Василь Симканич та Ігор Вандьо — корупційний дует в Міндздоху часів Януковича- Клименка

421

Насамперед, зробимо ліричний вступ, а точніше вернемось у помаранчевий період, коли Вася працював на Волині, звідки і теперешній ново-старо перерепризначений голова МІНДОХОДІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ старий Віталя Пекарчук.

Отже, трошки буремного минулого Василя Симканича. Шановні друзі!  Хотілося б сказати добре слово про справжнього профффесіонала своєї справи, високоморальну людину, набожного християнина, надійного товариша та вірного друга. Мова йде про заступника Голови ДПА у Волинській області Вандьо Ігора Ігоревича. Не дивлячись на молодий вік (30 років), він встиг набути великого досвіду практичної роботи. Як свідчать слова бувшого начальника податкової міліції Рівненської області генерал-майора Кушпіта В.П. цей молодий чоловік ще з юних років навчився самостійно заробляти гроші, коли привласнив частину довірених йому коштів із церковної каси. Проте найбільш повно його талант розкрився під керівництвом досвідченого спеціаліста в податковій галузі, добре знаного на Львівщині, Закарпатті та Рівненщині, - Башука В.П.

Прийнявши у свій час на роботу в податкову службу Львівської області свого племінника Вандьо І.І., пан Башук В.П. постійно возив його за собою. Місто Ужгород добре пам’ятає подвиги Вандьо Ігора, де під його керівництвом працював аудит податкової інспекції і було досягнуто великих успіхів в частині вилучення коштів у підприємців та підприємств. По словах самого Ігора Вандь, більших «лохів», ніж на Закарпатті, він зустрів лише на Рівненщині.

Найбільш повно розкрилися здібності Ваньдо Ігора до вибивання коштів із суб’єктів господарювання в Рівненській області. В липні 2004 року Голова ДПА в Рівненській області Башук В.П. призначає на посаду начальника Дубенської ОДПІ Ігора Вандьо, неправомірно звільнивши із цієї посади досвідченого спеціаліста та мудрого керівника Демчук В.В. Для забезпечення своєї діяльності по збиранню коштів Вандьо привів із собою більше 15 чоловік перевірених працівників, які відразу зайняли ключові посади в інспекції. Так, першим заступником начальника інспекції була призначена Блашко І.М., начальником управління оподаткування фізичних осіб Петренко М.В., начальником відділу по контролю за готівковим обігом Головій В.В., начальником відділу примусового стягнення Юник, заступником начальника інспекції - начальником управління аудиту юридичних осіб Симканич Вася, а також ряд інших людей.
Методика роботи «славної бригади» була проста. Всі торгові точки поставили на «лічильник» і зобов’язали платити данину в розмірі до 5 тисяч гривень в місяць. Тих, хто був незгідний, постійно перевіряли працівники відділу Головія В., а також із обласного відділу по контролю за готівковим обігом, яким керували Федишин Т. та рідний брат Вандьо – Руслан. Другим засобом добування грошей була робота членів «бригади» на автошляхах Рівненської області. Спільно із працівниками податкової міліції області (в першу чергу Струком Я.С., який фактично був касиром в Башука - голови ДПА в Рівненскої області) Юник зупиняли автотранспорт під надуманими приводами шляхом загородження дороги і створення аварійних ситуацій та вимагали від водіїв «податок за проїзд дорогами області» в розмірі від 3 до 5 тисяч доларів.
Для незаконного отримання грошей від підприємств було задіяно ревізорів інспекції, які за вказівкою В.Симканича та І.Вандьо вписували в акти надумані порушення та нараховували значні суми, які пізніше скасовувалися І.Вандьо або за його вказівкою І.Блашко. Також практикувалося перерахування підприємствами коштів на споріднені із членами «бригади» фірми. Так здійснював перерахування коштів Стецюк О. - власник фермерського господарства. Слід сказати, що І.Вандьо непогано влаштувався в м.Дубно. Квартиру для проживання йому безкоштовно надав Гузь В.Ф. - власник і директор ТОВ «Укрмолпродукт». За що Вандьо надав йому режим сприяння у здійсненні підприємницької діяльності, а саме підприємці м.Дубно під тиском податкової інспекції були змушені купувати морозиво виробництва «Укрмолпродукт». Працівники податкової інспекції цілодобово чергували на торгових точках приватних підприємців Костюка та Віктора Богомаза і контролювали наявність морозива Гузя В.Ф. Звичайно, проживання в трьохкомнатній квартирі не може іти ні в яке порівняння із двохповерховим будинком в м.Ужгород.
Відмічаючи призначення на посаду начальника інспекції, І.Вандьо так напився, що, повертаючись до м.Дубно, скоїв ДТП, збив людину та розбив власну машину. Під час ДТП в машині перебував прокурор району В.Суржук, який отримав травму голови і за це побив ногами в машині Вандьо троє дверей, двоє із лівої сторони і одне із правої. Транспортна пригода не була зареєстрована, а прокурор в цей час постійно був на роботі із побитою головою, що бачили працівники прокуратури та жителі м.Дубно. Після ДТП машина зберігалася в одного із керівників правоохоронних органів Дубенського району, а пізніше в гаражі інспекції. Ремонт автомобіля проводили Дубенського відділу працівники податкової міліції Головчицький Сергій та Чорноус Сергій.
За період роботи підприємці Дубенщини презентували Вандьо автомобілі: нову «Ауді А6» ( через зятя Гузя В.Ф. – Миколу Міськевича) та нову «Шкоду Супер Б». Віддячуючи В.Башуку за призначення на посаду, І.Вандьо, крім щомісячної сплати «грошової ренти» в розмірі 50 тисяч доларів, влаштовував для В.Башука та В.Кушпіта полювання і рибалку.
Не раз під час спілкування із керівниками Дубенщини (В.Ф.Гузьом, В.Січковським) І.Вандьо жалівся, що В.Башук вимагає багато грошей, але він йому всі не возить, а частину відразу лишає собі та передає матері на розвиток бізнесу.
В 2005 році після зміни влади І.Вандьо втік на Львівщину та переховувався до 2006 року. Всі члени «бригади» дружно повтікали, проте В.Головія притягнули до відповідальності за корупційні діяння працівники СБУ.
В 2006 році - після повернення В.Башука на посаду голови ДПА в Рівненській області - Ігор Вандьо випливає в обласному апараті на посаді начальника управління податкового аудиту.

