Письма в редакцию. «Колектив бізнесменів м. Черкаси:УБОЗ чинить тиск на підприємців»

1 267

КРЯЧЕКАМ ТА МИГАЛЯМ ОБ’ЯВИТИ ГРОМАДЯНСЬКУ ВІЙНУ!

На даний час спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю є одними з найпотужніших оперативних підрозділів які стоять на передньому краї боротьби зі злочинністю. Основними завданнями цих підрозділів є виявлення та припинення діяльності стійких суспільно небезпечних організованих груп і злочинних організацій, які впливають на соціально-економічну та криміногенну ситуацію в регіонах і в державі; боротьба з корупцією й хабарництвом у сферах, які мають стратегічне значення для економіки держави; викриття й ліквідація злочинних схем, спрямованих на легалізацію доходів, одержаних у результаті злочинної діяльності організованими групами і злочинними організаціями;
забезпечення відшкодування збитків державі, а також фізичним і юридичним особам, завданих діяльністю організованою злочинністю або корупційними діяннями.

Відповідальні завдання вимагають від працівників цих підрозділів відповідних професійних якостей для здiйснення комплексів органiзацiйно-практичних заходiв з метою концентрацiї зусиль на знешкодженнi стiйких, найбiльш небезпечних організованих злочинних угруповань, пiдривi їх економiчного пiдгрунтя, притягненнi до вiдповiдальностi лiдерiв та кримiнальних “авторитетiв”, виявленнi корумпованих зв’язкiв в органах влади та управлiння.

В УБОЗ УМВС України в Черкаській області працюють такі працівники як Крячек Олександр Миколайович – начальник центру кримінальної розвідки та Мігаль Олександр Іванович – начальник відділу розвідки того ж центру, які замість того, щоб використовувати свій оперативно-розвідницький потенціал в боротьбі з організованою злочинністю, та підриві її економічного підгрунтя, використовують його для особистого збагачення, збагачення своїх керівників та підриві економічного підґрунтя місцевого бізнесу.

А керівниками в них є начальник УБОЗ УМВС України в Черкаській області підполковник міліції Корнєєв Ігор Юлійович та начальник УМВС України в Черкаській області полковник міліції Дерновий Валерій Володимирович.

Керівники тактичної ланки УБОЗ УМВС України в Черкаській області Крячек О.М. та Мігаль О.І. розробили банальну, просту, типову схему вибивання грошових коштів з місцевих бізнесменів з використанням психологічного тиску та шахрайства. Приведемо приклад.

Підприємство, яке попадає в поле зору убозівців-шахраїв, за рахунок якого є можливість підлатати гаманці піддається потужному бомбардуванню з боку правоохоронців всілякими однотипними запитами, в яких вимагається надати їм аж 25 найменувань всіляких видів бухгалтерської та іншої документації. Звісно, що колотнеча силовиків навколо підприємства, та ще й з вилученням усієї документації паралізує його діяльність і підприємство починає нести збитки. А коли директор бізнес-структури починає звертатись в УБОЗ для вияснення обставин, його одразу ж залякують порушенням проти нього кримінальної справи і ставлять в такі рамки, що він повинен заплатити відкупні гроші.

Наводимо приклад типового запиту, який отримують всі бізнес-підприємства, що потрапляють під тиск Крячека О.М. та Мигаля О.І.

«У зв’язку з проведенням заходів по боротьбі з організованою злочинністю, направлених на протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та на підставі ст.12, п.2 підпункт «б» Закону України «про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю» прошу Вас терміново надати на нашу адресу копії наступних документів з початку утворення ТОВ «…» по теперішній час.»

Тобто, якщо підприємство працює понад 10 років, то потрібно надавати документацію в повному обсязі за всі 10 років. Скільки ж це потрібно паперу, часу та людських сил, які потрібно оплачувати за рахунок підприємства, для виконання такого запиту. До того ж незрозуміло, навіщо начальникам ЦКР та відділу розвідки бухгалтерські документи для проведення заходів направлених на протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, якщо згідно посадових інструкцій, як типових так і затверджених начальником УБОЗ, такі дії для них не передбачаються, а в функціональних обов’язках такі функції на них не покладаються. Одразу ж проглядається меркантильна зацікавленість.

