Корупційний бізнес Першого заступника міністра інфраструктури України Шульмейстера

721

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Цитата з інтерв`ю Андрія Пивоварського:
-…… Я працюю з професійними людьми. Немає такого підходу – моя команда чи ні. Якщо ви подивитеся на моїх заступників, то з Васьковим я познайомився, коли прийшов сюди, з Омеляном – ніколи не працював раніше, з Снітко – ніколи, з Рейтер – теж. З Шульмейстером я познайомився, коли він працював у «Фокстроті», а я як інвестбанкір (працював тоді на «Драгон Капітал») надавав їм інвестбанкінгові послуги.
Тобто, найбільше Міністр Пивоварський довіряє своєму першому заступнику Шульмейстеру.
Васьков з`явився на посаді в березні 2015 року, купивши посаду за 100 млн гривень через довірену особу Міністра – Шульмейстера.
Основне завдання, яке виконує Васьков Ю.Ю., перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України — контроль над видатками ДП «АМПУ» (в розпорядженні 4,5 млрд. грн. чистого прибутку) для власного збагачення та збільшення корупційних доходів свого «кришувальника» Шульмейстера.
Все це відбувається в авральному темпі поки генеральна прокуратура готується відкрити кримінальне провадження проти злочинної діяльності Васькова Ю.Ю. під час його головування в ДП «АМПУ».
Далі публікується повний текст депутатського запиту, який вже зареєстрований в ГПУ та СБУ (на час реєстрації Наливайченко В.О. ще офіційно очолював службу).

Генеральному прокурору України
Шокіну В. М.

Голові Служби безпеки України
Наливайченко В.О.

щодо порушень законодавства
ДП «АМПУ»

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНННЯ
відповідно до ст.16 Закону України «Про Статус народного депутата»

