Ініційована перевірка тіньового бізнесу співробітника СБУ в Житомирській області

751

Громадська організація «Верховенство права» звернулась із заявами до Прокуратури Житомирської обл., Територіальної державної інспекції з питань праці у Жтитомирській обл., голови ДПС у Житомирській обл., Генеральної прокуратури України щодо порушення ТОВ «Поліська м’ясо-молочна компанія» діючого трудового та податкового законодавства України.

Із засобів масової інформації стало відомо, що люди скаржаться про порушення трудового та податкового законодавства на підприємстві ТОВ «Поліська м`ясо–молочна компанія», що розташоване у селі Красногірка Володарськ – Волинського району Житомирської області. Порушення трудового і податкового законодавства полягало в тому, що у ТОВ «Поліська м`ясо–молочна компанія» приймали на роботу працівників без офіційного оформлення, звільняли з роботи без записів у трудових книжках, заробітню платню видавали в «конвертах», «чорну готівку», а керівництво підприємства ухилялось від сплати податків.

Ці та інші неподобства почались після того, як від участі в керуванні підприємством була незаконно усунена його співвласниця Ірина Городецька. Усунув її фактично співзасновник інших 50% статутного капіталу співробітник центрального апарату СБУ Олександр Педан, який зареєстрував статутний фонд на свою тещу. Даний співробітник нелегально займається комерційною діяльністю: керує підприємством, приїздить на територію ТОВ «Поліська м`ясо–молочна компанія», роздає вказівки працівникам.

Оскільки неоформлення належним чином трудових відносин з найманими працівниками є порушенням законодавства про працю, а виплата заробітної плати у «конвертах» є ухиленням від сплати податків з доходів фізичних осіб, Громадська організація «Верховенство права» у своєму зверненні вимагає провести перевірку діяльності ТОВ «Поліська м`ясо–молочна компанія» на предмет порушення чинного трудового та податкового законодавства України та притягнути винних осіб до відповідальності.

Нижче наводимо текст заяви

Прокурору Житомирської області
Проценко Ігорю Олексійовичу
10008, м. Житомир, вул. 1 Травня, 11

Начальнику Територіальної державної інспекції з питань праці у Житомирській обл.
Возна Світлані Вікторівні
10014, м. Житомир, майдан С.П. Корольова, 3/14

Голові ДПС у Житомирській області
Шинкаренко Сергію Вікторовичу
10003, м. Житомир, вул. Войкова, 7

Генеральному прокурору України
Пшонка Віктору Павловичу
01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15

Міністру доходів і зборів України
Клименко Олександру Вікторовичу
04655, м. Київ-53, Львівська пл., 8

ЗАЯВА
про порушення трудового та податкового законодавства

Згідно з поширеної інформації в Інтернеті: (http://sled.net.ua/sbu/tenevoy/biznes/ zhitomir/2013/01/02) Громадській організації «Верховенства права» стало відомо, що на підприємстві ТОВ «Поліська м’ясо-молочна компанія», яка розташована у селі Красногірка Володарськ-Волинського району Житомирської області, грубо порушується чинне трудове та податкове законодавство України.
Справа в тому, що робітники «Поліської м’ясо-молочної компанії» скаржаться на те, що з вини керівництва підприємства вони працювали без офіційного працевлаштування, через що втратили частину пенсійного стажу та соціальні пільги. Під час приймання на роботу в працівників забирали трудові книжки, обіцяли зробити в них відповідні записи, але при звільненні з’ясовувалось, що вони весь час працювали нелегально. Заробітна плата працівникам видавалась в «конвертах» з метою ухилення від сплати зайвих податків.
Ці та інші неподобства почались після того, як від участі в керуванні підприємством була незаконно усунена його співвласниця Ірина Городецька. Усунув її, а точніше, вигнав, діючий співробітник СБУ Педан О.Г., родина якого фактично захопила підприємство. Генеральним директором ТОВ «Поліська м’ясо-молочна компанія» було обрано Педан Тамару Григорівну, матір співробітника СБУ Педана Олександра. Другим співвласником ТОВ «Поліська м’ясо-молочна компанія» є Гайдук Надія Василівна, що є тещею Педана Олександра.

Олександр Педан є діючим працівником Центрального управління служби безпеки України м. Києва та Київської області в званні майора.
Оскільки неоформлення належним чином трудових відносин з найманими працівниками є порушенням законодавства про працю, то, по-перше, діючим законодавством передбачено адміністративну відповідальність за такі дії роботодавця. Так, ст. 41 Кодексу про адміністративні правопорушення України (КпАПУ) встановлено, що порушення вимог законодавства про працю тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян-суб'єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Статтею 255 КпАПУ повноваження щодо складання протоколів про адміністративні порушення, пов’язані з порушеннями законодавства про працю, покладені на органи спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, тобто на відповідні територіальні державні інспекції праці.
Також в особливо серйозних випадках порушення законодавства про працю – у тому числі пов’язаних з використанням праці найманих працівників, трудові відносини, з якими не укладено у встановленому законом порядку, – стосовно такого роботодавця органом прокуратури може бути порушено карну справу за статею 172 Кримінального кодексу України. Крім того, залежно від юридичного статусу роботодавця (юридична чи фізична особа), системи оподаткування, за якою оподатковується його підприємницька діяльність, податкові органи за наявності достатніх питань можуть застосувати до такого роботодавця відповідні штрафні санкції та інші заходи, що передбачені законодавством.
Виплата заробітної плати у «конвертах» – це спосіб ухилення від сплату податку з доходів фізичних осіб. Для держави це – недоотримання податків, а для працівника – в подальшому низький рівень пенсії. Податок на доходи фізичних осіб – головне джерело наповнення місцевих бюджетів, за рахунок яких фінансується освіта, медицина, культура. Цей податок відраховується із заробітної плати кожного працюючого. Внаслідок виплати заробітної плати у «конвертах», місцеві бюджети та Пенсійний фонд недоотримають необхідних коштів на оплату праці освітян, та медиків, соціальні виплати пенсіонерам, інвалідам, дітям-сиротам та іншим незахищеним верствам населення. Кожен громадянин має право на заробітну плату не меншу від установленого мінімального розміру.
Кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) передбачена статтею 212 Кримінального кодексу України. Питання притягнення посадової особи до кримінальної відповідальності за ст. 212 КК України вирішується за результатами перевірок платників податків контролюючими органами, які оформлені відповідними актами. Якщо недоплата за актом становить значних розмірів, матеріали передаються до податкової міліції, яка і вирішує питання порушення кримінальної справи.

Враховуючи вищевикладене, ГО «Верховенство права» просить:

Провести перевірку діяльності ТОВ «Поліська м’ясо-молочна компанія», на предмет порушення чинного трудового та податкового законодавства України та притягнути винних посадових осіб до встановленої законом відповідальності.

 
З повагою,

Голова правління
ГО «Верховенства права» В.І. Семенов

verhovenstvo.com