Українські судді стріляють, беруть хабарі та відпускають під заставу мажорів

676

Скандальні інциденти за участі українських суддів непоодинокі. Втім, їхнє розслідування завершується, як правило, на користь працівників Феміди.
Минулого року у селі Бобриця на Черкащині у результаті сварки у барі, що переросла у бійку, суддя Дарницького райсуду Києва Євген Вовк кілька разів вистрілив у місцевого мешканця Олександра Кучу з пістолета «Макаров».

Селянина привезли до лікарні з трьома кулями в тілі. Водночас слідство одразу визнало Вовка потерпілим, а Кучу звинуватило в нападі. 2 червня мешканця Черкаської області Олександра Куча отримав два роки обмеження волі умовно. Тракториста визнали винним у нападі на суддю, а використання вогнепальної зброї Вовком визнали правомірним самозахистом.

ЗМІ неодноразово писали про ще одного суддю – Сергія Вовка, який розглядає справу екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. За інформацією газети «Дело», він відпустив на волю чиновника з управління охорони навколишнього середовища, якого спіймали на хабарі 140 тис грн. Замість тюремного ув’язнення хабарник відбувся випробувальним терміном і конфіскацією майна.

Як повідомляв народний депутат від НУНС Геннадій Москаль, стосовно судді Сергія Вовка 2009 року прокуратура Києва порушила кримінальну справу за підробку та використання підробленого рішення суду, викрадення цивільної справи та шахрайське заволодіння земельною ділянкою 70 га. За твердженнями Москаля, відповідне рішення було прийняте внаслідок перевірки діяльності суду.

Генпрокуратура, у свою чергу, заявила, що проти судді Печерського суду Києва Сергія Вовка немає порушених кримінальних справ. Однак Москаль наполягає, що Генпрокуратура вводить суспільство в оману.

У березні цього року прокуратура Донецької області визнала невинним голову місцевого суду Олександра Пушнова, який 10 липня у місті Торез на своєму автомобілі Subaru Forester збив студентку Аліну Ліхтанську, в результаті чого вона загинула. Три автотехнічні експертизи, проведені в Донецьку, зробили висновок, що дівчина нібито сама кинулася під колеса.

Набув розголосу також випадок, пов’язаний із кримінальною справою стосовно сина колишнього прокурора Жовтневого району Дніпропетровська Дмитра Рудя, що збив восени минулого року насмерть трьох жінок. 13 липня Хортицький районний суд Запоріжжя змінив йому запобіжний захід з арешту на звільнення під заставу 17 тисяч гривень.

Опісля цього, член Вищої ради юстиції, помічник президента Андрій Портнов заявив, що за таке рішення суддя Хортицького райсуду Запоріжжя Ілля Громов може втратити посаду.

Крім цього, вночі 7 липня син голови Апеляційного суду Києва Дмитро Чернушенко та його супутниця, яка представилася суддею, будучи напідпитку, побилися з охороною відомого одеського нічного клубу «Ібіца». Після інциденту голова Вищої ради юстиції Володимир Колесніченко заявляв, що «поведінка судді, що порушує норми моралі, може стати приводом для звільнення». Наразі правоохоронці розслідують ці події.

ЗМІ також часто повідомляють інформацію про випадки отримання хабарів суддями. Зокрема, у квітні СБУ та Генпрокуратура затримали суддю Київського апеляційного адміністративного суду під час одержання другої частини хабара на суму $4 тисячі. Він вимагав $10 тисяч хабара за вирішення земельного питання. Під час затримання хабарник намагався втекти від правоохоронців на власному автомобілі, порушуючи правила дорожнього руху і завдавши шкоди кільком іншим автівкам.

22 червня Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно колишнього судді Бориспільського міськрайонного суду, який прийняв завідомо неправосудне рішення в адміністративній справі за позовами 34 громадян до однієї з військових частин про неправомірні дії посадових осіб щодо продовольчого забезпечення та стягнення моральної шкоди.

16 лютого цього року працівники СБУ затримали суддю Залізничного району Львова у його робочому кабінеті після одержання ним від посередника хабара в розмірі 400 тисяч гривень за винесення вироку без позбавлення волі підсудного. Стосовно вказаного посадовця була порушена кримінальна справа за ч.3 ст.368 (одержання хабара в особливо великому розмірі) Кримінального кодексу України. Пізніше стосовно цього судді порушили ще одну справу через отримання хабара 2400 грн у листопаді 2010 року за винесення рішення на користь відповідача у цивільній справі про розірвання шлюбу.

А на Сумщині голова одного з міських районних судів Сумської області разом зі своїм сином брала хабарі з підсудних за непритягнення до відповідальності. Правоохоронці з'ясували, що з метою збагачення, 55-річна суддя, тиснула на підлеглих працівників і примушувала їх вносити помилкові відомості в автоматизовану схему документообігу суду - комп'ютерну програму «Документообіг загальних судів».

Як повідомлялося раніше, у березні на Дніпропетровщині співробітники міліції за одержання хабара затримали прокурора, суддю і адвоката. Вони були відповідальні за ухвалення рішення у кримінальній справі, пов’язаній з позбавленням волі.

tyzhden.ua