Генпрокуратура заборонила возити туристів в Чорнобиль

950

Попри намагання зробити з Чорнобильської зони туристичну Мекку, її раптом закрили для туристів. Генпрокуратура подала протест на наказ МінНС, яке розробило правила відвідування зони відчуження. Документом були визначені туристичні маршрути, час перебування і зовнішній вигляд відвідувачів.
Через головні ворота до Чорнобильської зони - контрольно-пропускний пункт "Дитятки" - щодня проїжджають працівники станції, місцеві жителі, їхні родичі та вантажівки з будівельними матеріалами й харчами.

Від початку року зону відчуження офіційно відкрили для туристів, і днями несподівано закрили. Одразу поповзли чутки – у зоні надзвичайна ситуація. Однак припущення про вибухи, викиди радіації та інші страхіття спростовує місцевий лікар.

"Там все гаразд просто переглядаються маршрути в певній мірі для оцінки безпечності, цікавості, доцільності певних об'єктів. Маршрути не переглядають, а забороняють", – уточнюють у МНС.

Як виявилось, Генпрокуратура подала протест на наказ МНС, яким було затверджено порядок відвідування зони відчуження.

У свою чергу МНС вважає свій Наказ законним, оскільки він був зареєстрованим у Міністерстві юстиції та був погоджений низкою зацікавлених органів влади, а саме - СБУ, Мінохоронздоров'я, Державною інспекцією з ядерного регулювання, МЗС.

Поки суперечка між відомствами триває – туристам до зони в'їзд закритий.

На КПП поки що про обмеження туристичних візитів не знають. Подивитися на головну катастрофу минулого століття щодня приїздить одна-дві групи туристів. Переважно, іноземці. Вартість екстриму - близько ста доларів.

Відновити ознайомчі поїздки обіцяють після рішення суду. А в МНС заспокоюють - радіаційна ситуація в Чорнобильській зоні стабільна.

tsn.ua