Чорна діра «Київенерго»

525

Небагато киян знає, що "Київенерго" - насправді ні який не монстр вітчизняної енергетики.

"Компанія "Київенерго" - це мильна бульбашка - каже Олександр Сергієнко - директор "Інституту розвитку міста". - "Навіть будинок біля театру Франка, в якому сидить їхнє керівництво, компанії не належить, а є власністю громади Києва.

Все, на чому "Київенерго" заробляє мільярди: ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, завод "Енергія", теплові мережі, сотні котельних - все це належить киянам. А "Київенерго" використовує ці потужності і платить смішну оренду. Тому виходить ситуація, що кочегар наживається на господарі котельні".

Отже, попри гучну назву, "Київенерго" - це швидше фірма-посередник, яка майже задарма використовує енергетичні потужності, що належать міській громаді. І як у кожного посередника, основне завдання компанії: максимальний прибуток при мінімальних витратах."В 2010-му році дохід "Київенерго" склав 8,5 мільярда гривень. І такий бізнесмен як Ринат Ахметов запросто зможе витягти з цієї суми мільярд для своєї фірми" - говорить Іван Плачков.

Плачков знає, про що каже - він колишній голова правління "Київенерго" і саме він створив сьогоднішню схему роботи столичної енергетики, через що кияни стали заручниками безпринципних бізнесменів.

Попри те, що контрольний пакет (50% + 1 акція) "Київенерго" перебуває у власності держави, фактично керує столичним монополістом фірма "ДТЕК", яка належить Ринату Ахметову.

Вона домоглася призначення головою правління Едуарда Соколовського. Це типова ситуація для вітчизняних енергокомпаній, коли до держави-мажоритарного акціонера ставляться як до меблів.

Ринат Ахметов - людина, що нагріває столицю

Тривалий час "Київенерго" вперто відмовлялося показати скільки ж грошей компанія витрачає на виробництво енергії. Не дивно, що у "Київенерго" є потреба оберігати таємниці. Адже компанія має чудову можливість заробляти сотні мільйонів гривень, просто домалювавши зайвий нуль в бухгалтерській звітності.

Керівництво "Київенерго" з обуренням відкидає можливість штучного завищення тарифів. Але прагне не згадувати той факт, що компанію вже "ловили на цьому за руку". У відповіді на запит УП, Головне контрольно-ревізійне управління зазначає:

"У 2008 році КРУ проводило ревізію фінансово-господарської діяльності компанії "Київенерго". Під час контрольного заходу виявлено, що протягом ревізійного періоду АЕК "Київенерго" завищила розрахунок для відшкодування з міського бюджету різниці між фактичною вартістю відпущеної теплової енергії та встановленими тарифами на 44,26 мільйонів гривень".

kiev.pravda.com.ua