В Україні, за декілька годин до презентації, заборонили документалку про експлуатацію дітей на Донбасі

110

"Шахту №8" заборонили для показу на Фестивалі документального кіно.

Фільм "Шахта №8", українсько-естонського виробництва, заборонили до показу за кілька годин до його презентації. При чому, з ініціативи українських співпродюсерів. Документальна стрічка про нелегальне використання дитячої праці на копальнях, кажуть зарубіжні колеги, раптово не знайшла схвального відгуку в Україні.
“Фільм, в силу політичної ситуації в Україні, складно розповсюджувати. Моя мета - показ зараз, індивідуальний показ поза фестивалем, щоб люди винесли самі свої рішення, що цей фільм собою представляє, тому що ті звинувачення, які я отримала сьогодні, несподівані для мене, вони просто образливі”, - сказала режисер, продюсер фільму "Шахта №8" Маріанна Каат.

У центрі документальної історії - 15-річний Юрко, який, не маючи батьківської опіки, разом зі своїм другом працював на шахті, аби прогодувати двох сестер.
Співпродюсер фільму Олена Фетисова від імені компанії "Інтерфільм" назвала стрічку постановочною та такою, що не відповідає жанру документального кіно.

Фільм "Шахта №8" знімали у 2008-20010 роках, в Донецькій області, у містечку Сніжне. Стрічку успішно презентували на 30 фестивалях в різних країнах світу.

За матеріалами: infoporn.org.ua