Подробности скандала между Москалем и Гройсманом (Обновлено)
Геннадий Москаль направил официальное обращение премьер-министру Украины Владимиру Гройсману, в котором предостерегает от негативных процессов, которые начинают восстанавливаться на Закарпатье с подачи отдельных центральных структур.
Кроме того, Москаль сообщил, что не видит смысла своего дальнейшего пребывания в должности председателя Закарпатской ОГА и просит Гройсмана направить представление Президенту Украины о его увольнении с занимаемой должности.
"Текст публикуется в средствах массовой информации, поскольку на письменные обращения в центральные органы власти, как правило, никакой реакции нет", - пишет глава ОГА.
"Сейчас на Закарпатье идет повторение ситуации, которая привела к кровавым событиям 11 июля 2015 в Мукачево. И я не могу быть в ней сторонним наблюдателем. Преодолеть контрабанду в отдельном регионе в условиях, когда центральные структуры не только не помогают, а наоборот - пытаются восстановить теневые схемы, - невозможно. Государство потеряло контроль над ситуацией с незаконной добычей янтаря, незаконным оборотом наркотиков, огнестрельного оружия, преступностью и другими негативными процессами в обществе. А сейчас Закарпатья отдается на откуп контрабандистам и включается зеленый свет для незаконного перемещения сигарет через государственную границу. Когда начиналась борьба с контрабандой, о таком развитии событий меня предупреждали. К сожалению, эти предупреждения начинают сбываться", - говорится в заявлении Москаля, переводит Обозреватель.
"Учитывая это, я не вижу смысла своего дальнейшего пребывания в должности председателя Закарпатской ОГА. Поэтому прошу Вас (Владимира Гройсмана, - Ред.) воспользоваться своим конституционным правом, предусмотренным ст.118 Конституции Украины, и направить представление Президенту Украины о моем увольнении с занимаемой должности", - написал Москаль.
Добавлено:
Правительство не собирается увольнять Геннадия Москаля с должности руководителя Закарпатской облгосадминистрации.
Об этом премьер-министр Украины Владимир Гройсман написал в своем Facebook в ответ на просьбу губернатора Закарпатья направить просьбу о его отставке президенту Петру Порошенко.
"Относительно ситуации с контрабандой на Закарпатской таможне, о которой Вы пишете. Для меня не имеет никакого значения, какая контрабанда идет через таможню – древесина, сигареты, орехи, спирт или еще что-то. То, что мы должны сделать – не решать, какая контрабанда хуже, а остановить любую контрабанду вообще. Говорил и повторяю – в конце концов хватит грабить страну", – заявил Гройсман.
Также премьер пообещал обратиться в СБУ и НАБУ с требованием проверить все те факты, которые озвучил Москаль в своем письме.
"Я никому не позволю говорить со мной на языке ультиматумов. Геннадий Геннадиевич, несмотря на Вашу просьбу, представление на Ваше увольнение готовить не собираюсь. Работы, которую должны сделать – и надеюсь вместе, - много. Давайте вместе заложим новую традицию при назначении руководящих кадров в таможенной службе на основе публичных конкурсов с участием общественных организаций. И эту традицию начнем внедрять именно с Закарпатской таможни", – предложил глава Кабмина.
В свою очередь, Москаль посредством своего персонального сайта заявил, что с 7 мая уходит в отпуск.
"Сообщаю, что с 7 мая ухожу в отпуск и вернусь на должность только тогда, когда на должность начальника Закарпатской таможни вернут В.Колесникова, и когда в Киеве перестанут рассматривать Закарпатье как полигон для политических торгов и экспериментов", - заявил Москаль, цитирует mignews.com.ua.
Он добавил, что начальника Закарпатской таможни Владимира Колесникова снимают с должности. Губернатор связывает это с политическими торгами между народным депутатом Украины Виталием Хомутынником, его "правой рукой" Владимиром Скоробагачем и премьер-министром Украины Владимиром Гройсманом.
"Цена вопроса - сохранение на должности главы ГФС Романа Насирова, контроль над Закарпатской таможней и расстановка здесь своих руководящих кадров, а также контроль над Закарпатской областью. Это своеобразная плата за поддержку кандидатуры Гройсмана в Верховной Раде на должность премьер-министра, а также за последующие положительные голосования за правительственные законопроекты. В таких условиях считаю свое пребывание на посту главы Закарпатской ОГА невозможным", - заявил Москаль.
Читайте также: Барин Москаль обматерил пенсионеров, обратившихя за помощью
Полное обращение:
Прем’єр-міністру України
Гройсману В.Б.
Шановний Володимире Борисовичу!
11 липня 2015 року в Мукачеві відбувся збройний конфлікт, спровокований переділом контрабандних потоків сигарет із України в країни Євросоюзу. Одразу після цього Президент України Петро Порошенко ініціював кадрові зміни в обласній державній адміністрації, органах МВС, СБУ, ДФС та Державній прикордонній службі, внаслідок чого в області вдалося зняти напругу й стабілізувати ситуацію. У тісній співпраці з правоохоронними органами Румунії, Угорщини, Словацької Республіки та їх взаємодії з силовиками інших європейських країн припинено системну контрабанду тютюнових виробів до Німеччини, Іспанії, Італії, Франції, Великобританії і розірвано добре налагоджений ланцюжок нелегальних поставок сигарет вантажним автотранспортом.
