Чому держава проти приватних експертних установ?

368

Кожен громадяни України хоча б раз за все життя потребує правової допомоги, і відповідно звертається за захистом своїх інтересів до суду. Суд для встановлення істини та прийняття правильного рішення по справі вивчає докази, а одним з основних джерел доказів є судова експертиза. На сьогоднішній день в Україні є ціла армія колишніх експертів із систем юстиції, органів внутрішніх справ, СБУ, які окрім як робити експертизи, нічого не вміють. Частина з них добросовісно відпрацювала на державу та пішла на пенсію, інша частина пішла з експертної роботи по сумнівним обставинам, адже зараз всім державним судовим експертам їхні керівники ставлять фінансові завдання, скільки умовних одиниць треба щомісячно заносити керівнику установи. І заносять, бо треба працювати. Але розмова піде про іншу сторону медалі, про колишніх працівників експертних установ, які покинули експертну стезю по негативним та іншим причинам корупційного спрямування. Для прикладу візьмемо приватне підприємство «Науково-дослідна лабораторія судових експертиз», одразу зверніть увагу на те, що назва приватного підприємства грою слів частково підмінює назву державної установи. І це не з проста, адже пересічний громадянин, який не дуже розбирається в судовій казуїстиці, звертаючись до підприємства – пастки , потрапляє в фінансові терени.

За весь час існування, чи то навмисно, чи за випадком долі, підприємство поміняло чотири адреси (розташовані по мірі убування): — 04053, м. Київ, провулок Киянівський, 3/7, тел. (067) 520 – 01 – 19, — 03039, м. Київ, вул. 40 Жовтня, 58 кв. 11, — 25013, м. Кіровоград, вул. Тореза, 27-б, оф.6, — 25006 м. Кіровоград, вул. Володарського, буд.68, кв.40 але, коли ми порівняємо розцінки на експертні послуги в м. Києві та м. Кіровограді, то побачимо, що передислокація підприємства з КВЕДом «надання інших комерційних послуг» не безпідставна, і має економічній зиск, адже ціни в столиці значно вищі. Для заманювання клієнтів підприємство використовує мережу Інтернет, для чого створило сайт та висвітлює на ньому свої можливості, які є наполовину брехливими або незаконними взагалі. http://ndlse.16mb.com/ ;

http://ndlse.16mb.com/index.php/ekspertizu В своїй експертній діяльності експерти зазначеної установи пересікаються з експертами інших установ, тому поза очами це підприємство називають ім’ям Тєрєхова О.А., нині діючого директора.
З метою повноти картини автор надає скаргу одного з мешканців міста Києва, з якої стане зрозуміло, чому держава проти приватних експертних установ, і що є головним в підприємствах такої форми власності.

Міністру юстиції України Лавриновичу О. В. Пінчука Сергія Петровича, проживаю: м.Київ, вул. Короленка, буд. 50/21 Скарга
23.10.2012 року я звернувся до приватного підприємства «Науково-дослідна лабораторія судових експертиз» за адресою м. Київ, провулок Киянівський, 3/7, офіс № 221. Мене зустрів працівник установи, який представився Артемом Ільченко, на моє прохання провести експертне дослідження він набрав номер телефону свого директора Тєрєхова Олега Анатолійовича, який повідомив, що я повинен буду заплатити 2500 гривень та ще й зробити часткову передоплату. На питання, чому так дорого, він повідомив, що це дуже дешево, і тільки для мене. Після представлення документів на дослідження, воно було проведено протягом тижня. Під час його проведення я проводив консультації з спеціалістом, в результаті чого я зрозумів, що він не з Києва, а сама лабораторія складається з двох осіб, директора, секретаря та віртуальних фахівців – експертів розкиданих по всій Україні. Під час отримання висновку спеціаліста я звернув увагу, що в акті прийому передачі стоїть сума ціни роботи – 500 гривень замість 2500, які я заплатив готівкою. Я задав директору підприємства Тєрєхову О.А. питання, чому різниця в 2000 гривень? На що мені відповіли, що це не моя справа. В результаті виник конфлікт, директор почав мені грубити, ми почали кричати друг на друга, адже я зрозумів, що мене дурять і намагаються шахрайським шляхом заволодіти моїми грошами. Під час сварки я зателефонував виконавцю дослідження і він підтвердив, що дійсно директор Тєрєхов О.А. закрив йому наряд на 500 грн., а не на 2500 грн. Я знову почав вимагати справедливості та повернення грошів, ми почали боротися в кабінеті офісу, справа майже не дійшла до банальної бійки. Потім Тєрєхов О.А. почав лякати мене міліцією, погрожувати життю та здоров’ю і попередив, якщо ще раз прийду, то спустить мене з драбини вниз головою. Будь яких квитанцій до прибуткового касового ордеру мені не видавалися, будь-яких фінансових документів ми не складали, від чого в мене склалося враження, що Тєрєхов О.А. привласнив мої кошти особисто собі без виплати будь-яких податків. На мою вимогу видати квитанцію про отримання грошей Артем Ільченко повідомив, що бухгалтерія підприємства знаходиться в місті Кіровограді, тому ніяких квитанцій я не отримаю, а як що дуже бажаю, то можу поїхати за ними в Кіровоград. Я повідомив, що буду скаржитися, на що мені Олег Анатолійович відповів, що в нього є «криша» в міністерстві юстиції і мої потуги будуть марними.
На підставі викладеного прошу провести ретельну перевірку експертної та фінансової діяльності приватного підприємства «Науково-дослідна лабораторія судових експертиз» код ЄРДПО 33708340, та притягнути директора Тєрєхова О.А. до відповідальності згідно чинного законодавства.

По материалам: ord-ua.com