Крячек О.М. та Мигаль О.І. не гидують використовувати і брудні методи залякування, які використовували в своїй злочинній діяльності рекетири на початку 90-х. Так, під час неофіціальних запрошень до приміщення УБОЗ підприємців та інших громадян, починають здійснювати на запрошених психологічний тиск, під час якого в адрес запрошених лунають фрази «…не погодися робити що скажемо, будемо робити обшуки, підкинемо наркотики і підеш за грати, поняті наші; якщо немає наркотиків не розумієш, де вони візьмуться; будеш сперечатися вивеземо до лісу, а ліси у нас великі, місця в землі вистачить усім незговірливим…».

Попередньо розповсюджується неправдива інформація стосовно підприємця, яку вони особисто розробляють. Для цього в спецпідрозділі існує потужна інформаційно-аналітична система, яку вони використовують в своїй злочинній діяльності.

Шахраї-убозівці прикриваючись службовими обов’язками намагаються підім’яти під себе всіх бізнесменів які мають як більш-менш сталий бізнес так і представників бізнес-еліти і втілюють в життя гасло «НЕ БУДЕТЕ БАШЛЯТЬ, БУДЕТЕ СИДЕТЬ».

Черкаський бізнесмен, засновник ПП "Бізнес-Гранд" (мережа супермаркетів "Гранд Маркет") Андрій Бородай є людиною толерантною і при всякій потребі правоохоронців надавав посильну метеріальну допомогу грошима для: лікування працівників міліції та їхніх дітей; зустрічей всіляких комісій та перевіряючих і інспектуючих; придбання ювелірних виробів (на прохання працівників УБОЗу), їжі, тощо, алей й він потрапив у немилість до Крячека та Мігаля, які організували йому гоніння та травлю за допомогою інших державних органів, що призводить до підриву його ділового іміджу, втрати ділових партнерів а в підсумку робочих місць для міста Черкаси та всієї області. А людина за вагомий вклад в розвиток міста Черкаси отримала особисту письмову подяку від Президента України Януковича В.Ф., звання «Кращий підприємець року», має неодноразові подяки за багаторічну благодійну діяльність та участь в громадських заходах – святкуваннях дня міста, тощо. Але це правоохоронцями в заслугу не ставиться.

Окрема історія сталася з директором комунального підприємства "Дирекція парків" Олександром Радуцьким, який з повагою ставиться до працівників УБОЗу, бо вони виконують покладені на них Президентом обов’язки. Але, він вважає, що прикриваючись службовими справами, деякі «перевертні в погонах» вкотре хочуть звести з ним рахунки. Був змушений через мережу Інтернет попереджати громадськість, що він не вживає наркотичних засобів, не зберігає зброю і дотримується вимог чинного законодавства. Що ще раз підтверджує використання працівниками Черкаського УБОЗу незаконних методів для притягнення громадян України до кримінальної відповідальності.

До комунального підприємства"Дирекція парків" надійшов лист лист від Черкаського обласного управління по боротьбі з організованою злочинністю від 20.05.2011 року №41-2768. У повідомленні йшлося про те, що підприємство повинно надати перелік фізичних та юридичних осіб, яким «Дирекція парків» виділила ділянки у постійне користування. У листі з печаткою не було вказано причину таких вимог. Коли директор дав відповідь УБОЗу, що ніяких юридичних підстав для надання документів немає, йому почали погрожувати. А у телефонній розмові навіть заявили, що такою непокорою він послав УБОЗ на «три веселі букви» і його посадять за грати. Пізніше, у присутності його колег, один із працівників УБОЗу підтвердив інформацію про його арешт і назвав прізвище особи, яка це зробить.
Не зрозуміло, чим директор обурив правоохоронців, адже він діяв у межах закону, а підставою для перевірки підприємства можуть бути лише злочини, які заносять у Журнал реєстрації заяв та повідомлень про злочини, проведення оперативно-розшукових заходів по відкритій оперативно-розшуковій справі, чи у кримінальній справі.