Як народний депутат України звертаюсь до Вас з інформацією щодо порушення законодавства Державним підприємством «Адміністрація морських портів України» (далі — ДП «АМПУ»), що знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Перемоги,14.
Основною функцією ДП «АМПУ» є забезпечення всім підприємствам (державної приватної та іншої форми власності) рівного доступу до стратегічних об’єктів портової інфраструктури, які створюють основу майна підприємства та його філій, в кожному морському порту.
ДП «АМПУ», яке зареєстроване за юридичною адресою: м. Київ, пр. Перемоги,14(адмінбудівля Міністерства інфраструктури України), складається з апарату управління, 13 філій в морських портах України(5 з них розташовані на тимчасово окупованій території АР Крим), філією «Дельта – лоцман» та «Морська пошуково – рятувальна служба» (МПРС), налічує близько 10 тис працівників.
Державне підприємство «Адміністрація морських портів України» є правонаступником виконання договорів щодо реалізації проектів, включених до Переліку інфраструктурних проектів у сфері транспорту, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 №563-р, на будівництво 1-го і 2-го коліна та нової частини 3-го коліна морського підхідного каналу порту «Южний» в рамках затвердженого титулу розпорядженням Кабінету міністрів України від 26.09.2012 №714-р;
та розпорядженням Кабінету Міністрів України № 938-з від 21.11.2012 на будівництво першої черги (гідротехнічні споруди) контейнерного термінала на Карантинному молу ДП “Одеський МТП” за рахунок штучно створеної території.
Вартість проекту для держави в особі ДП « Одеський морський торговельний порт» згідно з розпорядженням КМУ № 938-р від 21.11.2012 становила 2,4 млрд. грн. (300 млн дол. США). На цей проект ДП «ОМТП» витрачав не тільки весь прибуток, але й брав кредити у валюті.
Вся дозвільна документація на будівництво та титули будов оформлені на ДП «Одеський МТП» і не були переоформлені на ДП «АМПУ» як правонаступника.
ДП «АМПУ», як правонаступник, обслуговував кредит згідно передавального балансу від ДП «Одеський морський торговельний порт» отриманий ще 14.10.2012 року в АТ «Укрексімбанк» в сумі 18 000 000,0 дол.США під 12,5% річних термін погашення 15.10.2017( Забезпечення за договорами є застава майнових прав (право вимоги коштів в сумі 783,0 млн грн, які витікають з КД-6253 від 14.10.2004 р., КД-4366 від 01.10.2003 р., КД-4028 від 14.07.2003р.); та продовжує обслуговувати кредит в ПрАТ «Дочірній банк «Сбербанку Росії» в сумі 62 000 000,0 дол.США 12,0% річних термін погашення 15.10.217 (Застава майнових прав на отримання грошової виручки, які існують/або виникнуть у майбутньому за Договором №КД-6422 про надання послуг від 18.11.2004 р., укладеного з ДП “ГПК Україна” компанії “ГПК Гамбург Порт консалтинг ГмбХ” в розмірі 1054,0 млн грн.).
Власне, згідно титулу в 2014 р термінал повинен був почати працювати, але хвилелом потонув. Керував будівництвом «Карантинного молу» ще в Одеському порту Васьков Ю.Ю. Будівництво велося з грубими порушеннями, в результаті частина будов пішла під воду (потонув хвилелом). На будівництво було витрачено близько 2,0 млрд, грн.
Завдання, які виконує Васьков Ю.Ю., перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України сьогодні:
Виділення додаткових коштів (понад кошторис) для проекту «Карантинний мол». Мета — залатати порушення, допущені ним раніше. Планує ще витратити 500,0 млн. грн.;
Тиск на керівництво ДП «ЧорноморНДІпроект» з приводу експертизи порушення технології будівництва «Карантинного молу». Домагається позитивного висновку, щоб уникнути кримінальної справи;
Інвестував в бізнес АХМЕТОВА, профінансувавши за рахунок держкоштів днопоглиблення в МТП «Южний», що знаходився в оренді у олігарха, на суму 1 МЛРД, ГРИВЕНЬ. Раніше активно лобіював здачу в концесію МТП «Южний» Ахметову за «копійки»;
- Підготовка до приватизації МТП «Южний» для бізнес-структури Ахметова.
Незаконна діяльність Васькова досить обширна і описувати її можна в декількох статтях.
Призначення на посаду Заступника міністра інфраструктури України Васькова Ю.Ю. теж викликає сумніви у відсутності корупційних діянь керівництва Міністерства та Уряду. Враховуючи, той факт, що Васьков Ю.Ю. лобіював інтереси приватної фірми СКМ «Порт –Інвест» в Одеському МТП, то не виключено й те, що саме СКМ і здійснює просування «свого» до керівного складу Міністерства інфраструктури України, для подальшого лобі своїх інтересів і розширення своєю зони впливу. Ті з ким, боролися на майдані продовжують просувати на керівні посади, своїх лобі. А як же очищення влади?
З матеріалів судової справи № 916/2926/14 від 24.07.2014 р про безкоштовне використанні з січня по липень 2014 дочірнім підприємством «ГПК-Україна» державного причалу № 2 Одеської філії АМПУ, ми дізнаємося вартість сервітуту одного погонного метра старого причалу ; Борг за 7 міс. 2014 -12 723,9 тис. грн. з ПДВ; отримуємо 1817,7 тис. грн. в місяць за 310 метрів причалу; 5 863,55 грн. на місяць на 1 пог. метр (при курсі першого півріччя 12 грн. дол.) або 489 дол. тоді, але тільки 235 дол. сьогодні. А по справі № 916/4442/14 від 06.11.2014 про безкоштовне використанні «ГПК-Україна» з серпня 2014 новітніх і найбільш глибоководних державних причалів № 1 до (350 м) і 2к (300 м) на Карантині, вартість сервітут визначена ДП «АМПУ» в сумі 887 тис. грн з ПДВ на місяць (35,5 тис. дол.США) або 1364,68 грн за 1 пог. метр, що при курсі 25 грн. за дол.США становить 55 дол.США. Чим зумовлена така різниця у вартості і наскільки вигідний такий «сервітут» державі — власнику причалів? Як і в які терміни даний проект окупиться? Знає тільки Васьков Ю.Ю.
Крім того, до основного фінансового документу державного підприємства на 2013 рік, було включено, на прохання Уряду Януковича витрати на підтримку федерації баскетболу в сумі 30,0 млн. грн., що суперечить законодавству в частині надання новоствореними державними унітарними підприємствами благодійної допомоги.
З метою зменшення контролю з боку Міністерства інфраструктури України за діяльністю ДП «АМПУ» Васьков Ю.Ю. сприяв переведенню апарату управління до м.Одеса під виглядом проведення реорганізації в структурі управління. Таку реорганізацію не погоджено ні з органом управління майном і належним чином з трудовим колективом.
Така реорганізація не дала жодного економічного чи іншого ефекту від переведення апарату управління до м. Одеси, так як жодне з приміщень, яке займав апарат управління ДП «АМПУ» в м. Києві не повернуто балансоутримувачу і продовжує сплачувати за ці площі, що складає близько 480, тис. грн. щомісячно майже 6 місяців.
Такі дії свідчать про зловживання своїм службовим становищем, корупційним діям, і нанесенням збитків державі.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України»,-
ПРОШУ:
1. Невідкладно перевірити викладені у звернені факти та у разі їх підтвердження дані вжити відповідних заходів прокурорського реагування у межах Ваших повноважень.
Взяти під особистий контроль вирішення зазначеної ситуації та застосувати необхідні заходи прокурорського реагування до керівництва Міністерства.
Про результати розгляду звернення прошу повідомити мене у встановлений законодавством строк.

То ж чекаємо на швидке реагування вищевказаних органів, яке дасть можливість перенаправити прибуток морської галузі з кишень Шульмейстера та Васькова до Державного бюджету України.

По материалам: ord-ua.com