Проти журналістів інформаційного агентства «Твій час» сфабриковано чергову кримінальну справу
Харківське слідче управління порушило нову кримінальну сраву щодо журналістів Інформаційного агентства «Твій час». Цього разу їх звинувачують у злочині, передбаченому ч.4 ст. 190 ККУ – шахрайство, скоєне групою осіб в особливо великих розмірах. Це ще один крок на шляху до втілення ганебного плану розправи з «невигідними» колегами.
Протягом останніх трьох років журналістів «Твого часу» та правозахисників з партнерської громадської організації «Україна, це твій час» не вдавалося «покарати» за професійну діяльність. Було виграно декілька судових процесів за позовами бізнесмена Михайла Манцурова щодо образи честі та гідності. Тому, заручившись підтримкою харківської міліції і прокуратури (з неофіційних джерел стало відомо про «заохочення» розмірі 50 тис. доларів), останній вирішив «вдарити криміналом».
Вже півтора місяці головний редактор, випусковий редактор та кореспондент Інформаційного агентства «Твій час» знаходяться в Харківському слідчому ізоляторі. 17 січня в помешканнях Олександра Томаха, Олександра Сіненка, Володимира Бабака та Ігоря Ширкіна співробітники відділу боротьби з економічною злочинністю та слідчого управління в супроводі бійців «Беркута» вчинили обшук, схожий скоріше на цілеспрямований погром. В результаті обшуку, в межах розслідування сумнівної кримінальної справи, у колег вилучили комп’ютерну техніку, всі, навіть особисті, документи, печатки, результати журналістських розслідувань, тобто робочу базу агентства в повному обсязі. Діяли на підставі ухвал Київського районного суду від 13 січня та сумнівної постанови про порушення кримінальної справи, яку до нині так і не вдалося побачити ні заарештованим, ні їх родичам.
В той день було затримано також і шеф-редактора агентства Володимира Бабака, але за збігом обставин, через погіршення стану здоров’я, буквально з пазурів харківської міліції його забрала швидка допомога.
20 лютого з автостоянки були вилучені, а фактично, викрадені (жодних документів співробітники міліції не надали) два автомобілі журналістів. Один із них належить дружині Володимира Бабака – Тетяні Бабак. Вчора, 12 березня, Київський районний суд відмовив у задоволенні скарги на дії слідчого та не скасував його постанову про накладення арешту на майно. Саме з матеріалів справи стало відомо, що, виявляється, автомобіль поставили на штраф-майданчик за постановою від 7 лютого, а 27 лютого «з’явилася» ще одна постанова – вже про залучення авто в якості речового доказу по кримінальній справі, яка теж виникла вже після обшуків та арештів - 26 січня. Саме за цією справою висуваюсь звинувачення журналістам. «Минула» справа, виходить, втратила свою актуальність!?
Тепер щодо «злочинів», які нібито скоїли колеги (за формулюванням – «організована група злочинців»). Вони такі. В листопаді 2007 року І. Ширкін придбав собі квартиру за договором купівлі-продажу, посвідченим нотаріально, у громадянки Я. Загайко. А тепер вказана громадянка вважає, що квартиру у неї відібрали шляхом введення в оману лідером релігійної секти -- шеф-редактором ІА «Твій час» Володимиром Бабаком. Другий «злочин»: автомобіль (саме той, що тепер вилучений), подружжя Бабак нажило злочинним шляхом. Насправді цей шлях був таким: 9 вересня 2007 року Бабак Т.О. отримала готівковий кредит, за який і придбала собі авто. Кредит при цьому регулярно виплачувався. Квартиру Ширкін, до речі, придбав на півроку пізніше, тому автомобіль аж ніяк не може бути речовим доказом!
Це лише один показовий епізод. Щось подібне в справі проти журналістів виникає щодня – невідомо звідки з’являються «свідки», «факти», «докази». Судді, які приймають рішення про обшуки та арешти, «обрані» з тих, з ким у журналістів-правозахисників є конфлікти, або з тих, хто пов'язаний родинними зв'язками з близьким оточенням Михайла Манцурова. Це, зокрема, судді Київського районного суду м. Харкова Бородіна та Сенаторов, які мають особисті рахунки з журналістами, оскільки останні раніше вже заявляли їм відводи і оскаржували їхні дії.
А журналісти при цьому вже два місяці за гратами. Володимира Бабака оголосили в розшук. Життя їхніх дружин, дітей, колег стало нестерпним, вони змушені переховуватися від свавілля, жити в постійному страху.
Колегами затриманих було направлено десятки звернень, скарг, фактичних матеріалів до МВС, Генеральної прокуратури. Журналісти фактично щодня оббивають пороги міністерств і відомств, але реакція залишається стандартною – звернення спускають за належністю тим, чиї дії оскаржуються. Обіцянки «розібратися і покарати винних», які дають колегам потерпілих посадові особи міністерства внутрішніх справ під час особистих прийомів, також не виконуються.
За законодавством України злочини та будь-які протиправні дії щодо журналістів прирівнюються до аналогічних дій проти працівників міліції. Але, на жаль, ця оптимістична теза, продовжує існувати лише на папері.
Інна Нежуріна