Однак міжнародні злочинні угруповання, не бажаючи миритися із втратою надприбутків, будь-яким чином намагаються відновити системну контрабанду тютюнових виробів, використовуючи при цьому вплив українських політичних діячів і керівників окремих відомств. У лютому цього року була спроба відновити на Закарпатській митниці так званий «інститут смотрящих», не допустити який вдалося завдяки активній позиції небайдужих громадян. Подібні спроби здійснюються й далі. За моєю інформацією, зараз у Києві та Київській області накопичилося близько двохсот ватажних автомобілів (фур), завантажених сигаретами виробництва Гродненської тютюнової фабрики, тютюнових підприємств Молдови, Об’єднаних Арабських Еміратів та Російської Федерації. Частина товару – це цигарки під торговою маркою «Хамадей», що виробляються на тимчасово окупованій окремій території Донецької області, а також в окупованій Автономній Республіці Крим. Тютюнові вироби були завезені в Україну по корупційних схемах, деякі з них є контрафактною продукцією й підлягають знищенню, але потрапили на вторинний ринок.
Щоб фури з сигаретами потрапили в Євросоюз, потрібно замінити начальника Закарпатської митниці на «потрібного керівника», який буде працювати у визначеній схемі. Для вирішення цього кадрового питання була використана ситуація із затриманням громадськими активістами в Чопі 22 вагонів деревини, класифікованої митницею по коду 440110000, як паливної (щодо довжини якої не встановлено жодних обмежень).
Вами особисто, шановний Володимире Борисовичу, було дано доручення голові Державної фіскальної служби України Роману Насірову провести службове розслідування і прийняти кадрові рішення щодо осіб, чия службова недбалість чи некомпетентність буде встановлена.
На мій погляд, для встановлення об’єктивної картини в першу чергу слід було звернутися до міністра оборони України Степана Полторака й отримати інформацію про експортера, яким є Ужгородське військове лісництво. А заодно з’ясувати, для чого Міністерству оборони військові лісництва, які тільки експортують деревину, тоді як дровами військових на Донбасі забезпечують волонтери.
Слід зазначити, що частина затриманих вагонів завантажені держлісгоспами Львівської області і тільки два вагони – держлісгоспами Закарпатської області. Усі ці підприємства знаходяться в прямому підпорядкуванні Державного агентства лісових ресурсів України. Обласна державна адміністрація не має безпосереднього впливу на лісову галузь, яка була монополізована ще в часи президентства Віктора Януковича. На жаль, сьогодні дієва децентралізація йде тільки на рівні дискусій у засобах масової інформації. Відібрані в місцевих адміністрацій повноваження щодо ведення лісового і мисливського господарства сконцентровані в Києві і повертати їх на місця ніхто не збирається.
Голова ДФС України Р.Насіров, узявшись виконувати Ваші доручення, навіть не дочекався результатів службового розслідування, а вирішив просто звільнити керівника митниці й терміново призначити нового. Така поспішність пояснюється тим, що з 1 травня вступив у силу Закон України «Про державну службу», згідно з яким призначення на всі посади здійснюється на конкурсній основі. Працівники внутрішньої безпеки ДФС вжили всіх заходів до начальника Закарпатської митниці Володимира Колеснікова, котрий перебував на лікарняному, щоб під будь-яким приводом припинити його тимчасову непрацездатність, звільнити з посади й призначити нового керівника митниці.
30 квітня терміново в порядку переведення з Верховної Ради України на посаду заступника начальника митниці – начальника підрозділу по боротьбі з контрабандою призначається Андрій Кримський, який працював помічником-консультантом народного депутата України Валерія Пацкана. За наявною інформацією Р.Насіров уже призначив виконувача обов’язків начальника Закарпатської митниці. Підкреслюю, що із Закарпатською обласною державною адміністрацією це призначення не узгоджувалося.
Дозволю собі провести аналогії. На Одещині голова облдержадміністрації М.Саакашвілі протистоїть «горіховій мафії», а на Закарпатті мені доводиться боротися з «тютюновою мафією». У результаті ми обоє програли.
З огляду на це, я не бачу сенсу свого подальшого перебування на посаді голови Закарпатської ОДА. Тому прошу Вас скористатися своїм конституційним правом, передбаченим ст.118 Конституції України, і направити подання Президенту України про моє звільнення із займаної посади.
Зараз на Закарпатті йде повторення ситуації, яка призвела до кривавих подій 11 липня 2015 року в Мукачеві. І я не можу бути в ній стороннім спостерігачем. Подолати контрабанду в окремому регіону за умов, коли центральні структури не тільки не допомагають, а навпаки – намагаються відновити тіньові схеми, – неможливо. Держава втратила контроль над ситуацією з незаконним видобутком бурштину, незаконним обігом наркотиків, вогнепальної зброї, злочинністю та іншими негативними процесами у суспільстві. А зараз Закарпаття віддається на відкуп контрабандистам і вмикається зелене світло для незаконного переміщення сигарет через державний кордон. Коли починалася боротьба з контрабандою, про такий розвиток подій мене попереджали. На жаль, ці попередження починають збуватися.
З повагою
Голова державної адміністрації
Г.Москаль