СБУ викрило банкірів, які вивели півмільярда гривень за день до ліквідації фінустанов

400

Служба безпеки України порушила кримінальну справу стосовно колишніх співробітників банків "Національний стандарт" і "Європейський", які за день до початку ліквідації установ організували прийом у більше 1,3 тис. клієнтів депозитів по 150 тис. грн.
Як повідомляє «Коммерсант-Украина» у статті «Депозиты открыли с новой стороны», кошти були залучені з метою подальшої їх компенсації з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

СБУ виявило привласнення 444,19 млн грн. коштів ФГВФО. Злочин був скоєний співробітниками банків "Національний стандарт" і "Європейський" за попередньою змовою. Згідно ч. 5 ст. 191 УК, за це їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Слідчі СБУ з’ясували, що у 2009 році - за день до відкликання банківських ліцензій - банкіри відкрили 1339 поточних рахунків.

«Частина громадян, в основному жителів Черкаської і Донецької областей, були на орендованому транспорті доставлені в банк, де за матеріальну винагороду від 40 до 100 грн. склали необхідні для відкриття рахунків документи. Інші громадяни за матеріальну винагороду надали нотаріально завірені доручення особам, які мали відношення до банків.. для відкриття рахунків», - стверджують в СБУ.

Банкіри, використовуючи рахунки підконтрольних підприємств, перерахували віртуальні гроші на тільки що відкриті рахунки. «Надалі це дало підстави для отримання реальних грошей з ФГВФЛ. Безпосередньо самі гроші були отримані готівкою трьома особами, двоє з яких одночасно працювали як в банку "Національний стандарт", так і в банку "Європейський"», - відмічають в СБУ.

Троє фігурантів справи знаходяться під підпискою про невиїзд, а колишній радник голови правління банку "Національний стандарт" 7 жовтня була узята під варту.

За матеріалами: tyzhden.ua