Націоналісти розбили Леніна біля СБУ

658

Представники націоналістичних організацій та партії ВО "Свобода" принесли до будівлі Служби безпеки України бюст Леніна та розбили його.

Акцію організував комітет визволення політв'язнів та партія ВО "Свобода".

Активісти прийшли підтримати людей, які вже близько року перебувають у в'язниці. Зокрема, мова йде про так званих "васильківських терористів". Представник комітету визволення політв'язнів Микола Коханівський нагадав, що хлопцям спочатку інкримінувалась підготовка теракту на День Незалежності 2011 року у Києві. Потім звинувачення переформулювали та звинуватили затриманих у підриві пам'ятника Леніну у Борисполі.

"Вони сидять лише через те, що є членами патріотичної організації. І вона може бути реальним спротивом сучасному окупаційному режиму Януковича", - переконаний він.

Активісти вимагають звільнити хлопців та виправдати їх.

"Ми прийшли під СБУ, тому що "копати" під патріотів почало саме СБУ. І всі докази, які були із самого початку — висмоктані із пальця. Порушуються всі законодавчі норми про затримання, утримання, допити. Наші вимоги — звільнити абсолютно всіх і виправдати. Від СБУ також вимагаємо вибачитися перед хлопцями та українською громадою", - наголосив Коханівський.

Коханівський зазначив, що на той момент цього пам'ятника у Борисполі вже не було, тому звинувачення безпідставне. У зв'язку з цим, активісти принесли до будівлі СБУ гіпсовий бюст Леніна.

"Раз вони так люблять Леніна, ми не принесли сюди жодних резолюцій, а принесли найцінніше для них - Леніна", - пояснив мету акції Коханівський.

Виступаючи біля будівлі СБУ, представник ВО "Свобода" Андрій Іллєнко запевнив, що якщо націонал-патріотичні сили потраплять до парламенту, то зроблять все, аби визволити політв'язнів. Але якщо до влади знову прийде Партія регіонів, то кількість незаконних затримань та кримінальних справ буде збільшуватись.

Після виступів учасників акції Коханівський та ще кілька людей піднесли бюст Леніна до входу у будівлю СБУ та постукали у двері. Після того, як їм ніхто не відкрив, один з активістів молотом розбив бюст на друзки.

Активісти також передали політв'язням книжки, зокрема вибрані твори ідеолога українського націоналізму Дмитра Донцова.

"Хлопці давно просили собі підбірку творів Дмитра Донцова. Ми передамо їх дружинам, а дружини, відповідно, у в'язниці хлопцям. Хлопці і у в'язниці не здаються, ідеологічно підготовлюються", - пояснив Коханівський.

Також члени організації "Тризуб" зібрали гроші для політв'язнів і вже переслали їх на рахунки ув'язнених.

Загалом на акції були присутні кілька десятків людей, зокрема і дружини політв'язнів. Порядок на акції контролювали близько 10 правоохоронців, але проведенню заходу не заважали.

По материалам gazeta.ua