Проти Януковича за «харківські угоди» слід порушити 10 кримінальних справ — Тимошенко

446

Підсудна Юлія Тимошенко вважає, що навела достатньо аргументів для того, щоб було здійснено відвід судді Печерського районного суду міста Києва Родіона Кіреєва від її "газової справи".
"Ви нічого не врахували, закрили очі на усі мої аргументи (щодо безпідставності порушення кримінальної справи - ред.). Ви підтримали сфальшовану обвинуваченням справу. Ви приймаєте участь і надалі у політичному фарсі", - сказала Тимошенко під час судового засідання.
За її словами, підписані нею газові угоди дали Україні у 2009 році одну з найбільш вигідних цін серед споживачів природного російського газу.
"Тоді ціна для України становила 232 доларів 98 центрів.


Разом з тим, ви можете побачити у матеріалах кримінальної справи лист від Республіки Польща, де зазначено, що станом на 1 січня 2009 року Польща мала ціну 510 доларів за тисячу куб.метрів газу. Республіка Молдова платила 360 доларів за газ. А тепер порівняйте ці ціни з тією ціною, яку забезпечила я", - зауважила екс-прем'єр.
Водночас, на її переконання, за ті контракти, які підписав президент Віктор Янукович у 2010 році, продовжуючи перебування Чорноморського флоту Росії в Криму, треба порушити десять кримінальних справ.
"Ось там була здача національних інтересів. А не тоді, коли я, виходячи з газової кризи, отримала для України найкращі ціни", - підкреслила Тимошенко.
Вона наголосила, що усі контракти, які були підписані за її дорученням, є вигідними та ефективними для України, і держава збитків від них не понесла.
"Якби влада хотіла розірвати ці контракти як неефективні, вона могла б це зробити у будь-яку хвилину, тому що штрафних санкцій за розірвання цих контрактів не передбачено", - додала Тимошенко.

gazeta.ua