Хто заправляє армію

292

Війна на Донбасі привела у сферу державних закупівель нафтопродуктів для Міноборони нових гравців. Це в основному маловідомі компанії, які виграють підряди з поставок пального для техніки, задіяної в АТО. Їх спільна риса – мінімум інформації про власників і попередню діяльність.

Як повідомляв INSIDER, у першому півріччі 2014 року оборонне відомство отримало на нафтопродукти 1,4 млрд грн. За оцінками заступника міністра оборони Олександра Ліщинського, для забезпечення армії паливно-мастильними матеріалами до кінця року необхідно ще 1,2 млрд грн.

INSIDER склав рейтинг найбільших заправників військової техніки. Критерій – дохід від поставок.

Найбільшим заправником української армії з початку війни на Донбасі став бізнесмен Ігор Коломойський.

Згідно з даними "Вісника державних закупівель", "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ) з березня заправила військову техніку та авіацію на 546,5 млн грн. Власниками компанії є державний "Нафтогаз України" та група "Приват" Коломойського, яка і контролює її через менеджмент.

Інша компанія Коломойського - "Авіас" (АЗС під однойменним брендом) поставила армії пального ще на 15,7 млн грн.

Великим постачальником пального для армії стала маловідома компанія – ТОВ "Альфа". За час війни компанія продала військовим нафтопродуктів на 128,24 млн грн. Раніше компанія не брала участі в державних тендерах. Трейдер належить двом фізособам із міста Шепетівка: Вікторові Барабашу та Сергію Дячуку.

83,6 млн грн отримала від продажу авіаційного реактивного пального військовій авіації ТОВ "Авто Сіті Сервіс". Компанія належить волинському бізнесменові Геннадію Честякову. 2012 року він балотувався в народні депутати по одномандатному виборчому округу №19.

Іще один новачок у тендерах Міноборони ТОВ "Партнер Олеум" заправило армію на 78 млн грн. Компанію зареєстровано в лютому 2013 року. Єдиним власником є Максюк Ігор Анатолійович. Про нього немає жодних відомостей у мережі.

Іншим невідомим заправником армії є створена в березні 2014 року компанія ТОВ "ТК "Манго-Трейд". У липні вона перемогла в тендері Державної прикордонної служби на поставку дизельного пального та бензину на 23,4 млн грн.

Єдиним власником компанії є В'ячеслав Кочмазов. Він також є засновником ТОВ "Манго трейд" та однойменного торгового дому. Компанії займаються оптовими поставками нафтопродуктів виробництва білоруських НПЗ.

У тендері прикордонників на пару з "Манго-Трейд" брала участь компанія "Вог Рітейл" народного депутата та бізнесмена Ігоря Єремеєва. Її шмат пирога на цьому тендері становив 4,7 млн грн. Загалом компанія Єремеєва поставить армії нафтопродуктів на 5 млн грн.

За матеріалами: theinsider.ua