Звернення лідера Трудового руху „Солідарність” Віктора Горобчука до українських підприємців

146

Шановні підприємці!

Думаю, у вас уже немає сумнівів, що проект на знищення малого і середнього бізнесу у вигляді Податкового кодексу та інших антиконституційних законодавчих ініціатив пануючого режиму - це не прикра випадковість, а цілком усвідомлений і цілеспрямований курс. Фактично, олігархи, які захопили політичні важелі управління, повернули всю державну машину проти підприємців. І, надіюся, після багатьох ваших спроб “домовитись” з ними, ви починаєте розуміти, що вони ні на крок не відступлять від цього курсу, бо для них це питання політичного виживання. Оскільки нема грошей, щоб утримувати державу, і нема джерел фінансування для виведення її з кризи. Тому тіньовий уряд України — тобто мафія - буде вирішувати це питання за ваш рахунок. А заодно і прихопить ваш бізнес. Як говориться в народі, “кому война, а кому - мать родна”. Не дарма на тлі масового зубожіння населення, росту безробіття, знищення малого і середнього бізнесу їхні власні мільйонні і мільярдні статки -подвоюються.

Звісно, ви це все відчуваєте і робите якісь спроби заявити про себе. Але як ви переконуєтесь — все це носить безсистемний, безцільний і політично безперспективний характер. І це не тому, що ви недостатньо активні. На це є об`єктивні причини.

Найголовніша причина - це люди, яких ми допустили до влади. І справа навіть не в окремих прізвищах. Останні 10 років нами фактично правлять висуванці тіньового кримінального і міжнародного капіталу. Це та кримінальна буржуазія, яка не сумісна з життям України і якій не потрібна Україна — в тому числі, і ми з вами. І якщо міняти тільки прізвища — Ющенко, Тигипко, Тимошенко, Янукович чи Яценюк (я маю на увазі, вчорашніх і сьогоднішніх претендентів на президентський трон), то, як показав час, від перестановки цих прізвищ економічний курс держави не змінюється. А це шлях до поглиблення кризи, соціального напруження, політичної дестабілізації і, як наслідок, знищення української держави. А без держави, як ви розумієте, не буде ні вас, ні вашого бізнесу. Бо тільки у власній Хаті “І сила і воля”. Тому все, що сьогодні відбувається в країні, це не реформи задля розвитку, а, мовою сучасного тіньового жаргону “оптимізація” правлячої Системи за ваш рахунок. Бо поки є ви, платити пенсії, зарплати і пільги олігархи зі своєї кишені не збираються. Тому перший висновок, який потрібно було б зробити, є той, що ваші проблеми лежать не у площині економічній, а у площині політичній: або ви - або олігархи. І тому скочуватись від загальнонаціонального рівня на рівень якогось вузькоегоїстичного, навіть економічного дискурсу - є шлях в нікуди.

Скажу прямо, “ковбасні бунти” за принципом „залиште мені мою ковбасу, і я вас не буду чіпати” - це позиція політично близорука та економічно безперспективна. Тому що в черзі стоять пенсіонери, лікарі і вчителі, ”афганці”, ”чорнобильці” і багатодітні сім`ї, яких також потрібно утримувати. І якщо ви проти податкового кодексу, який зі слів реформатора Тигипка направлений саме на інтереси усіх цих категорій - то ви автоматично стаєте ворогами народу, бо ви не хочете платити податки, а значить, ви проти народу і держави. Таким чином, олігархи за принципом “розділяй і владарюй” нейтралізують усі ваші корпоративні потуги. І якщо ви не зміните тактику і стратегію, народ вас не зрозуміє, і ви, як соціальний клас, - приречені і будете знищені Системою. А саме це олігархам і потрібно.

З іншого боку, хочемо звернути вашу увагу на те, що паразитарно-олігархічна система шалено імітує діяльність псевдо-опозиційних організацій. За такими лже-опозиційними зграями прямо або опосередковано стоять олігархи та їхня парламентська обслуга. Не випадково ВОНИ критикують владу, лібералізм, окремі закони або окремих політиків – та, в жодному разі, не паразитарно-олігархічну Систему в цілому. І багато хто з вас піддався цим політичним “запєвалам”, які хочуть приспати вашу увагу, використати вашу класову ненависть до Системи та, імітуючи свою опозиційність, повернутися на ваших плечах до державного корита, щоб знову вас доїти і грабувати. Давайте погодимось, що всі ці кольорові політичні клани у такий спосіб вас розводять, починаючи ще з 2004 року. І не дай Бог, вони знову “розведуть” вас і в 2012-му. А все до цього йде.

