США просить розслідувати факти про масштаби корупції в Україні
Член комітету з закордонних справ Палати представників США Стів Стокман звернувся в дослідницьку службу Конгресу з проханням розслідувати факти корупції та махінацій з державними коштами в Україні.
Про це йдеться в його відповідному зверненні, передає РБК-Україна.
"США надають Україні гранти та кредити, в той час як ширяться відомості про корупцію в українському уряді і поза ним. Звучать звинувачення на адресу Нацбанку України. Рада ЄС ввела обмежувальні заходи по відношенню до 18 колишніх міністрів і посадовців, яких вважають причетними до розкрадання держкоштів", - зазначає Стокман в листі.
Ті вкладали викрадені з держбюджету кошти в державні цінні папери, купуючи їх через посередника в Ощадбанку. Права вимоги за цим ОВДП потім передавалися офшорним компаніям, пише видання.Зокрема, конгресмен апелює до інформації, що з'явилася в ЗМІ, про махінації колишніх українських чиновників з валютними ОВДП.
Читайте также: Позиция Соединенных Штатов по Абхазии и Южной Осетии остается прежней
У деяких угодах брокером виступала компанія "Інвестиційний капітал Україна" (ICU), співвласником якої в той час була голава НБУ Валерія Гонтарева.
Сума угод з валютними ОВДП становила близько 300 млн дол., тоді як в загальному валютних облігацій було продано приблизно на 1 млрд дол.
Згідно із заявою Стокмана Дослідницька служба Конгресу повинна вивчити всі факти і дані про масштаби корупції в Україні. За підсумками розслідування там сформулюють рекомендації щодо мінімізації ризиків корупції.
На думку експертів, якщо факти махінацій з державними цінними паперами і причетність до них пов'язаного з головою НБУ брокера підтвердяться, це може призупинити подальше співробітництво між країнами.
Нагадаємо, в квітні 2014 Конгрес США схвалив надання Україні держгарантій на 1 млрд дол.
На думку експертів, завдяки такому рішенню Україна змогла залучити на зовнішніх ринках відповідну суму всього під 1,844% річних, що стало найдешевшим запозиченням за всю історію виходу України на зовнішні ринки.
По материалам: epravda.com.ua