Шановні перші керівники Кіровоградської області та Кіровоградської міліції! Не йдіть на поводу в колишніх керівників міліціонерів-корупціонерів та не повертайте їх до системи!

732

Призначення нового начальника УМВС України в Кіровоградській області, з Донецького регіону, полковника міліції Пожидаєва К.М. стало шоком для колишніх перших керівників Кіровоградської міліції. Після скандального зняття з посади попереднього начальника УМВС генерал-майора міліції Пащенка В.М., з призначенням нового керівника довго коливались, адже кандидатура нового керівника Кіровоградської міліції ретельно обговорювалася та погоджувалася з першими особами Кіровоградської облдержадміністрації, а саме з головою.

Під час представлення Костянтина Миколайовича на нову посаду, він перед особовим складом УМВС промовляв лаконічно та будь-яких потрясінь не обіцяв. Всі керівники тактичної ланки від начальників служб до начальників міськрайвідділів знаходились в напруженому тривожному очікуванні, адже кожен розумів, що кадрове питання буде актуальним і кожен може підпасти під кадрову «чистку».
Про те, що призначений з Донецького регіону керівник є членом команди голови облдержадміністрації свідчить те, що він з перших днів своє роботи на новому місці одразу ж знайшов спільну мову з керівництвом області. Про це свідчать сумісні заходи, направлені на покращання соціальної, економічної, кримінальної та інших обстановок в області. Для цього губернатором була створена досить потужна команда, яка чітко виконує курс Президента України.

Так 14 жовтня 2011 року в УМВС України в Кіровоградській області відбулося розширене засідання колегії Управління за участі голови обласної державної адміністрації Сергія Ларіна та прокурора області Олега Левицького.

На початку засідання начальник УМВС в області полковник міліції Костянтин Пожидаєв розповів про кадрові зміни керівного апарату галузевих служб і міськрайорганів області, коротко поділився враженнями від роботи в займаній посаді. Основним досягненням є стовідсоткова ліквідація грального бізнесу в місті та області. На черзі стовідсоткова ліквідація стихійних пунктів прийому металобрухту. Три великих майданчика в Кіровограді вже припинили свою діяльність, на черзі райони області.

Виникає питання, а чому попереднє міліцейське керівництво в області не приділяло увагу питанням щодо незаконного прийому металобрухту та гральному бізнесу. Тут є два варіанти відповіді, або не володіло оперативною обстановкою, що є малоймовірним, або мало свій економічний зиск.
Одним із таких небезпечних явищ, яке стоїть на заваді належного розвитку будь-якої держави, є корупція. Вона створює перешкоди нормальному розвитку правової, економічної, політичної та інших сфер суспільного життя. За таких умов у суспільстві виникає соціальна напруга, породжується недовіра громадян до органів державної влади, зокрема до осіб, що її представляють.
Поряд з проявами в економічній та соціально-культурній сферах, корупція не залишила осторонь державні органи, котрі за своїм функціональним призначенням повинні боротися з її проявами. Особливого розголосу та суспільного резонансу набуває інформація про корупційні діяння, вчинені співробітниками органів внутрішніх справ.

Факти корупції всередині правоохоронних органів особливо вражають суспільство і громадськість, підривають довіру громадян до всієї системи правоохоронних органів та державних інституцій. Корупція в ОВС негативно впливає на результати боротьби зі злочинністю. Вона є тим фактором, який сприяє уникненню злочинців від відповідальності, позначається на дотриманні самими співробітниками ОВС дисципліни та законності.

Негативні прояви в діяльності ОВС, у тому числі пов’язані з корупцією, призводять до не сприйняття громадянами працівників міліції як повноцінних представників влади та держави. У суспільстві набувають поширення стереотипи про служіння співробітників міліції своїм корисливим інтересам, у той же час, інтереси держави та громадян мають для них другорядне значення. Умови, які сприяють таким правопорушенням, різні. До них відносяться відсутність дієвої системи попередження і складність викриття таких діянь, а також високий рівень латентності подібних правопорушень.
Донецька команда розпочала боротьбу з корупцією в області по всіх фронтах, першими хто попав під приціл це колишнє міліцейське керівництво, адже саме воно стояло за лаштунками основних корупційних діянь в області.

Попереднім керівником УМВС України в області був Пащенко Віктор Михайлович, який весь час пропрацював на території Кіровоградської області і поставив на потік отримання тіньових не бюджетних коштів. За вагомий внесок у справу зміцнення правопорядку та боротьби зі злочинністю, бездоганне виконання службових обов’язків та професіоналізм полковник міліції Пащенко Віктор Михайлович нагороджений медалями МВС України «За сумлінну службу» ІІІ, ІІ та І ступенів, «За відзнаку в службі» І та ІІ ступенів, «За доблесть і відвагу в службі карного розшуку» І ступеня, відзнаками «Закон і честь», «Хрест Слави», «Почесний знак МВС України», «Лицар Закону», Почесними грамотами МВС України.