Поширення такої неправдивої інформації стосовно Радуцького О. формувало про нього негативну думку громадськості, влади, ЗМІ, органів прокуратури, депутатського корпусу.

Одним з джерел прибутку шахраїв-убозівців є додаткова заробітна платня яку вони отримують щомісяця без затримки. В окремих випадках, коли заробітну платню в разі відсутності готівкових коштів пропонували брати натуральним продуктом, горе-убозівці не відмовлялися і від такого виду платні.

Злегка покряхчуючи взвалювали на плечі мішки (на кожне по одному) з охолодженими курячими тушками і тягли додому. Весь курник реготав та кричав у слід «…де ваша честь господа офицеры милиционеры»? ГАНЬБА!!!

Працівники курника почали глузувати, мовляв УБОЗ гірше курячого грипу, від нього курей зникло більше ніж від курячої пандемії. Вже тоді погони починали відриватися з плечей убозівців-корупціонерів, де ж це бачено, щоб працівники такої солідної організації розмінювалися на заробітну платню охолодженими курячими стегенцями.

Кумедна національна валюта – охолоджена куряча тушка. Про що це каже, про безпринципність та низький моральний стан. Курей тягли на плечах, а брудом всіх свої попередніх керівників, які давали їм можливість працювати, поливали.

Тут також виникає питання про соратників по боротьбі з організованою злочинністю, невже оперативники, колеги по цеху не знали та не бачили що коїться в їхньому підрозділі, чому мовчали? А мовчали бо знали, що один чи не один, мішок потрапить додому до Корнєєва, а може й самого Дернового, все мабуть залежить від жирності птиці. А тож мовчали, бо й самі такі.

Є в працівників Черкаського УБОЗу й психологічні особливості а можливо психологічні відхилення в езотеричному напрямку. Випадок, що нагадує анекдот таки мав місце в реальному житті. Маючи схильність до езотеричних чаклунських наук Крячек О.М. своєму колезі по роботі зробив обряд з наведення порчі, під час якого на робочому місці заклав в люстру ганчір’я та землю з кладовища. Після чого той почав різко безпричинно хворіти, губити свідомість прямо на роботі, і змушений був звернутися за допомогою до відповідних спеціалістів, адже традиційна медицина допомогти не могла. Фахівець провидець одразу встановив причину хвороби хворого, швидко віднайшов предмети ритуалу, та вказав на його виконавця. Яким же потрібно бути циніком, щоб відправити на повільну смерть свого товариша по роботі?

Наступним способом витискування грошей з громадян міста та бізнесменів є надуманий оперативний облік. Тобто Крячек та Мигаль подавли до баз даних з оперативною інформацією неправдиві відомості для постановки осіб на оперативний облік. Потім залякували людей цими обліками, буцім то при несвоєчасному вирішенні питань проти розробляємої особи буде порушена кримінальна справа і отримували з них гроші. Також наявність надуманої оперативної інформації давала можливість та підставу шахраям-убозівцям здійснювати активний тиск на підприємців та за визначену винагороду «знімати» їх з оперативного обліку. Адже ніхто з пересічних громадян не може досконально перевірити, чи ставилася особа на облік, чи ні. Окремі бізнесмени не можуть визначитися що дорожче, стояти на обліку і не платити, чи не стояти на обліку і платити. І взагалі розшифровка методів негласної роботи не робить позитив оперативним працівникам.

За їхньою ініціативою Крячека та Мігаля проводилися негласні міроприємства, негласне зняття відео аудіо інформаці, негласне спостереження.