І тут І.Вандьо розвернувся по повній програмі. Спільно із В.Кушпітом, який після річного перебування на лікарняному знову очолив податкову міліцію області, він надавав допомогу ряду злочинних груп, що займалися відмиванням та конвертацією коштів. Так, на протязі кількох років під їх патронатом перебувала група Лукомського-Герзеля (в яку входили приватні підприємці Комарницький, Луковець, Прокопчук та фірми «Опал», «ЮНІСЕФ», «Інвабуд», «Лайкост»). Вартість своїх послуг два товариша оцінювали «досить скромно» – 0,3% від обороту коштів, що виливалося в суму більше 2 мільйонів в місяць. Лише в 2008 році працівникам УБОЗ Рівненської області вдалося припинити злочинну діяльність та затримати при винесенні коштів із Рівненської філії «Укрпромбанку» кур’єра із більш ніж 400 тисячами гривень.

Проте до цього часу працює інша група – це підприємці Кіричок, Яковчук, Гордійчук (Рівненський район), які справно платять данину І.Вандьові в розмірі 1 мільйон гривень щомісячно. Вся інформація про діяльність Вандь є у відділі по боротьбі із корупцією ДПА в Рівненській області. Проте «борець за справедливість» - начальник відділу Магулій В.В. мовчить, так як сам перебуває в долі.

Ставши начальником управління податкового аудиту області, І.Вандьо вибрав ревізорів, схильних до корупційних діянь, таких як Матяш, Медведєва, Бунечко, Шлапак, Мойсюк. Використовуючи службове становище, Вандьо доручав проведення перевірок працівникам обласного апарату, де за вирішення питань щодо нарахування малих сум отримували кошти від підприємств. Так, за перевірку ТОВ «Камаз-Транс-Сервіс» І.Вандьо отримав 50 тисяч доларів США. Гроші для І.Вандьо отримував Хотенко Андрій, якого зараз І.Вандьо хоче продвинути на посаду начальника Володимир-Волинської податкової інспекції Волинської області.

