Регіонал вважає, що новий КПК швидко не приймуть

526

«Рік над проектом КПК працювала група в Адміністрації Президента. Влітку проект роздали всім народним депутатам, експертному співтовариству. Зараз вносяться корективи, які обробляються. Адже там понад 200 статей, і вони повинні поєднуватися з усім чинним законодавством. Тому всі правки і доповнення необхідно уважно опрацювати, щоб не було невідповідностей. Тільки після цього його можна внести до Верховної Ради. Думаю, протягом місяця його можуть внести. Але прийняття буде не таким швидким. Адже у нас всі розбираються у футболі, правосудді і ракетах. Усі вноситимуть свої зміни, їх необхідно буде опрацьовувати», - зазначив народний депутат, повідомляє «УНН».

Народний депутат пояснив, які саме новації передбачені в проекті КПК.

Проект, за словами Колесніченка, будується на принципах конкурентності сторін процесу. Дуже важливо, що в цьому документі закладена норма про те, що права адвоката прирівнюються до прав прокурорів, зазначив він.

«У проекті запропоновано нові норми, що стосуються «договірних справ», тобто тих справ, коли підсудний визнає свою провину, і звинувачення і захист домовляються про міру покарання в рамках санкції, передбаченій за той чи інший злочин. А суддя тільки стверджує вирок, якщо він відповідає законодавству. Тобто не проводиться затяжних судових слухань. Це дозволить розвантажити судову систему майже на половину», - вважає парламентарій.

Крім того, за словами Колесніченка, в документі передбачені «договірні справи» за певних умов. Тобто підсудний отримує більш м'який вирок або звільняється від покарання за умови надання правоохоронним органам цінної інформації, що дозволяє розкрити більш тяжкий злочин.

«Це глобальні нововведення, які дозволять суттєво зменшити витрати на утримання судової системи, одночасно підвищивши ефективність її роботи», - вважає народний депутат.

Як повідомляв ForUm, 8 листопада Президент України Віктор Янукович заявив, що найближчим часом парламент зможе розглянути і прийняти новий Кримінально-процесуальний кодекс.

1 листопада глава Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін заявив, що кодекс передано на експертизу до Ради Європи.

По материалам законъ.com