Коли оперативні працівники УБОЗу з ранку до вечора метикують де кого «подразвєсті», керівники вищої ланки вимагають від них показників в роботі, і тоді горе-убозівці йдуть на всілякі незаконні методи роботи, до яких можливо віднести провокацію хабара. Приклад, Мигаль знайшов особу, яку умовили взяти в оренду за безцінь військову техніку і спровокували отримання хабара у сумі тисяча гривень (смішна сума для УБОЗу). Після затримання особи на хабарі, запропонували винуватцю допомогу у вирішенні питання про відмову в порушенні кримінальної справи. Оскільки у винуватця грошей не було, то він змушений був віддати убозівцям власний автомобіль. Убозівці поступили шахрайським чином, автомобіль взяли, а питання не вирішили. Ось така собі накатана схема шахрайства і невідомо скільки, заздалегідь підшуканих спеціально, людей потрапило до такої схеми. Про які моральні устої може йти мова?

Прикладом багатовекторної направленості наших героїв може бути наступний випадок, який стався на піку боротьби з незаконними забудовами малих архітектурних форм. Заходять в підвал однієї з будівель, побачили на одній цеглині тавро виробника датоване 1920 року, одразу ж вихоплюють мобільні телефони, фотографують і промовляють, що це є історична цінність, потрібні дозволи на ремонт, використання підвалу, тощо. Або платіть або порушимо кримінальну справу. А де ж дітися пересічному громадянину, несе гроші та ще й благає, прийміть добродію, тільки не чіпайте. Знову гроші за вирішення питання.

Крячек О.І. намагається приймати участь у тихих рейдерських захопленнях, але не відкрито, оскільки є представником закону, а потай. Приклад, власник будівлі одного з магазинів, розташованих в центрі міста вирішив продати будівлю іншому власнику, який пообіцяв трудовому колективу магазина виплатити значну компенсаційну суму, але Крячек через свою коханку, яка працює в колективі торговельників зазначеного магазину і є активістом, підбурив колектив на протистояння з продавцем та покупцем будівлі з метою через суд заволодіти приміщеннями магазина, або отримання компенсаційних коштів на свою користь та користь своєї коханки.

Крячек та Мигаль причетні до незаконних оборудок з землею, на підставних осіб отримали у приватну власність не один десяток ділянок в сосновому борі, який є екологічно чистою зоною та відноситься до елітних районів міста. Вся нерухомість оформляється на членів родин, братів, сватів, кумів та інших підставних контролюємих осіб.

Працівники спецпідрозділу геть сором загубили бояться показати своє істинне обличчя та прикриваються жебракуванням, навіть особисті автомобілі оформлені на жінок. Якщо здійснити непряме оподаткування шахраїв-убозівців, то їх реальна майнова власність оцінюється в таку суму гривень, яку на їх посадах при їхній заробітній платі потрібно було б заробляти протягом 250 років, а може й з часів Адама.

З політичного погляду Крячек та Мігаль є типовими хамелеонами пристосовуються до любої влади, не мають чіткої політичної позиції, але мають чітку грошову позицію. Коли при владі були опозиційні партії, всіляко нахабно та безкарно тиснули представників та прихильників Партії Регіонів, а при нинішній владі, намагаються з нею всіляко загравати, але при можливості все норовлять десь щось умикнути і в регіоналів.

Коли Крячек та Мігаль починають вимагати гроші, вони постійно прикриваються керівництвом та владою, постійно промовляють, що все що вони роблять, то з відома Корнєєва та Дернового, і що вони люди Президента і прикриваються владою.

В даній ситуації є незрозумілою позиція керівництва УБОЗ УМВС в області - Корнєєва, УМВС України в області – Дернового, начальника ГУБОЗ МВС України та міністра МВС України Могільова А.В., адже гроші вимагають під їхньою егідою і саме для них. Але керівництво всіх рівнів замість того, щоб вживати заходів по припиненню незаконних дій своїми підлеглими, робить вигляд, що нічого не знає, а коли до нього надходять скарги від громадян, робить вигляд, що нічого не розуміє. Тоді не ясно, для кого ж вимагаються гроші, особисто для Крячека та Мигаля, чи все таки для керівників?

Крячек досяг 52річного віку, протягом 7 останніх років проходив військово-лікарняну медичну комісію, невже в такому віці в нього немає захворювань, які не дозволяють продовжувати службу в ОВС. Невже в нього такі високі показники в оперативно-службовій діяльності, що його тримали додаткових 7 років? І тут виникають питання до медичної служби та кадрового апарату. Скільки ж Крячек в ті служби грошей заніс, щоб 7 років продовжувати служити та пережити декілька хвиль скорочень та реструктурувань системи ОВС?

