заболел на заводе смертельной болезьней туберкулозом

516

хотят сократить што делать

Ответ:

Во первых. Если Вы болеете не открытой формой, то сокращать Вас не имеют права. Поскольку Вы не представляете угрозы для других сотрудников и не потеряли трудоспособность. Об этом необходимо взять справку. И копию предоставить руководству (оригинал может понадобиться для суда). Справка берется после прохождения врачебной комиссии в противотуберкулезном диспансере.

Во вторых. Если Вы заболели именно на заводе, то это необходимо доказать. Я знаю случай, когда сотрудник милиции, охранял взятых под стражу с открытой формой туберкулеза и заболел. Так он не смог доказать, что заболел именно при исполнении служебных обязанностей. Суд решил, что он мог заразиться в любом общественном месте. Вы вряд-ли сможете доказать, что заболели на заводе. Но если Вы это докажете, то Вам организация полностью оплатит лечение и будет платить зарплату, пока вы лечитесь.

ЗУ «Про протидію захворюванню на туберкульоз»

Стаття 21. Соціальний захист хворих на туберкульоз та інфікованих мікобактеріями туберкульозу малолітніх і неповнолітніх осіб

1. Уперше виявленим хворим на заразні форми туберкульозу та хворим з рецидивом туберкульозу, які є застрахованими особами за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, листок непрацездатності видається на весь визначений лікарем період проведення основного курсу лікування. За висновком медико-соціальної експертної комісії листок непрацездатності зазначеним особам може бути продовжено, але не більш як на 10 місяців з дня початку основного курсу лікування. На весь період лікування хворого на туберкульоз за ним зберігається місце роботи.

2. Власник або уповноважений ним орган підприємства, установи, організації усіх форм власності не має права звільнити працівника у зв’язку з його захворюванням на туберкульоз, крім випадків, коли захворювання на туберкульоз є протипоказанням для роботи за професією, визначеною в переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, а переведення за його згодою на іншу роботу є неможливим. Перелік таких протипоказань встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Отметить ответ полезным. 0

Опубликовано в: Трудовое право