Бунечко по вказівці І.Вандьо та його незмінного заступника Олени Хотенко постійно проводив перевірки фірми «Інтеркопласт» і підтверджував незаконно заявлені до відшкодування суми ПДВ, при цьому не враховувалися матеріали зустрічних перевірок. Ця фірма належить відомому рівненському бізнесмену Бойко, який при зустрічах із друзями неодноразово наголошував, що він проплатив Башуку посаду голови ДПА в області за 1 мільйон і тому має право на безперешкодне повернення будь-якого ПДВ. Бувша перший заступник І.Вандьо по Дубенській ОДПІ Ірина Блашко дала таку характеристику Олени Хотенко: це аферистка; якщо її поставити у відділ прийомки звітності, то вона і там знайде, як заробити гроші, і що І.Вандьо дурний, що взяв її із собою, бо вона сяде разом із ним в тюрму.

Для контролю за роботою аудиту ДПІ в м.Рівне на посаду начальника відділу документальних перевірок була направлена Захарук О.В., із якою І.Вандьо перебуває в інтимних стосунках і яка є кумою Хотенко О.А. Основною задачею Захарук О. в інспекції є відбір платників податків для формування плану перевірок та їх опрацювання для сплати «платежів» І.Вандьові. Не буде дивиною, якщо вона скоро появиться в м.Луцьк.

Для гарного проведення часу із Захарук О., яка в той час була одружена і носила прізвище Гаврилюк, І.Вандьо було придбано санаторну-курортну путівку в м.Трускавець, де вони вдвох спокійно проживали. Про даний факт може розказати С.Коваль, яка в той час перебувала в м.Трускавець.

Під час роботи в Рівненській області І.Вандьо приймав активну участь в прикритті незаконної діяльності групи компаній «Інсеко» (власник - громадянин Молдови Маламуд А.), які ведуть активну роботу по протиправному захопленню землі в Рівненському та Гощанському районах та входять в число мінімізаторів по сплаті податків.

Активною була позиція І.Вандьо і в «кришуванні» грального бізнесу. Користуючись службовим становищем, не допускав до проведення перевірок, блокував роботу податкових інспекцій по даному напрямку в Костопільському, Дубенському районах, м.Кузнецовськ та інших районах. За що фірма «Лоттос» сплачувала йому по 175 гривень за кожний автомат щомісячно. А гральних автоматів фірма по області має 340.

Податковий аудит Рівненської області за період керівництва Вандь повністю розвалився і перебуває майже на останньому місці в Україні, кожне друге рішення по акту перевірки оскаржується, про що свідчать дані ДПА України.

Проте, як заявляє сам І.Вандьо, об’єктивні результати роботи нікого не цікавлять, потрібно лише намалювати виконання «маяків» будь-яким шляхом та вчасно втікти на інше місце роботи. Неодноразово перед своїм братом Русланом та його товаришами Вандьо хвалився, що він має гарні стосунки із заступником Голови ДПА України Рубан, що за зовсім незначні кошти в розмірі 2-3 тисячі гривень він може організувати догану будь-якому начальнику податкової інспекції по Україні, а за 5 тисяч доларів навіть догану Голові ДПА в області. За час роботи в Рівненській області Вандьо, маючи 30 років, не маючи власного бізнесу, придбав автомобіль Мерседес вартістю 300 тисяч доларів США.

