«Опер упал намоченый»

601

Дети в подвале играли в войнушки –
Зверски убиты четыре старушки.
З народної творчості
«Маленька переможна війна» проти трьох кілерів, влаштована нашими доблесними правоохоронними органами, перетворилася на чергову демонстрацію їхньої тупості та бездарності.
Першим відсмалив Янукович. Після повернення з Польщі він зібрав нараду представників правоохоронних органів, на якій «доручив вжити жорстких заходів для нейтралізації вбивці та двох його спільників, які вчинили збройний опір українським правоохоронцям під час операції з їх затримання», як писала про це президентська прес-служба. Дуже дивне формулювання, яке, по-перше, чітко вказує на неспроможність міліції самостійно розібратися з проблемою, якщо вже особисто президент змушений нею займатися, а по-друге – слово «нейтралізувати» за своїм сенсом більш близьке до слова «замочити», аніж до «арештувати».

Самі ж кілери виявилися не надто розумними. Замість того, щоб дременути у бік Молдови, вони чомусь потулили на Одесу, засіли в отелі практично в центрі міста і стали чекати, поки їх знайдуть. При цьому не ховаючись дзвонили співучасникам. Така необачність разюче контрастує з тим високим рівнем кілерського професіоналізму, який вони продемонстрували, потрапивши у мєнтовську засідку напередодні.

Далі почався цілковитий цирк. Для штурму трьох вбивць міліція зібрала близько 300 бійців, озброєних до зубів, та навіть підігнала військову техніку. Думаю, якби кілерів було не троє, а хоча б десятеро – Одесу б стерли з лиця землі килимовим бомбардуванням. Чисто на всякий пожежний. Жертви серед мирного населення нікого не хвилюють: головне – медаль і зірочка на погони.

До речі, главмєнт Могильов у характерному для себе стилі «спочатку говоримо, а потім не думаємо» розповів багато цікавого. Наприклад, що спецзасоби для штурму злочинців збирали по усій області, оскільки арсенал міліції не оновлювався з часів розвалу «совка». На відміну від автопарку, у якому з’явилися «каділлаки», «мерседеси» та інші скромні автомобілі.

Ще Могильов проговорився, що його доблесні «орли» використовували у якості прикриття мирне населення, яке не стали евакуювати, щоб кілери нічого не запідозрили. Правда, потім МВСівці заявили, що евакуація все ж відбулася – таким чином обізвавши Могильова писдоболом і просто тріплом.

А навіщо знадобився штурм – ніхто так і не зміг пояснити. Кажуть, щоб уникнути жертв серед особового складу. Але набагато простіше в такому випадку було б оточити готель кількома кільцями колючого дроту, відключити воду, електроенергію і опалення – і спокійно чекати, поки зловмисники вийдуть самі або охлянуть з голоду.

Подейкують, що це просте рішення було відхилено у зв’язку з тим, що кілери взяли заручників і почали ставити умови. Виникла серйозна небезпека, що про це дізнаються представники ЗМІ, отож був відданий наказ почати штурм. Або, можливо, тому, що осада могла призвести до того, що кілери здадутся живими і бозна чого нарозповідають у своїх свідченнях.

Сам хід штурму наштовхує на думку, що брати кілерів живими ніхто навіть не планував. Тому що десяток пострілів з гранатометів плюс ураганний вогонь з автоматів та снайперських рушниць – це все більше скидається на підстраховку, щоб ніхто, бува, не вижив. І щоб трупи опізнати було практично неможливо.

Так воно, зрештою, і сталося – з поправкою на те, що один із кілерів все ж спокійно собі втік, попри оточення та шалений вогонь. Але добре поінформовані джерела кажуть, що з руїн, які залишилися від готелю, витягли чотири трупи. Тобто крім двох кілерів було ще двоє або заручників, або випадкових жертв. Та й загалом жодної упевненості у тому, що загинули саме кілери – немає.

У будь-якому випадку ми вже ніколи і нічого не дізнаємося про те, які саме завдання виконували російські найманці в Україні, а головне – на чиє замовлення виконували. Можливо, саме для цього і знадобилася ця «маленька переможна войнушка»?

По материалам: infocorn.org.ua