Безумовно, що сам він не міг осилити створення, форматування та пер форматування фінансових, горілчаних та інших більш пагубних потоків. Для цих потреб йому потрібна була своя команда, свій колектив. До якого були залучені перший заступник начальника УМВС України в області підполковник міліції Паніотов І.Л. та заступник начальника УБОЗ УМВС в області підполковник міліції Колесник С.П. Адже не є секретом те, що на сьогоднішній день спецпідрозділ УБОЗ є однією з потужніших сил, яка може дійсно протистояти злочинності та кримінальним проявам, як з боку кримінального елементу, так і з боку посадовців. Тому в команді повинні були бути забійники і контролери, а хто може краще за будь-кого виконати цю роботу ніж начальник спецпідрозділу БОЗ та заступник начальника УБОЗ по загально кримінальному спрямуванню.

У цьому контексті одним із пріоритетних напрямів роботи Міністерства внутрішніх справ України є вдосконалення системи заходів запобігання корупції серед своїх співробітників. Окрім створення належних умов проходження служби, перспектив кар’єрного зростання, підвищення престижу служби, гарантій соціального захисту, умовою успішної протидії корупції серед співробітників ОВС є визначення можливих напрямів професійної діяльності співробітників цього відомства з потенційною вірогідністю вчинення ними правопорушень з ознаками корупції.

У своїй першій промові на посаді голови Кіровоградської обласної державної адміністрації С.М. Ларін чітко визначив пріоритети, до яких були віднесені жорстка боротьба з корупцією, чітка виконавча дисципліна і професіоналізм, було зроблено наголос на обов’язковому погодженні з ним усіх відомчих керівників, в тому числі і силових структур, відкритість та прозорість. Але як можливо боротися з корупцією полу мірами, адже вона як розбухла та покрита метастазами ракова пухлина, якщо виникла, то потребує радикальних мір лікування. Як можна було оставити в системі органів внутрішніх справ Колесника С.П., який є оплотом корупції в УБОЗі. Адже, щоб попасти працювати до нього в підрозділ, потрібно платити гроші, хтось змушений звернутися за допомогою, плати гроші, повернути забране злочинцями, знову гроші, за нелегальний бізнес гроші, і гроші, і гроші… Не зважаючи на корупційні корені він так спромігся втриматися на посаді, а допомогли йому в цьому знову призначений начальник УБОЗ, до речі також з Донецька, та новий начальник УМВС. Нещодавно в ГУБОЗі він пройшов погодження на посаду, якого ні в якому разі не зміг би пройти без підтримки Пожидаєва К.М. Адже підпис в поданні на призначення на посаду ставить саме він.

Також незрозуміле ставлення керівництва до особи колишнього начальника УБОЗу Паніотова І.Л., вислуга є, право на пенсію є, чому не йти на пенсію з керівної посади на суму понад 6 тисяч гривень? Але щось заважає йому опинитися поза воротами системи? Страх? Ні, меркантильні потреби, а саме можливість мати тіньовий дохід. На даний час уже вирішене питання щодо його призначення начальником Компаніївського РВ УМВС в області, відповідно тепер будуть стогнати від нього бізнесмени та підприємці району. Навіщо потрібні такі ротації. Є право на пенсію, хай іде людина собі відпочивати, тільки почистішає в органах внутрішніх справ.

За що заслуговує поваги губернатор області, так за те, що не тягне за собою кумів, братів, сватів, тощо, та не має особистих бізнес-інтересів, що не можливо сказати про колишнього заступника начальника УМВС України в області Дубенка Олександра Івановича, який є кумом Паніотова І.Л і перетворив Кіровоградську міліцію в товариство закритого типу по отримуванню кримінальних коштів. Саме він знайшов Пащенка В.М. та підтягнув до кормушки керівної посади, адже в самого не вистачало вислуги та попередніх посад, чого хватало в Пащенка В.М.

Дубенко О.І. вже давно очікує пенітенціарна система, система виконання покарань, адже кандидат юридичних наук розбагатів не на нивах юриспруденції та науки, а на поприщі корупційно-економічних діянь. Як що і його повернуть до системи, то в місцеві бізнесмени можуть вчинити масові демонстрації за надмірні тіньові податки, якими їх обклали Дубенко О. та Пащенко В.
Корупція нівелює дотримання в державі принципів верховенства права, ефективної діяльності та взаємодії державних органів влади. Беззаперечним є те, що це явище негативно позначається на системі державного управління, принципах її здійснення, породжує зневагу населення до апарату державної служби, призводить до занепаду авторитету державної влади. Загроза корупції полягає в руйнації політичної системи. А в наступному році парламентські вибори, і народ бачить, як існуюча влада поводиться з корупціонерами, замість того, щоб позбавлятися їх, навпаки, підтягують ближче до себе.

Коли держава не виконує своїх функцій, у ній не дотримуються принципи законності та верховенства права; коли інтереси окремих осіб панують над інтересами суспільства і держави, тоді стрімко спадає рівень довіри громадян до влади та держави, настає так звана «криза легітимності» і внаслідок цього руйнується політична система, заснована на праві, зв’язків між державою і суспільством.
Шановні перші керівники Кіровоградської області та Кіровоградської міліції! Не йдіть на поводу в колишніх керівників міліціонерів-корупціонерів, не вірте їхнім обіцянкам не повертайте їх до системи!