Київському метро загрожують аварії: кожен третій вагон небезпечний

503

З 664 вагонів київського метро 187 кілька років тому вичерпали свій ресурс.
Потяги їздять зі списаними деталями та з тріщинами у колесах. У метрополітені нарікають – на запчастини немає грошей.

"Рік випуску частини складів взагалі - 30-40-і роки, коли тільки підземка з'явилася в Москві. Звідти вагони потім постачали нам, коли в Києві відкрилося метро. При нинішніх темпах закупівель нових вагонів, знадобиться мінімум 10 років для оновлення парку", - розповіло поінформоване джерело виданню "Сегодня ".

За його словами, потяги їздять зі списаними деталями, які використовують через відсутність грошей. Частину деталей в метро виготовляють самі або доварюють браковані і випускають на лінію.

"Ось конденсатори в нас ламаються, а це збільшує кількість поломок у багато разів. Також дуже багато тріщин у візках вагонів. З таким не можна випускати в рейс, але ми випускаємо, оскільки немає чого. А тріщини в колесах можуть призвести до аварії потяга", - говорить джерело.

За його словами, раніше тріщини визначали слюсарі один раз на день, зараз через збільшення цих тріщин - роблять вони це двічі, до того ж ще й машиністи після зміни. "Не можна увесь час латки ставити. Грошей на запчастини бракує, оскільки ніде немає такої дешевої вартості проїзду, як у нас", - говорить джерело.

Зараз офіційно через літній період інтервал руху збільшився. Але джерело говорить, що причиною є те, що до осені вони намагатимуться відремонтувати рухомий склад. Приміром, щоб капітально відремонтувати 100 вагонів, потрібно близько 80 мільйонів гривень. А купити 50 нових - 400 млн грн. Водночас, тільки на проїзді метро заробляє понад 600 млн грн.

Як розповів один з інкасаторів, в місяць з однієї станції збирають 1 млн грн, тобто за рік з пасажирів з усіх 49 станцій отримують 588 млн грн.

kriminal.tv