Партия регионов начала использовать административный ресурс

583



На майбутніх парламентських виборах у опозиційних та провладних партій окрім виграшу буде стояти ще одна мета. Партії регіонів на додаток до перемоги необхідно буде прикласти надзусиль аби легітимізувати результати перегонів в очах міжнародного суспільства. Натомість опозиції, з огляду на існуючу атмосферу, буде набагато легше довести, що вибори будуть проведені з порушенням і кинути тінь на результати ЦВК.

Втім темпи та методи, з якими Партія регіонів наближається до виборчого процесу вже зараз викликають тривогу і дають додаткові козирі в руки опозиції.

«Українська правда» продовжує відслідковувати застосування адміністративного ресурсу під час підготовки до майбутніх парламентських виборів. В липні минулого року редакція вже публікувала розслідування щодо збору інформації про журналістів у базових регіонах Партії регіонів.

Нагадаємо, тоді в розпорядження редакції потрапив лист за підписом керівника департаменту комунікацій центрального апарату Партії регіонів Олени Бондаренко, в якому народний депутат вимагала від місцевих осередків надіслати інформацію про працівників ЗМІ з детальним описом їхніх політичних уподобань.

Минув рік і за п’ять-шість тижнів до початку парламентської кампанії Партія регіонів перейшла до більш активних дій. Але тепер вже з прямим використанням адміністративного ресурсу.

У розпорядженні «Української правди» опинились копії листів від керівників управлінь обласних державних адміністрацій з вимогою до підлеглих в стислі строки сформувати базу даних прихильників Партії регіонів у держустановах.

Протягом тижня редакція шукала підтвердження автентичності цих листів. Але за телефонами у офіційних довідниках нам інформацію не підтверджували і просто кидали трубку. А в регіональних штабах Партії регіонів, дізнавшись, що розмовляють із журналістом, відмовлялись відповідати на поставлені питання і просили звернутись до центрального керівництва.

Нарешті напередодні нам все ж таки вдалося підтвердити весь ланцюг використання чиновників для отримання персональної інформації працівників державних установ. Минулого разу, після публікації схожого розслідування представники Партії регіонів звинуватили «Українську правду» у оприлюдненні недостовірної інформації. Отже цього разу ми вирішили ретельно перевірити кожну ланку.

Вдалим та багатим на джерела видалась Житомирська область. В середу, 20 червня виконкоми районних рад у місті Житомир отримали лист наступного змісту.

Отже, згідно з листом, Партія регіонів формує базу своїх прихильників у державних установах соціальної сфери. При цьому керівникам ставиться чітка норма – не менше 20-25 таких прихильників на управління.

На щастя в листі вказані всі службові та партійні особи, які задіяні у схемі збору персональної інформації.

Автор листа — перший начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Валентина Усольцева. В листі також згадується керівник обласного виборчого штабу Партії регіонів Олександр Никитюк, який за сумісництвом виявився ще й керівником апарату облдержадміністрації.

Мобільний телефон автора листа нам надали за місцем її роботи – у облдержадміністрації. Під час телефонної розмови з пані Усольцевою ми представились працівниками Корольовского райвиконкому міста. І попросили уточнити, кого стосується цей лист, і що робити, якщо в управлінні ми елементарно не зберемо 20-25 прихильників Партії регіонів. Розмова виявилась цікавою.

 

— Добрый день, вас беспокоят из Корлевского райисполкома. Мы получили письмо по поводу прихильників Партии регионов.

— Да.

— В письме написано, что нужно сформировать базу «із працівників підвідомчих установ». Это относится ко всем?

— Это территориальные центры… У вас же же нету сельсоветов никаких, да?

— Нет.

— Еще один вопрос. Там написано, что нужно сформировать 20-25 человек. А если их нет, что делать?

— Позвоните в свой районный штаб избирательный и там посоветуйтесь. Так оно не может быть, чтобы у вас не было прихильників, ни одного человека.

— Но мы просто не наберем 20-25…

— Работайте так, чтобы набрали! Все, давайте, до свидания…

Не зупиняючись на досягнутому, ми вирішили перевірити цю інформацію в самій Партії регіонів. Телефон обласного штабу партії у Житомирській області (0412 47-09-00) ми знайшли на офіційному сайті Партії ергіонів.

Аби не викликати підозру, під час розмови ми представились працівником вже іншого райвиконкому – Богунського району міста Житомира. В розмові нам підтвердили розсилку цього листа, а також збір бази даних прихильників Партії регіонів у держустановах.

— А что делать, если мы не найдем 20-25 человек, — спитали ми у секретаря місцевого осередку.

— А что, у вас нет 25 человек? А сколько уже есть?

— Ну, человек семь…

— Ну, давайте, что есть. Может, завтра еще найдете..

— А это зачем вообще?

— Это по партийной линии, просто собираем информацию о прихильниках…

В розмові нам також пояснили, що в базі мають бути вказані наступні дані щодо прихильників:

— ПІБ;
— Дата народження;
— Телефон;
— Домашня адреса;

База даних складається за конкретною формою, якої не було в нашому розпорядженні. Ми попросили працівника штабу надіслати цю форму на нашу електронну адресу.

За п’ять хвилин у нашій поштовій скриньці опинився лист від користувача Сергій Рижук із зворотною адресою zt_region@ukr.net. У додатку до лиса була прикріплена таблиця, яку керівники держустанов мають заповнювати інформацією щодо прихильників Партії регіонів.

По материалам pravda.com.ua