Порошенко звинуватив Хорошковського у корупційних діях і попросив перевірити НТН

320

Петро Порошенко звинуватив голову СБУ, члена Вищої ради юстиції та власника медіагрупи «Інтер» Валерія Хорошковського у корупційних діях. Про це він сказав в ході дискусії у студії програми «Шустер live» на ТРК «Україна» 11 червня.

«На моє глибоке переконання, ваші корупційні дії суттєво шкодять інтересам держави», — звернувся до пана Хорошковського Петро Порошенко.

Власник 5 каналу з’явився у студії «Шустер live» на середині програми. Пан Порошенко привітався і сказав, що йому переказали, ніби Валерій Хорошковський дуже просив його прийти на ефір і щоб виконати прохання голови СБУ, Порошенкові довелося залишити святкування з нагоди дня народження його батька.

«Як колишній міністр закордонних справ я хотів би вам повідомити, що ті гори бруду, які були вилиті внаслідок позову, що був ініційований вашою телекомпанією та вами безпосередньо, гори бруду, які країна прийняла на себе змушують «Репортерів без кордонів», міжнародні журналістські організації, Парламентську асамблею Ради Європи, левову частину країн переглядати питання вільності і демократії в Україні», — додав Порошенко.

Петро Порошенко заявив, що він не вірить, ніби ситуація, що склалася навколо 5 каналу та ТВі, це «просто економічні стосунки людей, які мають відношення до телебачення».

Нагадаємо, у студії тривало обговорення довкола рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у справі «група «Інтер» vs Нацрада», в якій втратили виграні на конкурсі 27 січня частоти 5 канал і ТВі.

У ході дискусії пан Порошенко запропонував Валерію Хорошковському «абсолютно прозору європейську річ» — залишити посаду голови СБУ і провести розслідування правомірності як видачі 5 каналу та ТВі додаткових частот, так і позбавлення цих каналів виграних частот. За підсумками цього розслідування, влада має прийняти рішення щодо повернення пана Хорошковського на посаду.

«Вся ця риторика дуже добра, якби ми, Петро Олексійовичу, не знали одне одного, — відповів Хорошковський. — Якщо я зараз почну аргументацію, то я думаю, що буде незручно сидіти не тільки вам, а й декому ще, на цих стільцях».

У дискусії було згадано й ситуацію з НТН у 2004 році. На запитання Петра Порошенка, чи збирається пан Хорошковський перевірити компанію НТН на предмет чистоти проведення конкурсу та законності ведення мовлення на частотах компанії, останній відповів ствердно.

«Більше того, тут сидять народні депутати, і у мене навіть виходу не буде. Якщо народні депутати напишуть з цього приводу запит, я обов’язково це зроблю, я вам гарантую», — заявив голова СБУ.

telekritika.ua