За рік роботи Януковича в Україні зросла кількість в’язнів

328

Правозахисна організація «Донецький меморіал» констатує збільшення кількості затриманих у слідчих ізоляторах осіб на 3,5% до 39 363 в 2010 порівняно з 2009 роком. Про це на прес-конференції «Тюремна система України: час змін» у прес-центрі Українських Новин сказав голова ради організації Олександр Букалов.
З його слів, згідно з даними Державної кримінально-виконавчої служби кількість осіб, що перебувають у СІЗО в 2009 році, порівняно з 2008 зросла на 11,4%, або на 3,9 тис.

Букалов підкреслив різну завантаженість ізоляторів по країні: найбільш переповненими є СІЗО Донецька, Сімферополя, Києва, Харкова, недозаповненими - Житомира, Новгород-Сіверського (Чернігівська область).

При цьому він підкреслив надзвичайно високий рівень застосування такого запобіжного заходу, як утримання під вартою.

З його слів, такий захід застосовують найчастіше відносно осіб, які вчинили нетяжкі злочини, і їх утримання у СІЗО зумовлюється зручністю для слідства.

Букалов зазначив, що про невиправданість надмірного застосування утримання під вартою свідчать статистичні дані про причини звільнення із СІЗО.

Так, основними причинами є призначення покарань без позбавлення волі, а також покарань у вигляді позбавлення волі на відносно нетривалий строк, який затриманий уже відбув, перебуваючи в СІЗО.

Крім цього, голова ради «Донецького меморіалу», аналізуючи статистичні дані кримінально-виконавчої системи в цілому за минулий рік, підкреслив продовження другий рік поспіль тенденції збільшення кількості ув'язнених.

При цьому, з його слів, у місцях позбавлення волі перебували 154 тис. осіб, що на 4, 27%, або на 6 311 особи більше порівняно з 2009.

Також, з його слів, на 90 збільшилася кількість довічно ув'язнених за 2010 і становила 1 696 осіб.

Букалов наголосив, крім іншого, на збільшенні кількості смертності в установах департаменту торік на 47 випадків і незначне збільшення суїцидів.

При цьому вперше за останні роки не зросла кількість ВІЛ-інфікованих.

Як повідомлялось, Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну до грудня розробити стратегію вдосконалення процедури взяття під варту громадян, підозрюваних у здійсненні злочинів.

tyzhden.ua