Вибірковий підхід податкової міліції по відношенню до вітчизняних книгарів

716

Майже одночасно із підписанням Президентом Україні Петром Порошенко Закону про внесення змін до Податкового кодексу про позбавлення сплати ПДВ українських книговидавців, представники державних органів, що контролюють податкові збори, розпочали свої «митні» рейди підприємствами, що провадять розповсюдження книжкової продукції, вишукуючи злісних неплатників податків.


І, як не дивно визнавати, цього разу свій меч, начебто справедливості, вірні служки київської податкової міліції занесли над книгарями, почавши рубати вибірково, проте, переважно комерційні структури, нехтуючи при цьому фактами відвертого правопорушення з боку структур, підпорядкованих владі.

Вчора, саме в той час, коли на Комісії з питань культури та туризму обговорювалась фінансова складова діяльності книгарні «Сяйво книги», а точніше: показова збитковість муніципальної структури, та небажання її керівництва сплачувати ПДВ за реалізацію імпортної, переважно російського виробництва продукції, міські податківці ініціювали рейд книгарнями національної книготорговельної мережі «Буква».

У результаті, питання сплати ПДВ збитковою муніципальною книгарнею залишилось відкритим, адже Комісія прийняла аргумент чергового нового керівника закладу про неіснуюче положення, яке дозволяє «Сяйво книзі» не сплачувати податок за російські книжки, сувеніри, канцтовари та листівки.

Виходить що муніципальна книгарня «Сяйво книги» може відверто порушувати закон, адже міська влада та податківці у цій структурі порушень не бачать.

А от комерційні книгарні, що завжди дотримуються закону, для податківців - об’єкт перевірки та ще й знущання!

Працівники поважного державного контролюючого органу, податківці Віталій Возняк та Андрій Деркач, за день, з низького старту встигли оббігти чотири, розташовані у різних, віддалених по відношенню одна до одної книгарні «Букви» та залякати обслуговуючий персонал та відвідувачів.

За свідченням працівників мережі «Буква»,податкові міліціянти поводили себе вкрай агресивно та нетактовно, кидалися на продавців та охоронців, вимагали у них особисті документи, документи, що підтверджують їхнє працевлаштування та намагалися вручити їм повістки на допит, погрожували та обіцяли повернутися наступного дня.

Відреагувавши на безчинство податківців, юридична служба національної книготорговельної мережі «Буква» направила на адресу Генеральної прокуратури України, Податкової міліції Києва та Податкової України скаргу з приводу незаконного та агресивного вторгнення.

Цей інцидент прокоментував директор національної книготорговельної мережі «Буква» Костянтин Климашенко: «Хочеться вірити, що у час загострення ситуації у країні, коли значення книги, як інтелектуального продукту було оцінене урядом країни, контролюючи органи переосмислять свою відповідальність та відмовляться від подвійних стандартів. А вітчизняні комерційні структури, які, всупереч економічній кризі, продовжують займатися розповсюдженням книжок та сплачувати всі необхідні податки, позбавляться несанкціонованого тиску з боку податківців».

Сергій Пупок