Доступ до судових рішень прагнуть приховати

461

Відповідальність за відбір рішень покладено на Раду суддів. Небезпека цього законопроекту полягає у тому, що запропоновані зміни створять ситуацію, за якої одні судові рішення вноситимуться до Реєстру, а інші — ні.

Даний законопроект не узгоджується з низкою норм діючого Закону України "Про доступ до судових рішень", зокрема, стаття 2 визначає, що кожен має право на доступ до судових рішень, яке забезпечується офіційним оприлюдненням судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади України; стаття 4 встановлює, що судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України; у статті 8 зазначено, що не допускається вилучення судових рішень із Реєстру.
Головне науково-експертне управління Верховної Ради заявило про те, що такий підхід забезпечення доступу до судових рішень повністю суперечить принципу відкритості діяльності судів загальної юрисдикції та встановлює обмеження щодо внесення судових рішень до Реєстру. ГНЕУ також рекомендує залишити у чинній редакції частину третю статті 3 законопроекту або ж передбачити категорії рішень, які не підлягають включенню до Реєстру, безпосередньо у Законі, а не віддавати це питання на вирішення іншим органам державної влади.

По материалам законъ.com