Натомість, Загальноукраїнський Трудовий рух „Солідарність” саме в правлячій олігархічній Системі, яка вже 20 років пожирає національну економіку, вбачає головну причину всіх бід та проблем українського народу. Ми вважаємо, що ця Система має бути радикально змінена. Нам потрібна нова економічна політика і нова політична модель держави. Нам потрібна не економіка грабунку ресурсів, а економіка розвитку територій і розвитку людей, які розвивають ці території. Як бізнесмени ви розумієте, що без джерел фінансування такий “проект” України непідйомний. І за рахунок кредитів МВФ сильної та економічно самодостатньої України не збудуєш. Тому я переконаний, що тільки той політик чи та політична сила, яка поставить питання повернення вкрадених з бюджету держави і кишень народу офшорних мільярдів, має повне право на ваше розуміння і вашу підтримку. Без цих мільярдів ніякої модернізації і ніякої соціальної політики не може бути взагалі. І який би висуванець від партій капіталу не прийшов на президентський пост, він цього питання не може вирішити в принципі. Бо саме офшорні мільярди, витрачені на їхню виборчу кампанію, вони на посту президента завжди відробляють. Звідси і криза, і всі наші проблеми.

Я вважаю, що для вас також є очевидним, що всі діючі партії і політики, які вийшли з надр цієї Системи і які є вихованцями партійних інкубаторів олігархічних кланів, це питання вирішити не здатні. Найбільш яскравим прикладом є той же олігарх-банкір Тигипко, на якого ви покладали стільки надій, коли він висувався у президенти, і який сьогодні став символом страждань українського народу, в тому числі, і ваших.

Тому одним з питань влади, модернізації і нового економічного курсу в напрямку заможної держави для нашого Трудового руху Солідарність є, безумовно, повернення вкрадених у народу мільярдів. Це єдиний ресурс, який дає нам політичне майбутнє. Щойно перший мільярд буде повернено в державу - ми побачимо іншу Україну. Буде відновлено довіру народу до влади. Прийдуть інвестиції і почнуть платитися чесно податки. Почнеться справжній український прорив! Ми це питання поставили прямо і відкрито. У цьому весь сенс політичної боротьби за владу (якщо ця боротьба чесна, а не заради доступу до державного корита, як це відбувається сьогодні).

Шановні підприємці!

Усі ми чекаємо нової сили “знизу”. Тої сили і таких лідерів, які стануть на бік інтересів народу, а не будуть відпрацьовувати інтереси кланів. Але в сьогоднішніх умовах така сила можлива лише тоді, коли малий та середній бізнес припинить вирішувати тільки свої вузькоекономічні інтереси, а об`єднається навколо нової соціальної політичної сили, яка буде організована народом і яка буде діяти в інтересах народу. Це єдино можливий варіант. Сидіти на базарах і в офісах та сподіватися, що нинішня „політика” омине дрібних і навіть середньої величини підприємців - марна, небезпечна справа. Трудовий рух „Солідарність” пропонує єдино логічний вихід. Приєднатися до нашої боротьби за побудову Народної справді Демократичної держави. За відновлення Закону та Порядку. Такою ми бачимо майбутню Україну. Бо це наша, а не їхня країна і наша Батьківщина. І єдиним господарем тут має бути український народ. Має бути, але поки що не є.

Тому кінець у нас всіх один — або боротьба і демократична Україна, або “моя хата з краю” і мафіозно-кримінальне гетто. Звичайно, рішення приймати вам. І вам вибирати свою долю у цій державі. Як кажуть в народі, як постелиш - так і виспишся. Боротися з системою непросто і навіть небезпечно. Наш Трудовий рух „Солідарність” до такої боротьби готовий. І нам надзвичайно потрібні ваше розуміння і ваша підтримка. Бо від цього буде залежати чи буде наша боротьба ефективна, чи така Всенародна сила народиться. І чи здатні ми як народ мати свою власну справедливу державу взагалі.
Якщо Ви поділяєте наші погляди, приєднуйтесь до нас.

По материалам: bezopasnost.org