Росія ніколи не віддасть Севастополь

465

Екс-командувач ЧФ РФ Ігор Касатонов порівняв Севастополь з Курилами і заявив, що російський флот у Криму залишиться назавжди.
Напередодні приїзду до України президента Росії Дмитра Мєдвєдєва екс-командувач Чорноморським флотом адмірал Ігор Касатонов заявив, що Росія ніколи не віддасть Севастополь.
"2042 рік - не гранична дата перебування ЧФ в Криму. Російський флот у Севастополі - назавжди! Як Росія не віддасть Курильські острови, так вона не віддасть і Севастополь! Якщо це місто який-небудь керівник російської держави вирішить віддати, він одразу ж втратить свою посади. Його просто зметуть", - сказав адмірал.

На його думку, Росії в Криму потрібно проявляти більше активності.

"Необхідно технологічно забезпечувати корвети - нові кораблі XXI століття - зброєю XXI століття. Ці кораблі ЧФ отримає в першу чергу: відповідне рішення головнокомандувач Військово-морським флотом Росії ухвалив два роки тому. Постачання нових кораблів і систем озброєння можливе не тільки із Севастополя, ми можемо зосередити великі сили у Новоросійську, пропонує використовувати свої порти та Абхазія", - додав Касатонов.

За словами екс-командувача, перспектива розвитку Чорноморського флоту присутня у всіх військових стратегічних документах, де він фігурує як південно-західний напрямок.

"Всі загрози, з якими буде боротися флот, виникли не вчора. Вони лише посилилися останнім часом. Це питання глобального тероризму, загострення відносин між Ізраїлем та арабськими країнами, всі середземноморські конфлікти. Тобто це загрози, які розглядаються для Збройних сил Росії в цілому", - уточнив адмірал.

Водночас він розкритикував участь України у спільних навчаннях з НАТО.

"Ми негативно ставимося до цих навчань. Україна намагається загравати з НАТО, проводячи з ним військові навчання. Наше ставлення до таких фактів негативне", - сказав Касатонов.

Нагадаємо, у квітні 2010 року були підписані так звані "харківські угоди", за якими Україна в обмін на 30% знижку на російський газ продовжила базування Чорноморського флоту в Криму до 2042 року.

Президент Віктор Янукович заявив, що без підписання цих домовленостей Україна втратила б не лише промисловість, але й країну. Водночас опозиція назвала це зрадою національних інтересів і загрозою для безпеки України.

lb.ua