати “послуги консьєрж-сервісу” у розмірі 330 грн. на місяць та деякі інші “милі дрібнички”. Загалом, середня кварплата складає майже ТРИ!!! тисячі гривень на місяць»,- пише Монтян.

Для того, щоб зобов’язати мешканців виплачувати всі суми, компанія прописала в договорі жорсткі умови. Зокрема, вона має право зупиняти боржнику послуги з водопостачання, водовідведення, централізованого опалення і кондиціонування. А також – обмежити право пересуватись будинком і користуватись ліфтом.

«Усі пересування по будівлі здійснюються виключно за допомогою електронних карток, які компанія час від часу блокує. Блокують їх, зокрема, тим мешканцям, які намагаються бунтувати проти цього рабства, відмовляються платити за ненадані послуги, тощо. Один мешканець навіть застряг у ліфті та відсидів там декілька годин»,- пише Монтян.

Якщо власник захоче продати своє житло, він зобов’язаний примусити нового власника укласти аналогічний кабальний договір про надання послуг. Він також мусить сплатити всі заборгованості. У випадку невиконання або неналежного виконання споживачем зобов’язань він отримає штраф у розмірі 50 тис. грн.

У січні 2010 року Печерський суд вже постановив стягнути з одного мешканця 92 974,56 грн – заборгованість по оплаті з урахуванням пені в розмірі 70 715,58грн. Через рік той самий суд зобов’язав іншу людину сплатити подібну суму – 92 576, 14 грн.

Вступити в ОСББ, щоб змінити правила, мешканці не можуть: воно існує лише віртуально.

« Усі спроби знайти керівництво ОСББ з метою хоча б подати заяви на вступ до нього – були безуспішними. Керівництво ОСББ “Раїси Окіпної, 18″ не лише фізично не перебуває за адресою, зазначеною в установчих документах, але навіть не отримує кореспонденцію, яка повертається відправникам – співвласникам будинку»,- пише Монтян.

По материалам: nashigroshi.org