Як розповідає Ярослав Струк, на посаду заступника Голови ДПА у Волинській області Ігор Вандьо був призначений за протеже заступника Голови ДПА України Рубан, за що останній заплатив 200 тисяч доларів США та обіцяв щомісячно возити 100 тисяч гривень. На зустрічах із рівненськими товаришами (наприклад начальником Костопільської МДПІ Матвійчуком В.В.) Ігор Вандьо не приховує мету свого приходу у Волинську область - це заробити грошей шляхом «пресування» підприємств області. Так, на даний час чиниться тиск на структури відомого волинського бізнесмена Мартинюка (торгова марка фірма «Пан Курчак»). Нечистоплотність в роботі безумовно відображається на вірності друзям та колегам по роботі, моральній поведінці. Щодо вірності колегам по роботі. На даний час за виконання вказівок І.Вандьо перебувають під слідством ряд працівників податкової служби Рівненщини - це Мойсюк Сергій (затримано за хабар в сумі 12 тис.доларів США), Міщерук Наталія (затримано за отримання хабара 23 тис.грн).

Сьогодення. Після роботи на Волині, Василь Валерійович залишився з голою дупою, оскільки його протеже не мали реального впливу щоб працевлаштувати товстозадого в органи ДПС, він пробував себе юристом, адвокатом, деякий час працював у Києві в консалтинговій фірмі, але й надалі продовжував усвідомлювати, що це не його, жадібність до грошів брала над ним верх.
Познайомившись з Парпан Л.М. (яка і по сьогодні займає посаду начальника управління правової роботи Міндоходів Львівської області) Василь Валерійович закрутив з нею "бурхливий роман" , ясна річ задля наживи і працевлаштування назад у податкову. Треба віддати йому належне, оскільки, він успішно повернувся в податкову службу, правда вже у  Львівську область, на посаду заступника начальника ДПІ у Сихівському районі м. Львова. Дану посаду Симканич зберіг і до сьогодні.
Василь Симканич в ДПІ у Сихівському районі м. Львова розгорнув свої "професійні здібності" по повному. Відповідає за управлінні аудиту юридичних осіб, тобто перевіряє чи справно підприємства міста львова сплачують податки в державний бюджет і його також.
Для прикладу згідно з цим переліком фірм конвертів усім відомого у Львові і не тільки "конвертатора", доблесний Симканич В.В. не провів, а якщо і провів то з мінімальними нарахування комплексні перевірки. ТОВ Укрнеобуд (код ЄДРПОУ 35021265) ПП Контракшн груп (код ЄДРПОУ 35102930) ТОВ "ВТ-техбуд" (код ЄДРПОУ 36873235). ТОВ "АРС трейд" (код ЄДРПОУ 37451200). ТОВ Бакумпостач (код ЄДРПОУ 35145801) ПП Колон-сервіс (код ЄДРПОУ 35563220) ПП Натавар (код ЄДРПОУ 34461770) ТОВ „Акцепт” (код ЄДРПОУ 32108606) ТОВ „Стальной дом” ( код ЄДРПОУ 37399035) ТОВ „Крафт ЛВ” (код ЄДРПОУ 37399009) ТОВ „Квант ресурс” (код ЄДРПОУ 37399061) ТОВ «ЮА Тревел» (код ЄДРПОУ 35691333) ТОВ „Мнемо сена Инвест” (код ЄДРПОУ 38290356) ПП Міоком (код ЄДРПОУ 37129404) ТОВ Магнітка921 (код ЄДРПОУ 35450162) ТОВ "Сана прим" (код ЄДРПОУ 33927607) ТОВ „Термо Вуд” (код ЄДРПОУ 37701442) ТОВ „Акцепт” (код ЄДРПОУ 32108606) ТОВ Укрбізнесфін (код ЄДРПОУ 37255724) ТОВ "Один Два Три" (код ЄДРПОУ 34029127). ТОВ "БК АТР ГРУП" (код ЄДРПОУ 37241554). ПП Зорк (код ЄДРПОУ 37056090). ТОВ "Ата"(код ЄДРПОУ 36670293) ПП "Юридична фірма"Фортеця"" (код ЄДРПОУ 36520226). ТОВ "Ейс контракшен менеджмент" (код ЄДРПОУ 36757122). ПП "Хелянтус Трейд" (код ЄДРПОУ 38099376) ПП "Тоніта" (код ЄДРПОУ 38172157) ПП "Корбер солюшн"(код ЄДРПОУ 38172377) ТОВ "Нові технології ТВП" (код ЄДРПОУ 35921869). ТОВ „ЮА Тревел” (код ЄДРПОУ 35691333) ПП "Електрокабельпостач" (код ЄДРПОУ 30337852) ТОВ “Драмторг” (код ЄДРПОУ 37398775) ТОВ "Гарант-буд-сервіс" (код ЄДРПОУ 37635291). ПП "Біко Агротрейд" (код ЄДРПОУ 36677875). ТОВ "Інтеграл АЙ ти" (код ЄДРПОУ 37403533). ТОВ “Дольбудпроект” (код ЄДРПОУ 37398712) ТОВ “ЕА Рубін” (код ЄДРПОУ ЄДРПОУ 36500601) ПП "КОНСТРАКШН ГРУП" (код ЄДРПОУ 35102930) ТОВ „АЙ-КОН 2012” (код ЄДРПОУ 38104527) ТОВ „Промтехметал” (код ЄДРПОУ 37398974) ПП „Уолли” (код ЄДРПОУК 34029609) ТОВ «УКРНЕОБУД» (код ЄДРПОУ 35021265) ТОВ "БТК"Євробуд" (код ЄДРПОУ 33499358). ТОВ "Лідерком" (код ЄДРПОУ 35197074). ТОВ „Мнемо сена Инвест”(код ЄДРПОУ 38290356) ПП «ЗАХІДПРОМІНВЕСТБУД» (код ЄДРПОУ 32801104) ТЗОВ «КЕРЕРА» (код ЄДРПОУ 32568743) ТОВ „Блейд-УКРАИНА” (код ЄДРПОУ 32707565) ТОВ „Ява Зет” (код ЄДРПОУ 35942831) УП СП ООО „Талая” (код ЄДРПОУ 23882735) ПП „Премьер Строй” (код ЄДРПОУ 34606247) ПП «КОБЗА» (код ЄДРПОУ 32602062) ПП «НАТА-ВАР» (код ЄДРПОУ 34461770) ТОВ "Викуп" (код ЄДРПОУ 35917680). ПП "Пірует" (код ЄДРПОУ 35009709). ПП «КОЛОН-СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 35563220) ПП «КОМПАНІЯ «УКРБІЗНЕС» (код ЄДРПОУ 35968467) ТОВ "БК Київбудмонтаж" (код ЄДРПОУ 37143832). ПП „Информсвязь” (код ЄДРПОУ 31087521) ТОВ „КЕМИМПЕКС” (код ЄДРПОУ 35632973) ПП «ЗАХІДПРОМІНВЕСТБУД» (код ЄДРПОУ 32801104) ПП «ІРОС» (код ЄДРПОУ 30610946) ПП «ЦЕНТРСТИЛЬІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ 36174977) ТОВ "Будівельна компанія АРС" (код ЄДРПОУ 37264634). ПП „Премьер Строй” (код ЄДРПОУ 34606247) ПП „Валартекс” (код ЄДРПОУ 34768970) ПП „Львовский Портал” (код ЄДРПОУ 34522052) ПП Західпромінвестбуд (код ЄДРПОУ 32801104) ПП Західпромторг (код ЄДРПОУ 36361257) ТзОВ «Ерідл» (код ЄДРПОУ 38370808) ТзОВ «НАНОТЕХСТРОЙ» (код ЄДРПОУ 38210129) ПП «ВОРК СУПОРТ» (код ЄДРПОУ 38326675 )
Ціна питання ???? Спитайте будь якого більш менш солідного підприємця міста Львова, Василь Симканич ставить таксу від 25$ тисяч.
Люди повставайте, скільки можна терпіти !!!!
П.С. : Написав я цю статтю, пане Василе, не тому, що я чесний і порядний,а тому що більше не хочу Вам платити, в понеділок 29.07 коли ми з вами все погодили в мене і думки такої не було, а у вівторок, що курс гривні впав у двічі?  навіщо ви разом з цією старою лахудрою Наталією Леонідівною все помножили на два???? Тепер я Вас помножу на нуль!!!

По материалам:  antikor.com.ua