Кужель «кришує» нелегальний ринок таксі?

701

Нещодавно за рішенням суду в рамках відкритої оперативно-розшукової справи співробітники УБЕЗ вилучили 23 комп’ютерних сервера тіньової інформаційно-облікової системи нелегального ринку псевдо-таксі Києва.

Дії правоохоронців отримали схвальні відгуки від столичних таксистів та податківців. Втім знайшлися діячі, котрим наведення порядку прийшлося не до вподоби. Так, екс-голова Держкомпідприємництва України Олександра Кужель в одному з інтерв’ю заявила, що вилучення серверів – «політичний крок». Бо мовляв, ті, хто це робили, розуміли, що «таксисти були готові до нового страйку».

Чому пані Кужель, яка нині позиціонує себе в якості «головної захисниці малого та середнього бізнесу в Україні», стала на бік «тіньовиків»? Як пише портал «Таксопорт», можливо тому, що вона сама «почала «кришувати» нелегальні схеми тіньового ринку псевдо-таксі». Інакше звідки Кужель дізналася про вилучення серверів?

Також можна зробити висновок, що у своєму піарі на «боротьбі з владою» екс-чиновниця готова використовувати та «кришувати» тіньових посередників, які щомісячно наживають мільйони на водіях, залучених до нелегальних перевезень на псевдо-таксі.

Крім того, «Кужель не може не знати про схеми «кришування» ліцензійними картками нелегального візництва, оскільки саме за часів її керівництва Держкомпідприємництвом мало місце так і не виконане по суті протокольне доручення прем’єр-міністра України від 8 вересня 2009 року «по забезпеченню контролю за дотриманням вимог законодавства в частині видачі документів дозвільного характеру, пов'язаних з пасажирськими автомобільними перевезеннями, зокрема, недопущення отримання ліцензійних карток особами, що не є платниками податків».

З усього цього «Таксопорт» робить висновок: «Кужель прекрасно орієнтується, як працюють нелегальні схеми тіньового ринку псевдо-таксі і, тим не менше, покриває «тіньовиків», які руйнують легальний ринок таксомоторних перевезень в Україні... Нехай Кужель пояснить: чому, перебуваючи при владі та багато років очолюючи Держкомпідприємництво, вона палець об палець не вдарила для впорядкування ринку таксомоторних перевезень в Україні й не захищала легальних таксомоторних перевізників, які працюють в правовому полі та добросовісно сплачують податки і обов’язкові платежі. Навпаки, саме коли вона «царювала» в Держкомпідприємництві, тіньовий ринок псевдо-таксі почав квітнути буйним цвітом, руйнуючи таксомоторний ринок та наносячи суттєві збитки легальним перевізникам, більша частина яких є приватними підприємцями – самозайнятими перевізниками на таксі.

Виникає запитання: коли Кужель була щирою — перебуваючи при владі чи «борючись з режимом» в опозиції? Який бізнес (легальний чи нелегальний) вона захищає?»

По материалам obozrevatel.com