Багатоквартирний Ставицький

586

У березні минулого року проти "сімейного" екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького було порушено кримінальну справу за статтею про розкрадання державного майна в особливо великих розмірах.
У рамках розслідування правоохоронці обшукали декілька квартир і офіс Ставицького і виявили в них 42 кілограми золота, понад $4 мільйони готівки і чимало дорогоцінних прикрас і годинників ще на декілька мільйонів доларів.
Аж наприкінці грудня стало відомо, що опальний міністр переховується в Ізраїлі під новим ім'ям – Едвард Розенберг. Після цього Генпрокуратура оголосила його в міжнародний розшук.
У розпорядженні INSIDER опинився внутрішній документ ГПУ, згідно з яким, на пана Розенберга та його родичів лише в столиці записано 12 квартир, 7 гаражів і 3-поверховий маєток біля ботанічного саду.
Сім'я понад усе
Згідно з довідкою про майно, на яке накладено арешт у рамках кримінального розслідування від 19 травня 2014 року, на самого Ставицького жодна з квартир не зареєстрована. На нього записана лише земельна ділянка в селі Забуяння Макарівського району Київської області.
Розміру ділянки і її точного розташування не вказано.
У власності дружини колишнього міністра Олени станом на травень минулого року було 4 квартири. Їх площа в довідці не зазначена, але судячи з номерів - №225, №226, №227 – в будинку №14-16 на бульварі Дружби народів їй належав цілий поверх.

Ще одна з її квартир (№32) розташована в Пасажі за адресою: вул. Хрещатик, 15. Саме в ній було знайдено частину вилучених слідством коштовностей і готівки.
Найбільше нерухомості записано на сина Ставицького – Станіслава. Йому, як і матері, належать три квартири на бульварі Дружби народів, 14-16: №51, №52, №53. І ще три на вулиці Богдана Хмельницького, 10 (метро "Театральна"): №1, №4, №22.
На свою тещу Валентину Ушакову екс-міністр записав найдорожче – триповерховий маєток на вулиці Дубенській, 14 біля Ботанічного саду. Крім того, їй належали ще дві квартири на Хрещатику, 15: №30 і №31. Щоб син не паркував свою "Мазераті" де доведеться, Ставицький купив йому аж 7 гаражів. П'ять із них розташовані все в тому ж будинку №14-16 на бульварі Дружби народів, ще 2 – у сусідньому кооперативі
Згідно все з тією ж довідкою, арешт було накладено лише на майно самого Ставицького, його дружини та сина. Нерухомість тещі арешт обійшов стороною. Швидше за все, через спорідненість другого ступеню між нею і підозрюваним.

Такий розвиток подій дав можливість родині Ставицьких швидко переоформити ще не арештоване майно на інших власників, щоб слідство до нього так і не дібралось.

За інформацією журналістки Катерини Каплюк, маєток по вулиці Дубенській, 14 з жовтня 2014-го переоформлено на кіпрську компанію "Магавенія Інвестментс" (Magavenia Investments). Її засновник також із Кіпру – фірма Sykon Holdings Ltd, пов'язана зі ще двома втікачами - Сергієм Арбузовим та Олександром Клименком.

Квартира №31 на Хрещатику, 15 з грудня минулого року також знайшла нову власницю. Нею стала подруга сина Ставицького Юлія Лаута.

Відомості про власника квартири №30 в реєстрі майнових прав відсутні.

По материалам: theinsider.ua