В.Янукович ветував газовий закон

525

Президент України Віктор Янукович застосував право вето до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" і повернув його до Верховної Ради України зі своїми пропозиціями. Пре це УНН повідомили у прес-службі Президента.

Підставою для такого рішення стало те, що запровадження деяких положень Закону могло призвести до звуження прав громадян України на отримання належного енергопостачання. Зокрема, в Законі недостатньо чітко врегульовано питання відповідальності газорозподільних організацій за своєчасне встановлення громадянам України приладів обліку газу. Президент України не може погодитися з тим, що цю відповідальність перекладають на споживачів, які внаслідок несвоєчасного встановлення лічильників з вини організацій можуть бути позбавлені користування природним газом.

Крім того, деякі передбачені Законом терміни встановлення лічильників природного газу не можуть бути дотримані, оскільки вони вже минули.

У Законі також не враховано встановлене раніше прийнятими актами законодавства розмежування функцій між учасниками газового ринку відповідно до європейської практики.

У своїх пропозиціях Глава держави визначив заходи, які необхідно вжити для врегулювання зазначених вище питань, та запропонував відповідні зміни до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу".

unn.com.ua