Протизаконні дії співробітника УСБУ в Черкаській області Горбенка

332

м. Київ, вул. Володимирська, 35
Особисто
Голові СБ України
Якименку О.Г.
Самійленко Олени Леонідівни,
м. Черкаси

Шановний Олександре Григоровичу!
Я, Самійленко Олена Леонідівна, пенсіонерка, звертаюся до Вас зі сподіванням покласти край тим варварству і нарузі як над загальноприйнятими морально-етичними цінностями, так і над вимогами Закону, до яких вже тривалий час на постійній основі вдаються окремі співробітники ввіреного Вам органу – Служби безпеки України.

Як порядна і небайдужа до відвертого хамства та паплюження загальнолюдських чеснот людина змушена особисто просити Вашого захисту від особи, яка уже декілька місяців поспіль тероризує, у буквальному розумінні цього слова, мене та моїх рідних, а саме від працівника Управління СБУ в Черкаській області Горбенка Костянтина Миколайовича.

Так, вказана особа з березня цього року і по даний час систематично (по 3-4 рази на тиждень,а то й частіше) телефонує на мій домашній номер з незрозумілими вимогами стосовно мого сина Самійленка Олександра Валерійовича. Зокрема, спершу впродовж березня Горбенко К.М. в ультимативній грубій формі постійно вимагав, щоб мій син дав йому якісь гроші, а то будуть проблеми. Потім зрештою почав вимагати (знову ж таки далеко не в висококультурному стилі), щоб син приніс якісь документи і тоді він йому нічого не зробить. При цьому вказаний співробітник на резонні запитання щодо правових підстав, у рамках яких він вимагає вчинити такі дії, в кращому разі відповідав, що «йому так треба», а здебільшого – що «я сам тут закон», «тут я все рішаю» і він «чихать хотів на офіціоз». Справа ще в тому, що син зі мною не проживає уже тривалий час і я вже давно не мала з ним жодних контактів, тому чому Горбенко К.М. дзвонить уже так довго саме мені, а не йому, мені не зрозуміло. Варто зазначити, що з березня місяця і по початок травня на мою адресу чи адресованого моєму синові жодного офіційного повідомлення (в телефонному чи письмовому вигляді) з Управління СБУ в Черкаській області чи з будь-якого іншого правоохоронного органу України з мотивованим запитом щодо надання тої чи іншої інформації або документальних матеріалів не надходило. Всі дзвінки Горбенко К.М. здійснює в приватному порядку і так само вимагає, щоб все було зроблено также неофіційно.

Моє глибоке обурення викликає навіть не те, що Горбенко К.М. свідомо порушує вимоги Закону, зокрема Закону України «Про Службу безпеки України», а ряд наступних факторів:
- у ході телефонних розмов Горбенко К.М. постійно і свідомо принижує мене як жінку, у спілкуванні зі мною його лексичний запас здебільшого обмежується брудною нецензурною лайкою та приниженням людської гідності (мені, як людині з вищою освітою і багаторічним педагогічним стажем роботи, невимовно образливо чути такі речі в свою адресу);
- телефонні дзвінки з боку Горбенка К.М. відбуваються, як правило, у вихідні дні та пізній час. Зокрема, від нього неодноразово надходили виклики о 23 годині та пізніше;
- тривалим і планомірним (упродовж 2-х місяців) психологічним пресингом Горбенко К.М. довів мене до різкого погіршення стану здоров’я, що мало наслідком госпіталізацію з діагнозом «гострий інсульт»;
- імовірно маючи якісь патологічно-садистські нахили, з метою нагнітання нездорової психологічної атмосфери Горбенко К.М. розпустив ганебні чутки, які принижували мене як жінку та особистість, поміж сусідів по місцю проживання та за місцем колишньої роботи – у шкільному колективі. Мені соромно дивитися їм у вічі, хоча всі вони мене підтримують і, знаючи мене вже не один десяток років, ніхто не повірив у брудні наклепи «горе-есбеушника». Але вкрай прикрий осад на душі все одно залишається;
- при кожному телефонному дзвінку Горбенко К.М. вдається до постійних залякувань, які зводяться до того, що «не дай бог я піду кудись на нього жалітися, бо він мені тоді влаштує веселе життя, у нього тут все схвачено» і «коли знайде сина, то кончить його». Наслідком такого пресингу стало те, що я постійно змушена вживати сильнодіючі седативні препарати. Також, я відверто побоююсь за своє життя та життя своїх рідних;
- в розмові Горбенко К.М. відверто зневажає співрозмовника, принижує його особу, вдається до лайки, при цьому всіляко возвеличує своє «Я», натякаючи на необмежені права та пафосно вказуючи на власну приналежність до елітної структури, що, з його ж слів, гарантує йому безнаказанність та свідчить про його вище становище в соціумі над рештою людей.

З огляду на мій не побоюсь сказати багатий життєвий і професійний досвід вважаю, що культура спілкування є однією із найбільш важливих форм зовнішнього прояву внутрішньої культури особистості. Моральні норми визначають зміст дій і вчинків, мотивів поведінки, а культура спілкування засвідчує як саме реалізуються моральні вимоги, яка манера і стиль поведінки людини як у повсякденному житті, так і в трудовій діяльності чи в товаристві друзів і колег.

Викладені факти провокативно-принижувальних дій з боку Горбенка К.М. обурюють мене як жінку, як людину і як громадянина держави, в якій проголошено демократичні цінності й взято курс на побудову правового суспільства, вільного від корупції та зловживання службовим становищем. На моє глибоке переконання, викладені дії співробітника УСБУ в Черкаській області Горбенка К.М. наносять відчутної шкоди іміджу такої шанованої структури як очолювана Вами. Гадаю, що переважна більшість співробітників СБУ є порядними людьми з високими морально-етичними цінностями, які неухильно дотримуються законів, кодексу офіцерської честі та загальноприйнятих норм суспільної поведінки.

Служба безпеки України є тим форпостом, що стоїть на сторожі безумовного дотримання вимог Закону, а її співробітники власним прикладом повинні показувати, що перед Законом всі рівні.

Зважаючи на викладене, прошу Вас розібратися у викладених фактах, дати належну оцінку діям співробітника СБУ Горбенка К.М., у т.ч. встановити наявність правових підстав його претензій, звільнити мене від подальшого тероризування з його боку та, при можливості, провести з ним виховні заходи з підвищення загальнокультурного рівня.

З повагою
Самійленко Олена Леонідівна

Письма в редакцию: Антикоррупционный информационно-аналитический портал job-sbu.org