Кто выпилил леса под Киевом?

927

Леса мал_0В травні 2016 року у приватному користуванні знаходилося 440 гектарів лісу в Київській області, які орендарі отримали в користування для оздоровчих та культурно-реакраційних цілей без права забудови. Так, як більшість ділянок передана в оренду на 49 років, експерти називають це прихованою приватизацією. Про це йдеться у матеріалі Надії Бурдєй у телепрограмі «Наші Гроші з Денисом Бігусом».

Серед господарів лісів – Арбузов Геннадій Павлович. Це батько екс-голови НБУ Сергія Арбузова, отримав 18,2 га лісу у користування на 49 років на території Приміського лісництва Дмитрівської сільської ради Києво-Святошинського р-н. Прокуратура намагалася повернути ці землі через суд, але її слабка підготовка в справі не дозволила державі отримати ліс. Арбузов же дерева на ділянці вирубав, та обніс її високим парканом.

Впритул до цього паркану 30 гектарів отримав Андрій Лисичкін, який раніше працював в «Укрбізнесбанк», який очолював Сергій Арбузов. Лисичкін також був прописаний за однією адресою з братом Арбзова – Вадимом Баголою. Гектар лісу Лисичкін вже встиг приватизувати. Загалом, з урахуванням землі брата, у гнізда Арбузових в користуванні 49 га лісу.

Шокін Віктор Миколайович, екс-генеральний прокурор України. У 2014 році отримав у користування на 49 років 383 кв м лісу на території Васильківського лісництва в межах села Забір’я Києво-Святошинського р-н.

ПП «Сетлер», співзасновником є Анатолій Бойко, син екс-нардепа від «Оппозиційного блоку» Юрія Бойка, та Наталія Мазур, яка була засновницею й директором двох благодійних фондів екс-голови «Нафтогазу» Євгена Бакуліна. На неї оформлена земля під одним з його маєтків. У 2011 році «Сетлер» отримав у користування на 49 років 22 га лісу на території Старосільського лісництва Київської області.

Співзасновником ПП «Сетлер» є ПП «Лебедівський лісовичок плюс», яке заснували Володимир Лімаков та Сергій Слюсаренко. У 2012 році ця фірма отримала у користування на 49 років 3,6 га лісу на території Пірнівського лісництва. Інша фірма Лімакова – ПП «Лебедівський лісовичок», яке він заснував разом з Юлією Кирилюк, отримала в цьому лісі в оренду на 49 років 2,8 га.

ТОВ «Рибгосп «Алфей» отримав у користування на 49 років 2,4 га лісу на території Стайківського лісництва Київської області. Співзасновником »Алфея» є Сергій Боярчуков, а директором Андрій Медвідь. Боярчуков відомий як партнер Сергія Алєксєєва, народного депутата від Блоку Петра Порошенка. Разом вони створили юридичну компанію «Алєксєєв, Боярчуков і партнери». У Верховній Раді Алєксєєв є заступником Комітету з питань правової політики і правосуддя. Також Алєксєєв очолює Кіровоградську обласну організацію партії «УДАР» Віталія Кличка.

Демішкан Володимир Федорович, народний депутат 6 і 7-го скликання, екс-голова «Укравтодору». Отримав у користування 1,7 га лісу у 2013 році на 49 років в межах села Гореничі Києво-Святошинського р-н. Демішкан – один з найбільш наближених соратників екс-президента Віктора Януковича, був співзасновником «Товариство мисливців та рибалок «Кедр», яке офіційно було зареєстроване на території резиденції «Межигір’я».

Читайте также: Нелегалы в Украине воруют янтарь, лес, гранит, песок, чернозёмы и воду

Довгий Станіслав Олексійович, нардеп 4-6 скликання, екс-голова Державного комітету зв’язку та інформатизації України. У 2012 році отримав у користування гектар лісу у користування на 49 років на території Лівобережного (Пірнівського) лісництва в адмінмежах Рожнівської сільради Броварського р-н Київської області.

Калетник Микола Миколайович, рідний брат нардепа 7-го скликання та екс-голови Вінницької облради і обласної державної адміністрації Григорія Калетніка та батько екс-нардепа від КПУ Оксани Калетник. У 2013 році Калетник отримав 1822 кв м лісу у користування на 49 років на території Приміськоголісництва Дмитрівської сільської ради Києво-Святошинського р-н.

Конєв Микола Миколайович, людина з таким самим П.І.Б. займала посаду помічника нардепа, екс-голови СБУ Валентина Наливайченко. У 2014 році отримав у користування на 49 років 2700 кв м лісу на території Броварського району Київської області.

Православна церква парафії Святого митрополита Київського Михаїла у Печерськогому р-н м.Києва. У 2011 році отримала у користування на 49 років 1799 кв м лісу на території Пісківської сільради Бородянського р-н Київської області.

Рафальський Олег Олексійович, екс-заступник глави адміністрації президента Віктора Януковича (2010-2014 рр). У 2011 році отримав у користування 5,2 га лісу на території Ірпінської міської ради Києво-Святошинського р-н.
ТОВ «Мисливсько-рибальський клуб «Зубр» – донедавна співзасновником компанії був Валерій Цибулько, діючий керівник Київського управління лісового та мисливського господарства. У 2013 році «Зубр» отримав у користування на 49 років 4 га лісу на території Першотравневого лісництва Київської області. Крім того, ТОВ «Мисливсько-рибальський клуб «Зубр» у 2014 році отримав у користування 12,4 тис га мисливських угідь на території Київської області.

По материалам: sled.net.ua