Негласний працівник УБОЗ : “Де мої гроші?”
Міністру внутрішніх справ України
генерал-лейтенанту міліції
Могильову Анатолію Володимировичу
Негласного працівника УБОЗ УМВС в
Кіровоградській області
С К А Р Г А
Я працюю негласним працівником УБОЗ УМВС України в Кіровоградській області (начальник Паніотов І.Л.) протягом декількох останніх років.
Приймаю активну участь в агентурно-оперативних заходах, спрямованих на виявлення та припинення злочинної діяльності організованих груп і злочинних організацій, допомагаю розкривати злочини загально-кримінальної спрямованості, постійно працюю на грані ризику для життя та здоров’я. Але начальство такої серйозної організації як УБОЗ з неповагою ставиться до працівників зазначеної категорії, мова йдеться про негласних працівників, які є джерелами оперативної інформації, і використовується працівниками міліції в розкритті тяжких резонансних злочинів.
На оплату праці працівників агентурного апарату державою виділяються спеціальні бюджетні кошти, які надходять до спеціального фонду передбаченою ст..9, але дані кошти використовуються не за призначенням. Так начальник УМВС України в Кіровоградській області Пащенко В.М. на колегії УМВС підсумовуючи діяльність кіровоградської міліції за 2010 рік, яка відбулася в січні поточного року, прилюдно повідомив, що будь-яка заборгованість по виплаті заробітної плати негласному апарату відсутня.
Це є наглою брехнею, адже окремі негласні працівники мають затримку по заробітній платі до 6 місяців (пів року), і не тільки в цьому підрозділі.
Також слід вказати на те, що керівництво УБОЗ утримує біля себе за рахунок зазначеної статті видатків всілякий обслуговуючий персонал: механіків, зв’язківців, слюсарів, тощо, які знаходяться в тепличних умовах та яким заробітна платня виплачується своєчасно, а працівникам які ризикують життям, затримують до пів року. Тобто, ті кошти, які повинні йти на боротьбу зі злочинністю йдуть на потреби начальників УБОЗу та особистого збагачення.
Для того, щоб показати роботу обслуги в якості негласних працівників, оперативні працівники міліції виконують за них паперову роботу, а саме пишуть агентурні повідомлення, в яких звісно, інформація надута та не несе відповідного смислового навантаження. Перевірте, чи хоч одна кримінальна справа порушена по інформації «полу мертвого» підсобного апарату.
А ми, реальні негласні працівники, повинні перекривати оперативну діяльність інших, відповідно навантаження збільшується в декілька разів, а заробітню платню не виплачують по пів року. В багатьох працівників обслуговуючого персоналу заробітна платня зі спецфонду значно перевищує пенсію.
Підтвердженням цих суттєвих фінансових порушень є те, що під час фінансової перевірки представниками фінансової служби УМВС України в Кіровоградській області фінансово-оперативної кухні УБОЗ УМВС в Кіровоградській, інспектором відділу фінансових ресурсів та економіки Драгомарецькою було виявлено п’ять порушень фінансової дисципліни, щодо використання коштів спецфонду ст..9. Про виявлені факти вона доповіла начальнику УМВС в області Пащенку В.М., але той під загрозою її звільнення з роботи наказав правопорушення «замилити». Так ніхто покараний і не був, а гроші зникли в невідомому направленні.
20 липня 2011 року в УМВС України в Кіровоградській області відбулося розширене засідання колегії Управління, на якому було підбито підсумки роботи органів і підрозділів внутрішніх справ області за перше півріччя поточного року. В колегії приймав участь заступник начальника ГУБОЗ МВС України підполковник міліції Віталій Стрижак.
На засіданні були розглянуті питання обліково-реєстраційної дисципліни в органах і підрозділах внутрішніх справ регіону, викриття злочинів у сфері економіки, у тому числі пов’язаних з формуванням вартості житлово-комунальних тарифів, результати роботи у напрямку протидії злочинам проти життя, здоров’я особи, власності, безпеки руху, боротьби з організованою злочинністю та хабарництвом, незаконним обігом наркотиків, забезпечення охорони громадського порядку, а також дотримання дисципліни і законності особовим складом ОВС області. Але заступник начальника ГУБОЗ МВС Стрижак В. так і не піднімав питання про агентурно-оперативну роботу, відповідно і не перевірив інформацію щодо наявності заборгованості по заробітній платі.
Мало того, він у своєму виступі повідомив, що в УМВС показники низькі, а в УБОЗа високі, і тільки но УБОЗ працює, а інші служби УМВС не працюють.
А за рахунок кого ж Паніотов І.Л. робить показники в роботі, які постійно визнається керівництвом ГУБОЗ МВС України задовільними?
А чому ж показники Кіровоградського УБОЗ повинні підлягати критиці, коли до УМВС приїхав одногрупник, по навчальному закладу національній академії МВС України, заступника начальника УБОЗ в області підполковника міліції Колесника С.П.
Питання діяльності негласних співробітників, соціальні та інші гарантії для них регулюються Положенням про негласного співробітника спеціального підрозділу по боротьбі з організованою злочинністю, яке затверджується Кабінетом Міністрів України (Постанова вiд 30.06.1993 № 3342-XII), так чому ж перераховані вище керівники не вживають заходів щодо покращанні ситуації в агентурно-оперативній роботі?
Зарплатні кошти «полу мертвих» агентів можуть бути також використані на задовільнення особистих потреб, так за які кошти начальник УБОЗ в області Паніотов І.Л. утримує плавучий засіб який придбав на ім’я матері, коли був заступником начальника УБОЗ ГУМВС України в Черкаській області. Навіть перед колегією УМВС в області Ігор Леонідович взяв відпустку та відпочивав під теплими променями сонця на своїй яхті.
Може негласні працівники Черкаського УБОЗу також не отримують по пів року заробітну платню?
Якщо негласні працівники працюють за межами УБОЗу, то де гарантія, що в самому УБОЗі не працюють завербовані працівники конкуруючих організацій, наприклад СБУ? Адже там заробітна платня стабільна і негласний працівник «Нежная» до сих пір в строю. Дійсно, на такому лантуху з оперативними даними сидить то чому ж не підзаробити, комсомольські часи безоплатної роботи вже давно минули.
На підставі вказаних фактів прошу призначення та проведення контрольно-ревізійної перевірки фінансово-оперативної діяльності всіх оперативних підрозділів УМВС України в Кіровоградській області з метою встановлення фактів невиплати заробітної плати негласним працівникам протягом значного терміну, а також для виявлення фактів розкрадання державних коштів ст..9 спецфонду, та фактів їх нецільового використання.
Особисто, та від імені осіб даної категорії Циплаков.