Чомусь всі мовчать про комісію, яка працювала в Черкаському УБОЗі і встановила факт шахрайських дій з банківськими установами на суму біля 3 млн. грн. до яких причетні Крячек та Мигаль.

Виходячи з вищевикладеного напрошуються висновки, що в Черкаському УБОЗі організувалася стійка злочинна група до складу якої входять: начальник ЦКР УБОЗ Крячек О.М., начальник відділу розвідки Мигаль О.І., яка діє з погодження начальника УБОЗ УМВС Корнєєва І.Ю., та начальника УМВС в області Дернового В.В., які покривають тіньову незаконну діяльність своїх підлеглих. Потрібно також нагадати, що на території м. Черкаси вчинялися тяжкі резонансні злочини, які до теперішнього часу не розкриті, хоча все місто знає хто вчинив окремі з них, і де перебувають злочинці. Відсутність активності в даному напрямку роботи також пояснюється додатковими фінансовими інвестуваннями в гальмування процесу розкриття злочинів з таким резонансом.

А може начальник УБОЗ Корнєєв не викриває незаконну діяльність підлеглих по причині того, що знаходиться під магіко-езотеричним впливом Крячека, адже прецеденти використання ним методів чорної магії були, і він доказав їхню ефективність.

Поки в силових структурах будуть працювати такі «Крячеки» та «Мигалі» розвиток економіки на Черкащині буде гальмуватися, бізнес буде потерпати від збитків. Поки працівники силових структур не припинять шантажувати представників бізнесу шляхом банального: «наєзда», «наката» за принципом «давай гроші, щоб тебе оставили в спокої» ні про яке процвітання бізнесу не може бути й мови. Бізнес це не тільки комерція, але це й будівництво і виробництво, це наші робочі місця, це наші джерела для існування, і замість того, щоб підняти заробітну платню працівнику, бізнес повинен в тіньовому варіанті утримувати клерків, які отримують офіційну зарплату від держави, яка нараховується з податків, які йдуть як з прибутку бізнесу, так і з заробітної платні працівника, який і так вже віддав частину своєї зарплати на корупційні потреби контролюючих силових структур.

Таким Крячекам та Мигалям потрібно об’являти громадянську війну! Захистити місто від подонків завдання кожного громадянина, а то горе-силовики вже загралися в іграшки.
Якщо міністр МВС Могільов А.В. не прореагує на цю інформацію, то виникне необхідність звертатися особисто до Президента України.

Мигалем О.І. та Крячеком О.М. було підготовлено більше 10 запитів на фірми Бородая А.Д. В а в різних державних установах була вилучена чисельна проектна документація, дозволи на будівництво та інші документи стосовно ТОВ «Фонтан-сіті». В ході викликів до Черкаського УБОЗ Крячек О.М. запропонував Бородаю А.Д. заплатити йому 100 тис. грн., як умову закінчення перевірок.
Бородай А.Д. скаржився Дерновому В.В. та Корнєєву І.Ю., але перевірки продовжуються. Результат роботи цілого підрозділу – це підозра в можливому нзаконному використанні смужки землі між орендною ділянкою Бородая А.Д. та тимчасовим будівельним парканом, яким вона оточена.

В ході розмов з власником ТОВ «Фонтан-сіті» Бородаєм А.Д., Крячек О.М. неодноразово висвітлював зміст службової інформації. Наприклад, повідомляв про розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах, нібито скоєних губернатором Черкаської області Тулубом С.Б. при добудові обласної дитячої лікарні за допомогою ПП «Мезенцева Ю.В.». Крячек О.М. жалівся, що зараз не може перевірити цю інформацію, але в майбутньому, після зміни влади неодмінно це зробить.

