Міністерство освіти відмовляється від світової класики у шкільній програмі

524

Міносвіти розробило нову програму із зарубіжної літератури для учнів 5-9-х класів, куди включили сучасні літературні твори, а частину класики прибрали.

За новим проектом, діти вивчатимуть «Гаррі Поттера» і «Алхіміка», а от читати «Фауста» і «Божественну комедію» їх уже не змусять, пише газета «Сегодня». Частину творів поміняли місцями — наприклад, зараз Біблію вивчають у 5-му класі, а пропонується робити це у 8-му. Також у 8-му (замість 7-го, як зараз) діти будуть читати «Ромео і Джульєтту» Шекспіра. У міністерстві зазначили, що проект створено з метою осучаснити курс зарубіжної літератури.

Однак майбутні нововведення вже обурили частину вчителів, які написали листа міністру освіти Дмитру Табачнику з проханням переглянути концепцію. Автори петиції стверджують, що програма не враховує вікових особливостей учнів, порушує логіку вивчення світового літературного процесу. Також їм не подобається, що визнаних класиків замінили письменниками «другого ешелону».

У МОН наголосили, що програма ще не затверджена остаточно – це має відбутися 26 квітня. До цього часу вчителі та чиновники мають дійти певного консенсусу.

За матеріалами: ridna.ua