Непотоплювані

1 100

Знаний Імпульсний мислитель-філософ , белогвардієць Іван Ільїн, сповідував цікаву теорію «ведущего» і «ведомого» народу. І в своїх лірико-філософських рефлексіях виходив на вселюдські обшири.Зокрема, запам’ятаємо тези про те, що людина,як і народ, не маючи свободи внутрішньої не можуть мати і свободи політичної. Політична свобода, навчає Ільїн, дається для того, щоб освічений індивід міг навчити цієї свободи інших, а також ще й принципам справедливості. Адже політика – це мистецтво об’єднувати людей, а не навпаки. Ільїн уточнює, що мудрий політик здійснює відбір і групує навколо себе кращих людей. Його оточення дзеркало його політики.

Не буду поки розглядати це питання в глобальному державному масштабі. Бо є тут багато предметних запитань для аналітики проблеми..Відзначу дещо тільки в київському варіанті. Мені, як і певно багатьом іншим жителям столиці, незрозуміло чому у Київського міського голови Кличка.. 13 заступників!, десятки департаментів, управлінь численних служб і відділів( а це загалом) тисячі чиновників, які отримують високі зарплати і дуже високі премії ? Про якість цих кадрів, їх інтелектуальні та професійні можливості не йдеться. Це окрема і злободенна тема. Мабуть, ніде в світі такого бюджетного марнотратства не зустріти, може тільки в Росії…А в районних адміністраціях столиці у голів по 3-4 заступники і також численні відділи, служби, інші бюрократичні блага. Для чого це і для кого? .Адже, чимало дільниць під землями давньої столиці: каналізаційні колектори і численні труби, бойлери, насосні станції в аварійному стані, тисячі будинків потребують капітального ремонту, як і тисячі ліфтів, стан яких загрожує безпеці та життю громадян.

Київські лікарні очікують ремонту і оснащення сучасним медичним обладнанням. Маємо будувати нові лікарні. Причому терміново!.Викликає тривогу, що Київ по забрудненості атмосферного повітря входить в десятку найгірших міст світу! Погано працює міський комунальний транспорт, на зупинках черги очікувань, всередині салонів трамваїв, тролейбусів і автобусів дуже брудно, а рухомий склад (особливо трамваїв) давно потрібно оновлювати. А ще дуже багато доріг та підземних переходів потребують капітального ремонту і оновлення. Цей перелік можна продовжувати. І окрема тема про забудови в історичній частині міста. Це жахливі, ганебні часи столиці в минулі і сучасні роки. Багато чого від варварів та інших загарбників зберегли на землі і під землею давнього Києва. А от від монстрів-сучасників встояти не змогли. Прикро і скорботно про це писати і говорити.

А чи не краще було б лідерам держави сприяти скороченню цих роздутих штатів в київській міській і районних державних адміністраціях, а ще провести масштабну їх переатестацію- вивільнені бюджетні кошти направити на рішення численних життєвих проблем городян?.Чи це утопія, в нашій дійсності ?..Покаже час..А взагалі, усе частіше думається про те, що тоді, коли заповідалася нова держава, багатьом навіть приснитися не могло,яких монстрів виплодить затяжний хаос, які безодні людського падіння явить..У ціх різних роздумах, згадалися кілька рядків з «Каменярів» Івана Франка:

У кожного в руках тяжкий залiзний молот,
I голос сильний нам згори, як грiм, гримить:
“Лупайте сю скалу! Нехай нi жар, нi холод
Не спинить вас!
Зносiть i труд, i спрагу, й голод,
Бо вам призначено скалу сесю розбить”.

I всi ми, як один, пiдняли вгору руки,
I тисяч молотiв о камiнь загуло,
I в тисячнi боки розприскалися штуки
Та вiдривки скали; ми з силою розпуки
Раз по раз гримали о кам’яне чоло.

Мов водопаду рев, мов битви гук кривавий,
Так нашi молоти гримiли раз у раз;
I п’ядь за п’ядею ми мiсця здобували;
Хоч не одного там калiчили тi скали,
Ми далi йшли, нiщо не спинювало нас.

Олександр Борщевський
Член Національної Спілки журналістів України,
головний редактор журналу «Світ єдиноборств»

Письма в редакцию: Антикоррупционный информационно-аналитический портал job-sbu.org