Крячек О.М. продовжує чинити тиск на громадянина Рябіщука А.Л., колишнього заступника губернатора Черкаської області та директора ЗАТ «Хімреактив». Рябіщук А.Л. в свій час намагався викупити ЗАТ «Будинок книги» де заступником директора працює цивільна дружина Крячека О.М. – Великожон Ірина (мають спільну доньку віком 4 роки). В даний час Крячек О.М. погрожує Рябіщуку А.Л. блокувати йому виїзд за кордон до Словенії, де він має посвідку на проживання та очолює спільне підприємство. Від Рябіщука А.Л. вимагається значна сума хабара, як компенсація за минулі «образи» та залишення в спокої.

Підлеглі Крячека О.М. систематично, попри заборону направляють листи до різних комерційних структур за його підписом з метою вилучення бухгалтерських документів та комп’ютерного забезпечення. При цьому від керівників фірм вимагаються хабарі для припинення перевірок. Наприклад, лист №2/70-3821 від 14.07.2011 року на ім’я директора ПП «Альфа-моноліт-трейд» Шелеста С.В. Останній заплатив Крячеку О.М. 2 тис. доларів США для того, щоб його не турбували.

Мигалем О.І. було отримано хабар в розмірі 5 тис. доларів США від власника ресторану «Бочка» Арсенюка О.М. за вирішення питання стосовно його сина. Обіцянку Мигаль О.І. не виконав, а обурений Арсенюк О.М. поскаржився начальнику Черкаського УБОЗ Корнєєву І.Ю. Останній пообіцяв посприяти в поверненні грошей, та обіцянку не виконав.

Раніше Мигаль О.І. отримав хабар у вигляді автомобіля «Крайслер» у затриманого командира автомобільного батальйону полковника Соколова В.В, за сприяння в ухиленні від кримінальної відповідальності. Після звільнення Соколова В.В. з під варти, колишній працівник УБОЗ Бабій запросив перекупника автомобілів, який у присутності Соколова В.В. забрав автомобіль та доручення, а гроші в розмірі 10 тис. доларів США передав Мигалю О.І. На даний час Соколов В.В. із збройних сил України звільнився та мешкає в м. Новоград-Волинському.

Місяць тому, Мигаль О.І. приймав участь в арешті та обшуках в помешканні громадянин Афоніна Юрія, який торгував синтетичним наркотичним засобом – героїном. Під час обшуку пропало 3000 тис. доларів США та 100 євро. Через 2 дні після затримання Афоніна Ю. Корнєєв І.Ю. запросив до себе на бесіду дружину арештованого – Афоніну Вікторію, цікавився в неї зниклими грошима та відображенням їх в протоколі обшуку. Через кілька днів її також заарештували. Батько арештованого – Афонін Леонід Володимирович намагався відшукати та повернути гроші в родину, але марно.
09.08.2011 року голова КП «Дирекція парків» Радуцький О.В. дав прес-конференцію по місцевому телебаченню та опублікував статтю на сайті «Провінція» про погроза на його адресу з боку працівників Черкаського УБОЗу Крячека О.М. та Мигаля О.І.

Напередодні Мигаль О.І. підійшов до Радуцького О.В. у міськвиконкомі та у присутності депутата міської ради Даньковської Наталії повідомив, що Крячек О.М. просив йому передати, що «ми зачинили Руслана Донця, а наступним будеш ти».

З таких «старших товаришів» беруть приклад молоді працівники УБОЗ. Так 09.08.2011 року працівниками УСБУ та ВВБ УМВС, в Смілянському районі при спробі отримати хабара від працівника місцевого райвідділу міліції, були затримані на гарячому працівники Черкаського УБОЗ: Герасимчук М., Деньга І., Петренко О., Леоненко В., однак захищаючи «честь мундира» начальник Черкаського УБОЗ Корнєєв І.Ю. домовився про непорушення кримінальної справи стосовно його підлеглих, а всіх вказаних працівників Черкаського УБОЗ звільнили с органів внутрішніх справ за власним бажанням.
Скільки можливо терпіти свавілля працівників УБОЗ !!!

А чи знають про ці ганебні факти ГУБОЗ та МВС України???

Колектив бізнесменів м. Черкаси
Юрий Николаев